BG Development

Страници: (6) 1 2 [3] 4 5 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Интериорен дизайн
Антон Яначков
Публикувано на: 15-05-2024, 17:41
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

QUOTE (relax4o @ 15-05-2024, 10:50)
Ти работиш само за да си купиш хляб и да изкараш така месеца ли? Май забравяш, че имаш и други разходи, които 2000г. вероятно си нямал и сега тези разходи се вдигат с всяка година.

Много навременно включване по темата. През 2000 г. не бях чул за дизайнерско студио. Живеех нормално и без дизайнери, но ето как времената се променят. Нарастването на покупателната възможност на българите, води до появата на услуги, за които никой не би дал и 1 лев в далечната 2000 г. Все пак спомена от хиперинфлацията през 1997 г. е бил болезнено пресен. Младите хора днес в България, които печелят добре и не са обременени от подобни спомени, смятат за нормално да дадат няколко десетки хиляди лева на дизайнерско студио. Тези студия днес съществуват, само защото има достатъчно хора, които плащат ежедневно за техните услуги. Ето я нарастването на покупателната сила на българите в действие и това няма как да се отрече. Потвърждава го самото наличие на темата, в която пишем в момента.
PMEmail PosterUsers Website
relax4o
Публикувано на: 15-05-2024, 18:19
Quote Post

Име:

Разбира се, че ще нарастне, но не е нарастнала така, както ти го представяш. От 1900г., ако направиш едно разделение по 20-30г. до днешна дата ще осъзнаеш, че измежду тях винаги промените са били огромни и сравненията с преди 20-30г. са нерелевантни.

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
Антон Яначков
Публикувано на: 15-05-2024, 18:54
Quote Post

QUOTE (relax4o @ 15-05-2024, 18:19)
Разбира се, че ще нарастне, но не е нарастнала така, както ти го представяш. От 1900г., ако направиш едно разделение по 20-30г. до днешна дата ще осъзнаеш, че измежду тях винаги промените са били огромни и сравненията с преди 20-30г. са нерелевантни.

Огромни са измененията в последните години, откакто се стремим да покрием критерии за приемане в Еврозоната. А назад в историята изобщо не са толкова промените. Ето статия на синдикат, в която се описва заплатите на учителите в исторически план от 1894 г. https://www.podkrepa-obrazovanie.com/bg/hom...%B8%D1%82%D0%B5
В момента живеем във време, когато българинът е най-добре икономически от както съществува България. Като трябва да се прави разлика между укономически силна държава и добро благосъстояние на народа. По времето на социализма Българската държава е била икономически в пъти по-силна от днес, но благосъстоянието на гражданите днес е в пъти по-добро от тогава.

Това мнение е било редактирано от Антон Яначков на 15-05-2024, 18:57
rvc
Публикувано на: 16-05-2024, 13:24
Quote Post

Име:

И какъв е извода @Антон Яначков ?
че е по-добре да сме по-благосъстоятелни но да не произвеждаме нищо или е по-добре да сме икономически силни но благосъстоянието на населението да е ниско?
аз предпочитам второто.
Антон Яначков
Публикувано на: 16-05-2024, 16:59
Quote Post

QUOTE (rvc @ 16-05-2024, 13:24)
че е по-добре да сме по-благосъстоятелни но да не произвеждаме нищо или е по-добре да сме икономически силни но благосъстоянието на населението да е ниско?
аз предпочитам второто.

Според мен и първото и второто е залитане в крайности. Не може ли просто да сме нормална държава с нормален народ, който просто да предпочита средата?
SuN
Публикувано на: 16-05-2024, 23:08
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

QUOTE (Антон Яначков @ 15-05-2024, 09:20)
QUOTE (SuN @ 14-05-2024, 23:33)
Може би е редно да си подбираш материалите по-добре*

Нещата, които ти цитираш, си ги подбрал лично ти и следователно се очаква да са подбрани добре. Ако това е вярно, защо цитираш само и единствено извън контекста и пропускаш изводите, които правят тези изтъкнати синдикалисти?
...

