| BG Development · За реклама · За контакти |
Помощ Търсене Потребители Календар Правила |
| Здравей! ( Включване | Регистриране ) |
| Страници: (15) « първа ... 11 12 [13] 14 15 ( Първото ново мнение ) | ![]() ![]() ![]() |
| Антон Яначков |
Публикувано на: 19-08-2016, 17:54
|
||
|
Име: Антон Яначков Група: Потребител Ранг: Почетен член Мнения: 3405 Регистриран на: 27.07.16 |
Лично към теб великия майстор, моя съвет е да погледнеш какви и колко съвети си дал, с колко правописни грешки ТУК и да прецениш с какво и как си помогнал на човека и как са постъпили останалите. |
||
| ivan84 |
Публикувано на: 19-08-2016, 18:04
|
|
Име: Група: Форумен член Ранг: Почетен член Мнения: 8170 Регистриран на: 01.04.11 |
Аз на човека съм помогнал моето момче. А сега помагам на други, които могат да попаднат на тъпотиите ти и да почнат да учат бейсик.
|
| Антон Яначков |
Публикувано на: 19-08-2016, 18:46
|
||
|
Име: Антон Яначков Група: Потребител Ранг: Почетен член Мнения: 3405 Регистриран на: 27.07.16 |
Явно си се вживял в ролята на ВЕЛИКИЯ ИНКВИЗИТОР, който трябва да опази света от знанието. Преди векове подобни на теб са се пробвали и са се провали, но знае ли човек, Ти пък може да успееш. А сега за по-прогресивно мислещите, които не са обременени от предразсъдъци ето линк към една програмка, която също съм я писал за няколко часа на Visual Basic 6.0:Гласов синтезатор - portable Ако знаеш лесен език като Visual Basic 6.0 сядаш и за няколко часа си пишеш това, което ти трябва, в противен случай бъркаш в джоба и си я купуваш. Е има вариант да не направиш нито едно от двете неща, тогава влизаш някой подобен форум и се забавляваш! Това мнение е било редактирано от Антон Яначков на 19-08-2016, 18:46 |
||
| Bender |
Публикувано на: 19-08-2016, 18:51
|
![]() Име: Група: Форумен член Ранг: Почетен член Мнения: 4989 Регистриран на: 19.06.14 |
1. Гледайте да не проявявате своята праведност пред човеците, за да ви видят; инак, няма да имате награда при Небесния ваш Отец.
2. И тъй, кога правиш милостиня, не тръби пред себе си, както правят лицемерците по синагоги и по улици, за да ги хвалят човеците. Истина ви казвам: те вече получават своята награда. 3. А ти кога правиш милостиня, нека лявата ти ръка не знае, какво прави дясната, 4. та милостинята ти да бъде скришом; и твоят Отец, Който вижда в скришно, ще ти въздаде наяве. 5. И кога се молиш, не бъди като лицемерците, които обичат да се спират по синагоги и по кръстопътища да се молят, за да се покажат пред човеците. Истина ви казвам, те вече получават своята награда. 6. А ти, кога се молиш, влез в скришната си стая и, като си заключиш вратата, помоли се на твоя Отец, Който е на тайно; и твоят Отец, Който вижда в скришно, ще ти въздаде наяве. 7. А кога се молите, не говорете излишно като езичниците; защото те мислят, че в многословието си ще бъдат чути; 8. прочее, не бивайте тям подобни; защото вашият Отец знае, от какво имате нужда, още преди да поискате от Него. 9. А молете се тъй: Отче наш, Който си на небесата! Да се свети Твоето име; 10. да дойде Твоето царство; да бъде Твоята воля, както на небето, тъй и на земята; 11. насъщния ни хляб дай ни днес; 12. и прости нам дълговете ни, както и ние прощаваме на длъжниците си; 13. и не въведи нас в изкушение, но избави ни от лукавия; защото Твое е царството, и силата, и славата вовеки. Амин. 14. Защото, ако простите на човеците съгрешенията им, и вам ще прости Небесният ви Отец; 15. ако ли не простите на човеците съгрешенията им, и вашият Отец няма да прости съгрешенията ви. 16. Също, кога постите, не бивайте намръщени като лицемерците; защото те си правят лицата мрачни, за да се покажат пред човеците, че постят. Истина ви казвам, те получават своята награда. 