BG Development

Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> С кой софтуер е направено това приложение?, Mapping, GPS,
PxL
Публикувано на: 20-01-2019, 16:32
Quote Post

Group Icon
Име: Димитър Т. Димитров
Група: VIP
Ранг: Почетен член

На мен UI-а ми харесва. Не си "раздавай" проекта така публично според мен.

Това мнение е било редактирано от PxL на 20-01-2019, 16:38

--------------------
void putchar(char c);int main(){int x,c=1,i;for(i=0;(x="PxLY2H4:2E;7231?=68255A5S5P9N:N9O84111H861I85111G9N:O811O812M<G33911EAEDBECE22169D1=2k"[i+++3]);)while(x-->'0')putchar((!(++c%'('))?0x0a:33^(i&1));}
PMEmail PosterUsers Website
InJOYMAP
  Публикувано на: 20-01-2019, 18:33
Quote Post

Име: Росен Владимиров
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

PxL,
Според мен няма нищо лошо да се повдигне малко завесата.
Имах отговор от 5-6 инвеститори, който открито заявиха, че проектът няма бъдеще, защото виждате ли имало вече на пазара много такива подобни. Имало вече лидери във сегмента и нямало смисъл и бъдеще.
Имах чувството, че говоря с един и същ човек - еднакви отговори, еднакво мислене, еднакви клишета. Отказът им се дължи може би и поради факта, че не могат да обгърнат и нямат ясна представа кое какво е и как ще работи.
Не влизах във спор с тях, просто им благодарих и ги игнорирах.
Та ....

Моята философия е, че лидерите трябва да бъдат винаги най-отпред. Те трябва да учат и да вдъхновяват.Ако криеш и пазиш познанията само за себе си - няма да има усъвършенстване. Вярно, че някой може да открадне нещо за себе си, могат дори да направят същото приложение, но какво би се получило ако и нашият проект се развие и стане лидер. Разбира се, ще имаме достатъчно сила да се противопоставим и да си търсим правата. Не забравяйте, че следите оставят. Има доста доказуеми следи пръснати из нета - дали идеята ми е първа, дали концепцията ми е първа и т.н.
Както вече споменах някъде назад и нагоре - има важни и подробни детайли, който са на ниво вътрешна информация.

Много се кефя на всички който ги е страх, че някой ще им открадне идеята.
Разбира се, че ще я откраднат, може дори да я направят и по-добре.
Светът е голям, Китай е наблизо icon_lol.gif , но терзанието, нервите и загубата на време са достатъчно негативна енергия, която се стремя да избягвам.
Нека Ви дам един прост пример.
Apple- Винаги, повтарям ВИНАГИ ще си останат номер едно! Всички други изкопираха формата, контролите, интерфейса ... Каквото и да правят другите- винаги ще се сравняват с Apple, защото подсъзнателно знаят кой е номер едно и това е тънкостта на нещата.
-Самсунг, убиеца на АЙПЪЛ...
-Ние сме по-добри от АЙПЪЛ..
-Ние продаваме по-вече от АЙПЪЛ ...

Нахвърлях мислите си хаотично, но се надявам да сте схванали най-важното, а то е :
Ако сте най-добрите- всички ще Ви копират.
Ако сте най-добрите- всички ще се сравняват с Вас
Ако сте най-добрите- всички ще го знаят, всичко друго са мръсните трикове и номера на търговията и конкуренцията.

Край.
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 20-01-2019, 18:53
Quote Post

Group Icon
Име:

Добре е, че дизайнер се позавъртя във форума. Отдавна ми липсват. Малко е неадекватен, но нищо, на дизайнерите това им е плюс, не минус.

Добре дошъл, InJOYMAP. icon_smile.gif

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
Антон Яначков
Публикувано на: 21-01-2019, 17:16
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Старо куче

QUOTE (InJOYMAP @ 20-01-2019, 18:33)
Разбира се, че ще я откраднат, може дори да я направят и по-добре.
Светът е голям, Китай е наблизо  icon_lol.gif  , но терзанието, нервите и загубата на време са достатъчно негативна енергия, която се стремя да избягвам.

Правилно се абстрахираш. Много неща могат да се откраднат, но главните не могат. В това число любовта и таланта.
На мен показаното ми допада, така че продължавай да дерзаеш. Ако моята оценка те зарежда с творческа енергия, то тя е изцяло положителна.
PxL
Публикувано на: 21-01-2019, 17:30
Quote Post

Group Icon
Име: Димитър Т. Димитров

QUOTE (johnfound @ 20-01-2019, 19:53)
Добре е, че дизайнер се позавъртя във форума. Отдавна ми липсват. Малко е неадекватен, но нищо, на дизайнерите това им е плюс, не минус.

