BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Мобилна разработка от ученическите години
Zeardn
Публикувано на: 31-12-2018, 13:43
Quote Post

Име: Бето
Група: Потребител
Ранг: Активен

Здравейте, колеги!

Миналата година, когато бях 12 клас се занимавах по-активно с JavaScript и по-конкретно се бях насочил към мобилната разработка за Андроид с NativeScript, Angular 2 & TypeScript.

Приложението не е нищо особено - преобразува от дадена бройна система в друга и освен резултата, показва и действията, довели до получаването му. Два месеца по-късно водих лекции на по-малките от моята специалност "Системно програмиране", като за целта на бекграунд беше и мобилното приложение. Общо взето, голям интерес беше, което трудно в днешно време се предизвиква в нас - по-младите и "щурите", които хич не ги влече към учението (не съм в това число за щастие icon_smile.gif ).

Приложението получи около 500 сваляния за няколко месеца, но реших да опитам да изкарам и пари от него, пуснах го платено в Google Play Store и му направих Adwords кампания.

Ако някой от вас има желанието да го тества или препоръча (най-трудно е в началото), може да го свали от тук https://play.google.com/store/apps/details?...meralsystems.v2

Ще се радвам и на препоръки - освен AdWords, какви средства бих могъл да опитам, за да достигна повече сваляния и да спечеля някакви дребни пари от него?
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 31-12-2018, 20:05
Quote Post

Име: акрачев
Ранг: Старо куче

Бих се учудил ако успееш да изкараш и 1$ от него

Tова не е заяждане - просто на база на всичко което съм чел в областта на маркетинг-а. Има една голяма прилика между маркетинга и програмирането - и двете се правят най общо на 2 части : дизайн и имплементация - в момента ти почваш маркетинг имплементация без никога да си помислял и за дизайн ...

(Имай в напредвид, че тази година и аз убих един месец безмислен труд по същия начин, а уж ги знам тези работи !

Това мнение е било редактирано от akrachev на 31-12-2018, 20:06
PMEmail Poster
lucky
Публикувано на: 01-01-2019, 17:54
Quote Post

Име:

портни го за iOS, Adwords кликовете дават повече пари под iOS, отколкото под Андроид
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 01-01-2019, 23:53
Quote Post

Име: акрачев

Adwords, Adsense ...
PMEmail Poster
Zeardn
Публикувано на: 02-01-2019, 13:47
Quote Post

Име: Бето
Ранг: Активен

На безплатната версия много ми вървеше - имаше по 15-20 сваляния на ден при бюджет около 3 лева на ден.

Ако му сложа реклами (Adsense), чудя се колко ли бих му взимал на ден, може би не повече от 2-3 лв (колкото да си избие парите за AdWords) icon_lol.gif
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0