SSL (Страници 1 2 3 ...4 )| BG Development · За реклама · За контакти |
Помощ Търсене Потребители Календар Правила |
| Здравей! ( Включване | Регистриране ) |
| DarkOne | Публикувана на: 04-05-2026, 16:41 |
|
Мнения: 33 Преглеждания: 58594 |
Аз лично не го ползвам за bgdev, защото не виждам такава цъкалка в cPanel на споделения хостинг. Затова платих за 5 години напред за платен сертификат, с идеята, че ще го сменям веднъж на 1-2 години. Сега обаче изглежда ще трябва да се разтърся по-активно как се настройва за споделен хостинг (следващия път) |
| Форум: За Форума · Преглед: #503813 |
| DarkOne | Публикувана на: 27-04-2026, 17:05 |
|
Мнения: 33 Преглеждания: 58594 |
С новите правила все по-често ще изтичат (100 дни валидност от догодина, 47 дни от 2029-та). Трябва да си инсталираш софтуер, който автоматично ти подменя сертификатите с каквото CA-то дава, иначе гориш. |
| Форум: За Форума · Преглед: #503801 |
| DarkOne | Публикувана на: 13-03-2026, 11:26 |
|
Мнения: 14 Преглеждания: 1540 |
След промените преди няколко? години, когато ЕС обвърза силно китайците с местните доставчици, не съм чувал за дребни стоки да ги спират на митница. Всичко идва директно при местния доставчик, както каза Реба. Иначе, преди нашите митничари гледаха основно цената и броя еднакви артикули. Ако поръчаш няколко бройки от едно и също нещо те слагаха в категорията "вносител на стоки от чужбина". |
| Форум: Разни · Преглед: #503700 |
| DarkOne | Публикувана на: 11-12-2025, 17:44 |
|
Мнения: 1 Преглеждания: 2731 |
Защо не се обадиш в банката, от която идват парите - те са по средата и би трябвало да са наясно (а е много вероятно и те да прибират комисионната). |
| Форум: Разни · Преглед: #503385 |
| DarkOne | Публикувана на: 01-08-2025, 09:43 |
|
Мнения: 52 Преглеждания: 17539 |
Едва ли някой се е съмнявал, но всъщност никой не е писал на лично да пита за линк към сайта (проверено с адиминистраторски инструменти). |
| Форум: Разни · Преглед: #502842 |
| DarkOne | Публикувана на: 04-07-2025, 19:37 | ||
|
Мнения: 13 Преглеждания: 28538 |
Зависи колко неадекватен е спамът, в случая в тема за уеб сайт има реклама на SEO и съм се ограничил до това да направя линкът да не е линк, т.е. да не носи полза за автора освен през потребителите на форума, ако решат. |
||
| Форум: Web дизайн · Преглед: #502746 |
| DarkOne | Публикувана на: 02-07-2025, 13:17 | ||
|
Мнения: 4 Преглеждания: 2602 |
На практика избираш къде си в този списък https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_time_zones_by_country После софтуерът сам превключва между часовата зона в тази таблица https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_time_...e_abbreviations според това дали е лятното часово време или не. |
||
| Форум: Разни · Преглед: #502737 |
| DarkOne | Публикувана на: 27-04-2025, 11:17 | ||||
|
Мнения: 77 Преглеждания: 18268 |
Да хванеш изключение = да обработиш грешката. Няма значение че е нагоре по веригата. Аз говоря за подхода на Реба, който пуска операциите и продължава изпълнението на операцията дори когато е възникнала грешка. |
||||
| Форум: Други · Преглед: #502429 |
| DarkOne | Публикувана на: 25-04-2025, 13:09 | ||||
|
Мнения: 77 Преглеждания: 18268 |
Концептуалният въпрос е трябва ли всички грешки да се обработват. Твоят отговор е "не" и затова не проверяваш за грешки и не ползваш изключения. Дали дадена операция се е изпълнила успешно докрай или само частично - не знаеш. Каквото омажеш, омажеш, нали са само визуални ефекти Ако обаче имаш код на много нива, с дълбок стек на извикванията, и същевременно искаш програмата да е стабилна и провалянето на дадена операция да те връща в дефинирано състояние и програмата да продължи да работи, писането и възможностите за грешка са много по-малко, ако използваш изключения. Отделно от това, повечето "изключителни състояния" са програмистки грешки. Очакваш, че дадена операция ще успее, защото логиката на програмата трябва да е осигурила това да е така. Оказва се, че не е, и чрез изключение можеш да се върнеш в дефинирано състояние, независимо къде точно е грешката. |