17. А ти, кога постиш, помажи главата си и умий лицето си, 18. та да се покажеш, че постиш не пред човеците, но пред твоя Отец, Който е на тайно; и твоят Отец, Който вижда в скришно, ще ти въздаде наяве. 19. Не си събирайте съкровища на земята, дето ги яде молец и ръжда, и дето крадци подкопават и крадат; 20. но събирайте си съкровища на небето, дето ни молец, ни ръжда ги яде, и дето крадци не подкопават и не крадат; 21. защото, дето е съкровището ви, там ще бъде и сърцето ви. 22. Светило за тялото е окото. Затова, ако твоето око бъде чисто, и цялото твое тяло ще бъде светло; 23. ако пък твоето око бъде лукаво, цялото твое тяло ще бъде тъмно. И тъй, ако светлината, що е в тебе, е тъмнина, то колко ли голяма ще е тъмнината? 24. Никой не може да слугува на двама господари: защото или единия ще намрази, а другия ще обикне; или към единия ще се привърже, а другия ще презре. Не можете да служите на Бога и на мамона. * 25. Затова казвам ви: не се грижете за душата си, какво да ядете и да пиете, ни за тялото си, какво да облечете. Душата не струва ли повече от храната, и тялото от облеклото? 26. Погледнете птиците небесни, че не сеят, нито жънат, нито в житници събират; и вашият Отец Небесен ги храни. Не сте ли вие много по-ценни от тях? 27. Па и кой от вас със своята грижа може да придаде на ръста си един лакът? 28. Защо се грижите и за облекло? Взрете се в полските кринове, как растат: не се трудят, нито предат; 29. а казвам ви, че нито Соломон във всичката си слава не се е облякъл тъй, както всеки един от тях; 30. и ако полската трева, която днес я има, а утре се хвърля в пещ, Бог тъй облича, колко повече вас, маловерци! 31. И тъй, не се грижете и не думайте: какво да ядем, или какво да пием, или какво да облечем? 32. Защото всичко това търсят езичниците, и защото вашият Небесен Отец знае, че имате нужда от всичко това. 33. Но първом търсете царството на Бога и Неговата правда, и всичко това ще ви се придаде. 34. И тъй, не се грижете за утре, защото утрешният ден сам ще се грижи за своето: доста е на всеки ден злобата му. * На богатството Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 20:08 |
| ici |
Публикувано на: 19-08-2016, 18:56
|
||
![]() Име: Ивайло Илчев Група: VIP Ранг: Почетен член Мнения: 19033 Регистриран на: 06.06.04 |
Жиф ташак
Аз си намерих между другото последната програма правена на VB6 SP6, National Instruments Component Works, National Instruments VISA, SQLite за EMI/EMC измервания преди 12 години. Това е снапшот от последният маинтенасе релийс 2007. Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!) ![]() -------------------- Facebook is a bit like checking your underwear after a fart.
Most likely there's nothing new and if there is it's probably shit. |
||
| Антон Яначков |
Публикувано на: 19-08-2016, 19:18
|
||
|
Име: Антон Яначков Група: Потребител Ранг: Почетен член Мнения: 3405 Регистриран на: 27.07.16 |
Нормално е да не ти пука, за език който не познаваш, но не нормално в да пишеш в тема за Visual Basic без да го познаваш. Много глупаво изглежда от страни. Още повече с аргумент от сорта не ми пука. И на мен не ми пука нито за С, нито за C++ и затова пиша точно в тази тема. Но ти какво правиш тук е странно. Защо не пишеш в темите, които ти пукат? |
||
| Bender |
Публикувано на: 19-08-2016, 19:27
|
![]() Име: Група: Форумен член Ранг: Почетен член Мнения: 4989 Регистриран на: 19.06.14 |
1. Ония, които са под робско иго, да считат господарите си достойни за всякаква почест, за да се не хули името Божие и учението.