Добре дошъл, InJOYMAP. icon_smile.gif

Нали? Малко хахав, но добър. На мен ми допада icon_smile.gif

InJOYMAP според мен ще имаш проблем при терена, това което описа в началото не е толкова лесно за имплементация изисква доста проучване и добър програмист, за да го реализира. Имам опит в много подобен проект icon_smile.gif

Честно казано в случая според мен и стандартна 2D карта би свършила работа. Няма да е толкова атрактивно, но ще е напълно елементарно за реализиране и ще ти трябва просто програмист, с когото на ниво съдружник да го направите. Няма да има нужда от инвеститори.

Invite Friends диалога не съм сигурен дали ще ти позволи Facebook SDK-то да го реализираш по този начин. Последно ( макар, че споменът ми е някъде от 2015-та icon_smile.gif ) махнаха листинга на хора от API-то. Но може после да са дали друг вариант.

Това мнение е било редактирано от PxL на 21-01-2019, 17:38

--------------------
void putchar(char c);int main(){int x,c=1,i;for(i=0;(x="PxLY2H4:2E;7231?=68255A5S5P9N:N9O84111H861I85111G9N:O811O812M<G33911EAEDBECE22169D1=2k"[i+++3]);)while(x-->'0')putchar((!(++c%'('))?0x0a:33^(i&1));}
Gamma Goblin
Публикувано на: 21-01-2019, 18:21
Quote Post

Име:

Ей ти по-яка идея: https://www.dnevnik.bg/evropa/2019/01/21/33...vI5YbRHz5KhRTgc

Правиш я за всички религии и вкарваш елемент на мултикултурализъм и лек феминистки шизофренизъм и ще стане хит в белия свят! В швеция и германия сигурно ще си изпоражат главите за аппа !

Това мнение е било редактирано от Gamma Goblin на 21-01-2019, 18:21

--------------------
InJOYMAP
Публикувано на: 23-01-2019, 09:43
Quote Post

Привет на всички,
включвам се на бегом. Благодаря на всички за всичко ....
Направих няколко малки клипа с телефона за визуализация относно сложността, анимацията, ефектите и интерфейса. Клиповете са си аматьорки, и ги направих набързо без да оглеждам за пропуснати детайли, но се разбират.

https://drive.google.com/drive/folders/1JAv...UVBkURY-uFDUkrt

утре ще направя още толкова , и ще опиша някой пропуски.

Утре, ще Ви споделя някой хитри "взаймки" от тук и там.

Край
PMEmail Poster
InJOYMAP
  Публикувано на: 23-01-2019, 10:46
Quote Post

PxL,
Относно терена.
2Д е гадна. При 3Д има една много важна за Нас особеност и тя е : бързата и интуйтивна ориентация във пространството. В съчетание със добавяне на изометрични обекти( характерни ориентири: табела, дърво, камък и т.н.) туристът може много бързо да се ориентира от коя страна на улицата е и в коя посока да продължи.
Статистически, при използването на GPS навигации, шофирайки във нова непозната обстановка- човек много често пропуска да завие навреме във дадена отбивка. ( и на мене ми се е случвало 0;))
Силните страни на нашият проект са: лесна ориентация, изчерпателност и отговори на всичко което е свързано със туризма.
Та, да продължа...
При изследването на доста приложения със опити да работят със 3D терени - забелязвам гадни бъгове( разминаване на слоеве, загуба на геолокация и т.н.)
Съвсем друго се получава със комбиниране на Scetchup и GPS локация.
Ето Ви един прекрасен пример:

https://ralucanicola.github.io/JSAPI_demos/berlin-palace/

От същата професионалистка Ви давам пример за web App със това което искаме да имаме и Ние:

https://ralucanicola.github.io/hiking-app/

Това което ми харесва е найменованията на точките върху маршрута( как са обърнати винаги срещу нас при ротация и опциите на филтъра.

Както виждате има качено всичко във Github-a ...
Ми това е за днес, утре ще чоплим още
PMEmail Poster
qtakabg
Публикувано на: 23-01-2019, 12:40
Quote Post

Име:

А кои сте Вие? Или името ти е Легион?
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0