||||
| Форум: Други · Преглед: #502397 |
| DarkOne | Публикувана на: 01-04-2025, 14:05 |
|
Мнения: 5 Преглеждания: 2069 |
И освен това трябва да е https, защото иначе е поддатлив на man-in-the-middle. |
| Форум: Други · Преглед: #502355 |
| DarkOne | Публикувана на: 24-03-2025, 12:09 |
|
Мнения: 8 Преглеждания: 2668 |
Дори с кеширане с Redis Мудъл с 10 000 потребителя удря CPU лимитите на хостинг компаниите за споделен хостинг. Така че сигурно ще тръгне, но зависи колко едновременни потребители има - може да се окаже (почти) неизползваем. |
| Форум: Разни · Преглед: #502298 |
| DarkOne | Публикувана на: 18-03-2025, 11:03 |
|
Мнения: 42 Преглеждания: 31369 |
Звучи разумно. Ако инсталираш панели, да е за собствени нужди, не да се правиш на електрическа централа |
| Форум: Разни · Преглед: #502282 |
| DarkOne | Публикувана на: 11-03-2025, 10:22 | ||
|
Мнения: 35 Преглеждания: 11821 |
Чакай само да видиш как се плаща с умен часовник, ще забравиш за носенето на телефон въобще Иначе по темата, и аз се издразних когато преди 1-2 години ми казаха че вече няма да поддържат КЕП и да съм си бил инсталирал мобилното им приложение. Сега дори за да си вляза в банкирането трябва да си намеря телефона (обикновено е захвърлен някъде), което също доста дразни. |
||
| Форум: Разни · Преглед: #502242 |
| DarkOne | Публикувана на: 11-02-2025, 12:12 |
|
Мнения: 3 Преглеждания: 1952 |
За съжаление най-вероятно разбираш какво пише, нищо че е автоматизиран превод. А щом разбираш, значи това е достатъчно. Да се преведе професионално, запазвайки нюансите и литературната стойност, ще остане скъпо бутиково занимание. Нещо като да си доизпипаш асемблера на ръка |
| Форум: Представяне · Преглед: #502019 |
| DarkOne | Публикувана на: 07-02-2025, 16:20 |
|
Мнения: 3 Преглеждания: 1952 |
Тъкмо от OpenAI пуснаха Deep Research. Не знам ще можеш ли да се конкурираш с цена от $25. |
| Форум: Представяне · Преглед: #502008 |
| DarkOne | Публикувана на: 21-01-2025, 13:49 | ||
|
Мнения: 32 Преглеждания: 12346 |
Гледам че съм описал по-горе колко съм доволен, наистина започнах да излизам без да взимам телефона, портфейла и документите когато излизам в квартала. Имаше някои драми в резултат на ъпдейти. Известно време съжалявах че съм обновявал, докато най-сетне решат да възстановят загубената функционалност. Иначе въпросът с клавиатурата с кирилица се реши с Gboard. Bring! е безценен при пазаруване. Google Maps си ремонтираха приложението и вече върши работа. Единствено бих отбелязал, че манталитетът "ако имаш стар модел, майната ти, купи си новия" прави доста силно впечатление. Може и да е само Samsung. Като цяло, не бих се върнал на вариант без умен часовник |
||
| Форум: Разни · Преглед: #501926 |
| DarkOne | Публикувана на: 17-12-2024, 12:49 |
|
Мнения: 7 Преглеждания: 3819 |
Сега не знам кое се брои за голям и кое за малък, но при всички положения два са повече от един и навсякъде съм с два. От време на време ползвам лаптоп и вторият монитор ми липсва. Общо взето повече от 24-27 инча не съм използвал и предвид коментарите ще гласувам за "малък". Истината е, че два по-големи трудно биха се събрали удобно един до друг на бюро. |
| Форум: Разни · Преглед: #501787 |
| DarkOne | Публикувана на: 10-12-2024, 09:36 | ||||
|
Мнения: 13 Преглеждания: 6685 |
Прекият отговор е в частта, която си изрязал от цитата Лично мен този филм не ме интересува и не съм го гледал, само споделих мнението което съм чул |
||||
| Форум: Разни · Преглед: #501755 |
| DarkOne | Публикувана на: 09-12-2024, 11:51 | ||||
|
Мнения: 303 Преглеждания: 26700 |
