BG Development

Страници: (14) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Поредният битовизъм в непрограмисткият форум, Маслени радиатори
stewie
Публикувано на: 25-09-2018, 15:26
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Иде реч за маслени радиатори. В момента съм в апартамент без парно. Сложили са климатици, качествени уж, обаче аз на климатик не издържам ни зиме ни лете. Имам два 12 ребрени радиатори 2.5 КВ Теси. И преди около месец направо си поръчах още два 14 ребрени 3 КВ. Вчера вечерта ги отворих да ги сглабям. Колелцата - ниско качество, почти не се търкалят. Като го буташ или леко да го чукнеш радиатора нещо в него дрънчи/трепти. Като го включиш се чува бучене тип трансформатор, ама така от 10 метра може да го чуеш. Пичка им шуменска яко са влошили качеството. Сега се чудя дали направо да не вземам два 12 ребрени на Делонги, а тея ще ги продавам (не мога да ги върна, минаха 14 дена). Някой има ли с Делонги или някаква друга уж по-качествена марка ?
PM
Дон Реба
Публикувано на: 25-09-2018, 15:37
Quote Post

Име:

сложи си подово, ако си на квартира - духалка
PM
fast_user
Публикувано на: 25-09-2018, 15:40
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

За радиатор не знам, ама аз се отоплявам с конвертор зимата и вади много по-добра температура(30+) и от климатика ми(и е абсолютно безшумен). Само сметката накрая е цифра, ама за програмист човек не е болка.

--------------------
Linux is only free if your time has no value.
Linux Akbar
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 25-09-2018, 15:54
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

Ако ще е духалка, по-добре да е климатика - поне по-малко ток ще хаби.

Аз лично най-харесвам инфрачервени електрическите печки, едни със стъклени реотани и светят като са включени.

С тях точката на комфорт се премества надолу и човек се чувства просто комфортно и уютно, дори и при не много високи температури. Аз съм зиморничав и зимата на климатика държа около 30. Но с такава печка в стаята съм забелязал, че ми е отлично и при 20 градуса.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
PMEmail PosterUsers Website
SuN
Публикувано на: 25-09-2018, 15:58
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Яж чесън, люти чушки и филийки с мас.

Веднъж правех ядене с много кашкавал, сирене и 250г масло в една малка тавичка като за 4 (пълни) чинии количество. Аз изядох две порции чинии. Около 5к-6к калории. Това беше и първата нощ, в която не изпитах студ. А на другия ден огладнях чак следобяд.

П. П.
Понеже съм готин ще споделя друга моя любима рецепта, от която може да ти спре дъха!

Взимаш половин кило кифтета, една пица (към 300г), бурканче майонеза и лютеница и/или горчица. Слагаш кюфтетата да се пекат и преди да станат готови слагаш и пицата. След това мааш брутално докато ти стане тежко да дишаш и си поемаш въздух на присекулки само.

П.п.2
Добавяш зехтин по кифтетата да не изсъхнат.

Това мнение е било редактирано от SuN на 25-09-2018, 16:06

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 25-09-2018, 16:02
Quote Post

Име:

ще надебелееш icon_sad.gif

--------------------
Напред! Живота е сраженье! Напред! И прав всегда ходи!
Напред, макар към поражение! Ако ще паднеш, прав падни!
---
Raw, and untamed in spirit, We chew this world and Spit it out
---
Challenge my own world to chaos
---
“I overcame myself, the sufferer; I carried my own ashes to the mountains; I invented a brighter flame for myself.”
SuN
Публикувано на: 25-09-2018, 16:04
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

QUOTE (Gamma Goblin @ 25-09-2018, 16:02)
ще надебелееш icon_sad.gif

Аз съм си затлъстял, ама правя прасци. Друго си е да качиш 10-15 кила мас и да ходиш бавно всеки ден - брутално се натоварват краката. icon_smile.gif

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 25-09-2018, 16:27
Quote Post

Име:

Не ме ебе за сметката за ток, ебе ме да не ми изсъхва гърлото, да кихам и да кашлям. От климатици и конвектори това става. А духалките са възможно най-лошото отопление ако въобще можем да го наречем отопление. В момента, в който го спреш е все едно климатик, моментален студ. Само, че то е такъв брамбъзък, че само за топлене на крака става, докато климатика поне ще ти загрее въздуха в цялото помещение. Та сега сериозно, който има радиатор да казва.
PM
Дон Реба
Публикувано на: 25-09-2018, 16:33
Quote Post

Име:

е то вярно като я спреш духалката веднага става студено, но и като я пуснеш веднага става топло icon_smile.gif
разликата с климатика е че бачка и на -15, освен това може да си грееш краката - нещо много ценно ако си в къща или на първи етаж.

PM
Антон Яначков
Публикувано на: 25-09-2018, 16:36
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Старо куче

QUOTE (stewie @ 25-09-2018, 16:27)
Та сега сериозно, който има радиатор да казва.

Явно трябва да пробваш техниката преди да я купуваш. То най-голямото предимство на маслените радиатори е, че са безшумни, а при теб има бръмчене. Отиваш в магазина пробваш и купуваш най-безшумния. Ти няма да се грееш с марката, а с радиатора.
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (14) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0