2. Ония пък, които имат господари повярвали, да се не отнасят към тях небрежно, задето са братя, а с по-голямо усърдие да им слугуват, понеже тия, които получават техните услуги, са верни и възлюбени. Тъй поучавай и увещавай. 3. Който поучава инак и не върви по здравите думи на Господа нашего Иисуса Христа и по учението за благочестие, 4. той е помрачен от гордост, нищо не знае и е болен за празни разисквания и словопрения, от които произлизат завист, разпри, хули, лукави подозрения, 5. зловредни препирни между човеци, които имат развратен ум, лишени са от истината и мислят, че благочестието служи за печалба. Бягай от такива. 6. Голяма печалба е да бъде човек благочестив и доволен от себе си. 7. Понеже нищо не сме донесли на света, явно е, че не можем и нищо да изнесем. 8. Като имаме прехрана и облекло, нека с това бъдем доволни. 9. А ония, които искат да се обогатяват, падат в изкушение, в примка и в много безразсъдни и вредни похоти, които потопяват човеците в провала и погибел. 10. Защото корен на всички злини е сребролюбието, на което предавайки се, някои се отклониха от вярата и си навлякоха много мъки. 11. Но ти, човече Божий, бягай от тия неща и стреми се към правда, благочестие, вяра, любов, търпение и кротост. 12. Подвизавай се с добрия подвиг на вярата: дръж се о вечния живот, за който ти биде и повикан и изповяда доброто изповедание пред много свидетели. 13. Наръчвам ти пред Бога, Който всичко животвори, и пред Христа Иисуса, Който засвидетелствува доброто изповедание пред Понтия Пилата, 14. да спазиш заповедта чиста, безукорна, дори до явяването на Господа нашего Иисуса Христа, 15. което, кога му дойде време, ще открие блажения и едничък Властител, Цар на царете и Господар на господаруващите, 16. Който е едничък безсмъртен и живее в непристъпна светлина, Когото никой от човеците не е видял, нито може да види. Нему чест и владичество вовеки. Амин. 17. Наръчвай на богатите в тоя свят, да не мислят високо за себе си, нито да се надяват на непостоянното богатство, а на живия Бог, Който ни дава всичко в изобилие за наслада; 18. да вършат добро, да богатеят с добри дела, да бъдат щедри и общителни, 19. като по този начин си събират съкровище - добра основа за бъдещето, за да постигнат вечен живот. 20. О, Тимотее! пази онова, що ти е предадено, и се отвърщай от скверното празнодумство и от възраженията на лъжовната наука, 21. с която, като се занимават, някои се отклониха от вярата. Благодатта да бъде с тебе. Амин. Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 20:08 |
| vba_dev_usa |
Публикувано на: 28-04-2017, 18:13
|
|
Име: Група: Потребител Ранг: Новопостъпил Мнения: 6 Регистриран на: 28.04.17 |
аз съм самоук и вече 20 години програмирам с VBA в банки в Манхатън и заплатата ми от 1999 насам е 100-140 хиляди на година в щ. д., отделно има 4 седмици ваканция, 10 банкови празника, 6 болнични и пенсионно осигуряване. Цената на облагите извън заплатата са около 30 хиляди на година.
|
| thrawn |
Публикувано на: 28-04-2017, 18:25
|
![]() Име: Група: Потребител Ранг: Почетен член Мнения: 3825 Регистриран на: 17.01.17 |
Завидех ти...
|
| Bender |
Публикувано на: 28-04-2017, 19:23
|
![]() Име: Група: Форумен член Ранг: Почетен член Мнения: 4989 Регистриран на: 19.06.14 |
1. Ето отценачалниците и родословието на ония, които излязоха с мене от Вавилон, в царуването на цар Артаксеркса:
2. от Финеесовите синове - Гирсон; от Итамаровите синове - Даниил; от Давидовите синове - Хатуш; 3. от Шеханиевите синове, от Парошевите синове - Захария и с него по родословния списък сто и петдесет души от мъжки пол; 4. от Пахат-Моавовите синове - Елехоенай, син Зерахиев, и с него двеста души от мъжки пол; 5. от синовете на Затоя - Шехания, син Яхазиилов, и с него триста души от мъжки пол; 6. от Адиновите синове - Евед, син Ионатанов, и с него петдесет души от мъжки пол; 7. от Еламовите синове - Иешаия, син на Аталия, и с него седемдесет души от мъжки пол; 8. от Сафатиевите синове - Зевадия, син Михаилов, и с него осемдесет души от мъжки пол; 9. от Иоавовите синове - Овадия, син