Аз търпеливо изчаках да дойде времето за технически преглед, за да мога обосновано да кажа че 13-годишна, 5-метрова, 3-литрова, 240-коня дизеларка е Евро 6 и "няма проблеми баце", както ми каза шефчето на техническия преглед |
||||
| Форум: Разни · Преглед: #501752 |
| DarkOne | Публикувана на: 05-12-2024, 10:46 |
|
Мнения: 13 Преглеждания: 6685 |
От колега на който майка му е познавала Гунди разбрах, че филмът е за жената на Гунди (и сценарият е писан от нея). Така че останах с впечатлението, че филмът е: 1. Исторически недостоверен (както се очаква) 2. С елементи на политическо послание за лошия комунизъм 3. Любовен (няма футбол). |
| Форум: Разни · Преглед: #501745 |
| DarkOne | Публикувана на: 13-11-2024, 12:01 |
|
Мнения: 256 Преглеждания: 34542 |
Проблемът за съставянето на правителнство не е нито че са влезли куп партии, нито че процентите им са относително близки. Проблемът е, че никой не иска да е в управление с повечето от останалите, защото смята че са токсични и управлението с тях ще го изрита от политическата сцена на следващите избори. А партиите не могат да работят (в явен вид) заедно, защото обществото е разделено и самото общество заема крайни позиции. Партиите са само огледало на това че голям процент хора са анти-НАТО про-Русия, а други - про-ЕС, про-САЩ, например. А обществото се разделя така с активното участие на партиите, които водят разделителни кампании, за да се позиционират ясно и да съберат гласовете на групата избиратели, към която се стремят. |
| Форум: Разни · Преглед: #501671 |
| DarkOne | Публикувана на: 30-10-2024, 12:27 |
|
Мнения: 41 Преглеждания: 5526 |
В случая по-скоро въпросът е да не се позволява на по-големите да ощетяват по-малките, без значение че в случая са ощетени от Величие. Следващият път може да е някоя по-смислена партия, така че е добре да се натиска срещу манипулацията на вота |
| Форум: Разни · Преглед: #501576 |
| DarkOne | Публикувана на: 25-10-2024, 15:51 |
|
Мнения: 256 Преглеждания: 34542 |
Доган ще си вземе вота от Турция и ще бие Пеевски. Все пак АПС = ДПС за който не познава добре българската азбука. |
| Форум: Разни · Преглед: #501535 |
| DarkOne | Публикувана на: 14-10-2024, 15:36 |
|
Мнения: 3 Преглеждания: 7155 |
Миналият месец Министреството на електронното управление пусна методически указания за адаптацията на информационните системи към еврото. По същество вътре има разписани три възможни подхода:
Интересно ми е, ако нямате намерение да правите дадена система мултивалутна, как бихте осигурили: - сумата от частичните плащания по дадено задължение да остане равна на задължението, ако е платено? - как справките по данни от преди въвеждането на еврото да продължат да дават верни суми? - как да продължат да се поддържат справки, обхващащи периода както преди, така и след въвеждане на еврото, да дават верен резултат в евро? Едно възможно решение, за което се сещам, е да се превалутират левовете в евро, но да останат с висока точност в базата данни. Така агрегиращите справки ще продължат да дават верен резултат за сумите в лева. Другата посока е да се превалутират данните със закръгление, но да се добавят коригиращи "плащания", които да обират разликата между общата сума от частичните плащания в лева, обърната в евро, и сумата от объртатите в евро частични плащания. И двата подхода имат недостатъци. Има ли "чисто" решение на задачата? |
| Форум: Други · Преглед: #501490 |
| DarkOne | Публикувана на: 09-10-2024, 09:41 |
|
Мнения: 10 Преглеждания: 2083 |
Не знам какво се възмущаваш, че големите батковци "не играят честно" ли? Еми те затова са големи. Малките се мъчат да прогнозират какво ще стане на пазара, големите го определят. Ясно е, че винаги ще имат преимущество |
| Форум: Разни · Преглед: #501466 |
Отворена тема (има нови мнения)
Отворена тема (няма нови мнения)
Гореща тема (има нови мнения)
Гореща тема (няма нови мнения)
Анкета (има нови гласували)
Анкета (няма нови гласували)
Заключена тема
Преместена тема