BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Something.{D,d}esigner.cs
FidelDahan
Публикувано на: 01-06-2018, 15:39
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Тъп въпрос, ама пуснах Rider под линукс и ми даде грешка, че файла не съответства на ентрито му в .csproj. Сега гледам половината файлове с голяма останалите с малка буква. Как е правилно да се именуват тези файлове - с малка или голяма буква в думата designer?
PMEmail Poster
bvbfan
Публикувано на: 01-06-2018, 16:07
Quote Post

Име:

Да пускаш .Нет на Линукс е все едно да сложиш арматурно табло от москал на мерцедес.

--------------------
QUOTE (Bender @ 23-04-2015, 19:11)
Xamarin: ЛАПАЙ!
Ти: Добре...
PMEmail Poster
v1rusman
Публикувано на: 01-06-2018, 18:54
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Конвенцията е *.Designer.cs. Visual Studio така ги генерира тези файлове, за Rider не би трябвало да е обратната конвенция.
PMEmail Poster
FidelDahan
Публикувано на: 02-06-2018, 02:30
Quote Post

Име:

Благодаря. Имаше разминаване между името на файла (главна буква) и референцията на файла в проектния файл, където фигурираше с малка. Това уиндоус го толерира, но под линукс е case sensitive и не откриваше файла. Иначе Rider е супер под Arch Linux и е огромен кеф да ползваш IntelliJ вариант за C#.
PMEmail Poster
relax4o
Публикувано на: 02-06-2018, 13:13
Quote Post

Име:

QUOTE (FidelDahan @ 02-06-2018, 02:30)
Благодаря. Имаше разминаване между името на файла (главна буква) и референцията на файла в проектния файл, където фигурираше с малка. Това уиндоус го толерира, но под линукс е case sensitive и не откриваше файла. Иначе Rider е супер под Arch Linux и е огромен кеф да ползваш IntelliJ вариант за C#.

Веднъж се бях побъркал заради чувствителността под Линукс. Бях ползвал Phalcon Framework(PHP), на който контролера, ако е SomeController, ще търси view в "Some" папка, а аз бях я кръстил под Windows "some" и си работеше, но под линукс ми взе акъла докато разбера от какво идваше грешката, защото не бях запознат, че файловата система е case sensitive.

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0