Иехиелов, и с него двеста и осемдесет души от мъжки пол; 10. от синовете на Ваания - Шеломит, син на Иосифия, и с него сто и шейсет души от мъжки пол; 11. от Беваевите синове - Захария, син Беваев, и с него двайсет и осем души от мъжки пол; 12. от Азгадовите синове - Иоханан, син Хакатанов, и с него сто и десет души от мъжки пол; 13. от синовете Адоникамови излязоха последните от тях; ето имената им: Елифелет, Иеиел и Шемаия, и с тях шейсет души от мъжки пол; 14. от Бигваевите синове - Утай и Забуд, и с тях седемдесет души от мъжки пол. 15. Събрах ги при реката, която се втича в Ахава, и там престояхме три дни, и, когато прегледах народа и свещениците, не намерих там никого от Левиевите синове. 16. Тогава пратих да повикат Елиезера, Ариела, Шемаия, Елнатана, Иарива, Елнатана, Натана, Захария и Мешулама - главните, и Иоярива и Елнатана - учените; 17. и дадох им поръка до Идо, главния в местността Касифия, и научих ги, какво да говорят на Идо и братята му, нетинеи в местността Касифия, за да ни доведат служители за дома на нашия Бог. 18. И те ни доведоха - понеже благодетелната ръка на нашия Бог беше над нас - един умен човек от синовете на Махлия, син на Левия, син на Израиля, именно Шеревия със синовете му и братята му - осемнайсет души; 19. и Хашавия и с него Иешаия от синовете Мерариеви, неговите братя и техните синове - двайсет; 20. и от нетинеите, които бе дал Давид и князете му за прислуга на левитите, двеста и двайсет нетинеи; всички те бяха означени поименно. 21. Тогава прогласих там пост при река Ахава, за да се смирим пред лицето на нашия Бог и да измолим от Него честит път за себе си, за децата си и за всичкия наш имот, 22. понеже ми беше срамно да искам от царя войска и конници да ни пазят от врага по пътя, защото ние, когато говорехме с царя, казахме: ръката на нашия Бог е благодетелна за всички, които прибягват към Него, а над всички, които Го оставят, стои силата Му и гневът Му! 23. И тъй, ние постихме и молихме нашия Бог за това, и Той ни послуша. 24. Тогава отделих дванайсет души от началниците над свещениците: Шеревия и Хашавия, и с тях десетмина от братята им; 25. и предадох им с теглилка среброто и златото и съдовете, - всичко, що бе пожертвувано за дома на нашия Бог, каквото пожертвуваха царят, съветниците му, князете му и всички израилтяни, които бяха там. 26. И предадох в ръцете им с теглилка: сребро - шестстотин и петдесет таланта, и сребърни съдове - за сто таланта, злато - сто таланта, 27. златни чаши - двайсет, за хиляда драхми, и два съда от най-добра, бляскава мед, ценима като злато. 28. И казах им: вие сте светиня Господу, и съдовете са светиня, и среброто и златото - доброволен принос на Господа, Бога на отците ви. 29. Бдете и запазете това, докле го предадете с теглилка на началниците над свещениците, левитите и отценачалниците Израилеви в Иерусалим, в съкровищницата при дома Господен. 30. Свещениците и левитите приеха претегленото сребро, злато и съдове, за да ги занесат в Иерусалим, в дома на нашия Бог. 31. Тогава тръгнахме от река Ахава на дванайсетия ден от първия месец, за да идем в Иерусалим; и ръката на нашия Бог беше над нас и ни завардяше от неприятелска ръка и от ония, които ни причакваха по пътя. 32. И стигнахме в Иерусалим, дето престояхме три дни. 33. На четвъртия ден предадохме с тегло среброто, златото и съдовете в дома на нашия Бог в ръцете на свещеник Меремота, син Уриев, и с него на Елеазара, син Финеесов, и с тях на Иозавада, син Иисусов, и на Ноадия, син Винуев - левити, 34. всичко с брой и с тегло. И всичко претеглено бе същевременно записано. 35. Дошлите от плен преселници принесоха всесъжение Богу Израилеву дванайсет телци за цял Израил, деветдесет и шест овена, седемдесет и седем агнета и дванайсет козела в жертва за грях: всичко това за всесъжение Господу. 36. И предадоха царските заповеди на царските сатрапи и на задречните областеначалници, и те почетоха народа и дома Божий. Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 20:43 |
Страници: (15) « първа ... 11 12 [13] 14 15 |
![]() ![]() ![]() |