BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> SQL Server 2012, Загубени администраторски права
Geo_BG
Публикувано на: 27-02-2022, 15:01
Quote Post

Име: Георги Георгиев
Група: Потребител
Ранг: Посетител

Отворих си страхотен проблем… При тестове за достъп до бази данни (по предходната ми тема), по невнимание съм премахнал сървърната роля sysadmin от собствения си акаунт вместо от този на тестовия потребител. В резултат на това нямам администраторски достъп до SQL сървъра и на практика съм с вързани ръце.

Пробвах 10-на начина за оправяне, описани в нета – неуспешно. Всички изискват SQL сървъра да се стартира в режим на SINGLE_USER (със стартов параметър -m). По-нататък се прилагат различни действия, но каквото и действие да предприема, сървърът праща съобщение, че не може да изпълни действието, защото е в режим SINGLE_USER. Спрял със всички касаещи SQL сървър процеси и съм затворил всички програми.

Сетих се, че към SQL сървър 2005 вървеше една помощна програмка – Surface Area Configuration, обаче се оказа че я няма за SQL Server 2012, с който съм аз. Пак търсих из нета за програмката и открих, че Майкрософт са я преместили като фасет в SSMS. И… по закона за всемирната гадост се оказа, че нямам такъв фасет.

Имам чувството, че Майкрософт са взели всички мерки да не мога да си реша проблема! icon_lol.gif
Вдигнах ръце и реших да пиша във форума – дано се намери някой да помогне…

--------------------
Нема начин да нема начин !
PMUsers Website
wqw
Публикувано на: 27-02-2022, 15:56
Quote Post

Group Icon
Име: Владимир Висулчев
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Rebuild System Databases

c:> setup.exe /QUIET /ACTION=REBUILDDATABASE

После една по една attach-ваш потребителските бази, не е толкова страшно.

cheers,
</wqw>

--------------------
PMEmail PosterUsers Website
Geo_BG
Публикувано на: 27-02-2022, 18:31
Quote Post

Име: Георги Георгиев
Група: Потребител
Ранг: Посетител

Благодаря, wqw - стана за минутка и от раз. Помня те от преди 10-12 години, когато посписвах в раздела Visual Basic – винаги даваше полезни и разумни съвети! Още веднъж благодаря много!!!

--------------------
Нема начин да нема начин !
PMUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0