На мен би ми било неудобно без допълнително проучване да твърдя, че има слабо положително подобряване заради едни 60000 от около 1 млн. души, които вече не взимат под 1000лв. Просто защото знам, че пенсиониращите се всяка година (тоест тези - които спират да взимат заплати под 1000лв), са десетки хиляди*.

Въпреки повишаването на нужната възраст и стаж за пенсия, всяка година новите пенсионери се увеличават през последните три години. През 2020 г. са се пенсионирали 115 126 души, през 2021 г. – 117 912 човека, а през миналата 129 331 човека.

"https://www.marica.bg/balgariq/obshtestvo/vajni-novini-ot-noi-koi-pensioneri-sa-oshteteni-s-800-leva-na-mesec" (само това успях да открия в първите страници на глупавите търсачки)

Гарантирам ти, че не всичките са взимали хиляди левове заплата и се пенсионират на максимална пенсия.

Все пак и една интересна подробност:
Най-малко пари на месец получават най-възрастните пенсионери – тези над 95 г., които са близо 5000 човека и взимат средно по 576 лева на месец. В тези групи не са включени хората, които получават минимална пенсия, уточняват от НОИ.

Отвъд интересната новина, прави впечатление, че точно хората, които са свикнали да си правят всичко сами - включително и вътрешния дизайн - точно те взимат най-малко... може би някой е сметнал, че не им трябват повече въпреки възрастта.

* знам и за един случай, в който служител се пребори за компенсация на инфлацията и мина 1000 лв icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 16-05-2024, 23:10

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
relax4o
Публикувано на: 16-05-2024, 23:57
Quote Post

Име:

QUOTE (Антон Яначков @ 16-05-2024, 16:59)
QUOTE (rvc @ 16-05-2024, 13:24)
аз предпочитам второто.

Според мен и първото и второто е залитане в крайности. Не може ли просто да сме нормална държава с нормален народ, който просто да предпочита средата?

И нормален народ в твоето виждане е, когато народа си изкара ръцете от там, където слънце не огрява и си прави всичко сам, защото е неправилно да платиш на друг да свърши работата?

Не се връзват нещата нещо.

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
SuN
Публикувано на: 17-05-2024, 14:41
Quote Post

Group Icon
Име:

Днес понеже приказват само за есета, четене на книги и други старомодни техники за самоподобрение се сетих как според Яначков тревата трябва да се коси с коса (а храстите?), за дизайн на къщата е достатъчно да се вдъхновим от самобитните техники от времето на баба и дядо (или дори от възрождението), че дори за да се смени една крушка не било нормално да викаме електричар... Но иска да сме нормална държава icon_lol.gif

Време е да влезем в крак с времето. Ако трябва да се напише домашно, то е достатъчно да питаме ЧатГПТ да направи обзор на някоя книга (ако сме надъхани може да изгледаме филм по творбата), дизайна се прави на iPad с подсказки от AI, косенето скоро ще се върши от дронове, а ако не ни стигне времето да дочакаме роботи да правят ремонти, то поне с новите технологии за обогатена реалност (vision pro?) може да видим в реално време къде да срежем плочките, като ги редим дали са нивелирани или преди това може да гледаме модел наложен върху голите подове и стени и да си представим как ще изглежда помещението след ремонта icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 17-05-2024, 14:46

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 17-05-2024, 16:32
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев
Група: VIP

Фитнес ...

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка

--------------------
Ние не сме в една лодка, ние сме в една буря. Лодките са различни.

Следващият път когато се почувстваш ненужен, грозен и недооценен, помни че освен това си и тъп.
SuN
Публикувано на: 17-05-2024, 16:46
Quote Post

Group Icon
Име:

Не е истински фитнес, ако не си направиш селфи с уред в огледалото!

Но аз имам проблем, защото трябваше да съм почнал вече, ама не мога да открия "косене" в списъка с упражнения на часовника...

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (6) 1 2 [3] 4 5 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0