BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Добър хостинг доставчик в България, хостинг и домейн за два сайта
Бай Аз
Публикувано на: 12-02-2021, 22:39
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Добър вечер!

Един близък роднина ме помоли да му помогна да качи в интернет и да му помагам после в поддръжката на два сайта.

Помоли мен, защото аз, макар и любителски, имам добри компютърни познания, знам и владея сравнително добре (за любител) HTML и CSS, въпреки че не съм имал собствен сайт.

А моят роднина е на вие с компютрите, може само да разглежда нещо в интернет и да пише, а всичко друго го затруднява. Той не иска фирма да му прави сайтовете, нито да бъдат на някоя готова платформа.
(А и няма да пуска едновременно двата сайта, първо ще направи единия, а по-късно, след като се разработи(евентуално), тогава и втория)

Та въпросът ми е: кой български хостинг доставчик е подходящ за нашия случай?

Ще ви помоля за мнения за доставчици, които вие лично сте ползвали, и от които имате преки впечатления!
Защото аз четох и търсих доста в интернет, но не можах да се спра на нещо определено.

PMEmail Poster
computer
Публикувано на: 13-02-2021, 02:41
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

Просто се изумявам колко време губят хората преди да скочат в инвестицията "хостинг" на цена от 2 до към 15лв месечно
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 13-02-2021, 10:01
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Почетен член

Аз ползвам https://www.superhosting.bg и съм доволен. Всяка година срещах затруднение със инсталация на сертификат, но в последните години правя следната хватка: плащам, пиша на момчетата подържащи системата и след няколко минути те са направили всичко вместо мен. Момчетата са отзивчиви и моментално реагират. Сега за цените не съм на ясно, може да има и хостинги на по-тънка цена, но като качество на услугата мисля, че си заслужава.
PMEmail PosterUsers Website
flame
Публикувано на: 13-02-2021, 23:47
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Всички са хубави.

--------------------
be good
PM
Бай Аз
Публикувано на: 14-02-2021, 15:13
Quote Post

Име:

Яначков, този доставчик, който си посочил, е един от трите, между които аз се колебая.
Не искам да посочвам другите два, за да видя първо какво ще напишат хората.

Може би трябваше да пусна темата като анкета с въпрос: кой хостинг доставчик ползвате?
Но не знаех дали имам права да пускам анкета (като новорегистриран).

Жалко, че сега форумът е позападнал и малко хора пишат тук, но се надявам, че ще има още мнения и до края на месеца ще мога се насоча, към определен доставчик.
PMEmail Poster
devil
Публикувано на: 14-02-2021, 15:27
Quote Post

Име: Ангелов

Моите 5 ст. по темата - Jump.bg

--------------------
PMUsers WebsiteICQ
Бай Аз
Публикувано на: 15-02-2021, 05:55
Quote Post

Име:

Ангелов, този доставчик - Jump.bg също е един от тези, за които се колебая.

Но сподели с нас, ако обичаш, твоите впечатления от тях: в смисъл като цяло доволен ли си? При проблем - реагират ли бързо? И може и нещо друго, което ти е направило впечатление.
PMEmail Poster
devil
Публикувано на: 15-02-2021, 09:44
Quote Post

Име: Ангелов

QUOTE (Бай Аз @ 15-02-2021, 06:55)
Ангелов, този доставчик - Jump.bg също е един от тези, за които се колебая.

Но сподели с нас, ако обичаш, твоите впечатления от тях: в смисъл като цяло доволен ли си? При проблем - реагират ли бързо? И може и нещо друго, което ти е направило впечатление.

Хоствам се при тях със скромната си палитра от 10-на сайта (които прогресивно намаляват), от година. Не съм имал каквито и да е проблеми от естество на даунтайм до тук. Също така, тез пичове бяха така добри, когато се местех при тях да направят цялата миграция (не, че аз нямаше да мога да си направя сам, ама щеше да ми утрепе доста повече време).

--------------------
PMUsers WebsiteICQ
DarkOne
Публикувано на: 15-02-2021, 21:33
Quote Post

Group Icon
Име: Александър Петков
Група: Администратор

За умерено малки сайтове всичко върши работа. Проблемът е когато започнеш да излизаш извън параметрите на хостинг плановете. Примерно споделеният хостинг ограничава процесор, диск, размер на бази данни и ако удариш лимита на само едно от тези неща минаваш примерно на VPS и цените скачат в пъти.

Със superhosting.bg работя за няколко неща, от най-евтиния споделен хостинг до най-скъпия им Managed VPS, едно от нещата е този форум. Поддръжката е супер. Включват се за всякакви проблеми, дори такива, за които формално биха могли да те отсвирят като "не е наша работа". Използвал съм и ns1.bg с които имаме партньорска програма, като там услугата беше споделен хостинг и виртуален сървър. Със споделения хостиг няма изненади - всичко е супер. С виртуалния сървър имаше някакви проблеми, но тогава това все още беше нова услуга. В последствие доста подобриха нещата.

Това мнение е било редактирано от DarkOne на 15-02-2021, 21:35

--------------------
The man who learns only what others know
is as ignorant as if he learns nothing.
The treasures of knowledge are the most rare,
and guarded most harshly.
-- Chronicle of the First Age
PMICQ
Бай Аз
Публикувано на: 17-02-2021, 19:26
Quote Post

Име:

Благодаря на всички, които са писали с конструктивни мнения в темата!
Бъдете живи и здрави!

Пуснах тази тема, защото за мен беше важно да разбера конкретни впечатления за доставчиците, за да мога да отсея 2-3, които работят качествено, и оттам нататък да разсъждавам спрямо техните оферти.

Защото напоследък четох няколко статии на тази тема, но се вижда, че до голяма степен са рекламни. А аз съм достатъчно опитен човек - преживял съм какви ли не неща още от началото на демокрацията и отдавна вече съм се настроил негативно, когато някой прекалено много започне да си хвали стоката!

И от някои хостинг доставчици - прочетох 2-3 такива бомбастични оферти, че "от халите" си личи, че се опитват да те зарибят. А аз искам да избегна това!

Надявам се, че ще се включат още хора, със своите конкретни впечатления и мнения!
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0