BG Development

Страници: (22) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> От днес една банана струва вече две банани!
Rabin
Публикувано на: 23-11-2018, 19:15
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

https://www.dnevnik.bg/skorost/2018/11/16/3...omments-wrapper

Освен дивата инфлация, новите данъци и ГО - ще плащаме и за минаване по пътищата. Веднъж данък МПС, после винетка, сега и тол-тАкси. 3 пъти за едно и също нещо.
Ако шефчето не ви е привикало да вдигне заплатата, и то без уговорки и мрънкания за повече бачкане - значи сте обеднели значително.
Реба, ти си, кажи ся колко са хубави гербавите, че само нови и нови хурки мислят. Нещо хубаво не се сещам да са измислили.
От такси за преминаване пред допълнително платените пътни съоръжения ще са освободени пътните превозни средства на Министерството на вътрешните работи, на Националната служба за охрана, на Държавна агенция "Национална сигурност"

Всички сме равни пред закона, ама някои са по-равни.
Нали новата по-скъпа винетка покриваше новите съоражения, пък то кво стана накрая?
Ето малко от коментарите долу под статията:
Да пащаш за преминаване на мост не е ли практика от Средновековието? А дишхакъ кога?!

А досега откъде се финансираше тази поддръжка ? От дарения и волни самопожертвования/ Не вярвам. При въвеждането на винетната система със същия вазелин ни подмазваха.

Те циганите на жп прелеза за Сужодол в махлата отдавна са внедрили подобна система, само чи и стъклата мият.

Не е проблем да се иска такса и да се плаща. Проблемът е, че в последствие хората остават с усещането, че парите им отиват в друга посока, а не за покриване на разходите по услугата, която са ползвали.
Един друг колега, малко по-горе дава примера с винетките. Когато ги въвеждаха, от правителството на НДСВ се кълняха, че цената била така изчислена и пресметната, че до няколко години трябваше да имаме основно ремонтирана и добре поддържана пътна мрежа. Какъв е резултата? Ами, над десет години след въвеждане на винетките, пак нямало пари и пак не стигали, та трябвали и нови такси. Сега, пак ни обясняват, как всичко ще се оправи, след като тия ТОЛ и всякакви други такси се въведат. Но съм на 99 процента сигурен, че след десет години ще караме по същите разбити пътища и калпави магистрали, само дето ще плащаме много по-скъпо...!

Тези такси са сложени отдавна. :-) Доят ни с тези такси в горивото, после ни доят с винетки, с данък за асвтомобила и сега отгоре ще има и платени участъци. Найс а.

Да попитам, защо се бави въвеждането на Синя зона за общите части на апартаментите, стълбищата и асансьорите?

Как да не отделяме?! Малко ли данъци прибират?! Крадат като за световно и затова искат още и още. Данък за колата, винетка, че и тол такси за мостове, проходи и тунели на концесийка, освен другите пари от данъци! Както са ни подкарали скоро ще плащаме повече данъци и такси за да се движим по пътищата отколкото за гориво! И при горивото повече от половината от цената е данъци!!!!!!!!!

Не само плащаме - плащаме МНОГО, но не отиват за пътища, а предимно в нечии джобове. Това е истината.

Така е. Имам спомени от преди доста години във Франция. За ползване на магистрали се плаща. Но НАВСЯКЪДЕ има алтернативни пътища. Не са високоскоростни с много платна, но изключително качествено поддържани. Има разлика. Когато имаш избор. При нашата инфраструктура, това, което се канят да сторят е отново мутренски рекет. Мутри друго не могат да родят. По рефлекс е винаги едно и също. Рекет. Със задължително застраховане (вече в много браншови организации), с такси за пътни съоръжения, които не можеш да избегнеш и пр. Разбира се, аргументът е, è и в Европа е така. Смях през сълзи...

А по долина, хълм и трап предвижда ли допълнително заплащане? А кой най-после ще сложи на масата сумата от пътния данък, по-скъпите от швейцарските винетки и акцизите на горивата, дето всичките от тях трябва да отиват за пътна инфраструктура? Колко прави това? Дали не е толкова, че срамните дупки по вътрешните пътища можеш и с банкноти да ги запълниш? А за подарените милиарди от ваше име и от наш джоб на собствениците на апартаменти по 2К квадрата, дето им купихте дограми и им санирахте жилищата, после ще си говорим. Ама не тук. В съда! И не в този, в някой по-отдалечен!

Това мнение е било редактирано от Rabin на 23-11-2018, 19:28

--------------------
Цитат: "Споделете тази страница
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 23-11-2018, 19:55
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP
Ранг: Почетен член

А бе кир небесна, не беше ли ти дето даваше за пример винетките в Швейцария? Колко били по-евтини от България? А защо не провери колко се плаща за тунелите до Франция и Италия?

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
PMEmail PosterUsers Website
Rabin
Публикувано на: 23-11-2018, 20:06
Quote Post

Име:

QUOTE (ici @ 23-11-2018, 19:55)
А бе кир небесна, не беше ли ти дето даваше за пример винетките в Швейцария? Колко били по-евтини от България? А защо не провери колко се плаща за тунелите до Франция и Италия?

Ти що не провери колко са заплатите въс Франция, Швейцария и Италия?
Или пак ще гледаме едностранно?
Ако смяташ, че имам на идея да те убеждавам баш пък тебе, че у Швейцария е по-евтино като цяло - значи не си разбрал!
Ако наистина искаш да влезеш в диалог с мене - виж заглавието на темата. Цитат е от замунда, едно радио театро, така съобщиха на тамошните туземци, че идва хиперинфлация. Точно по време на наща хиперинфлация излезе шоуто.

п.с. Малко плащаме за наще си индианци, ся и на африканския и арабския свят!
6,2 млн. лв. ще е вноската ни за сделката за мигрантите с Турция

Прочети още на: https://www.bgonair.bg/economy/2018-11-23/6...tite-s-turtsiya

Това мнение е било редактирано от Rabin на 23-11-2018, 20:28

--------------------
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 23-11-2018, 20:36
Quote Post

Име:

абе тия тол такси не трябваше ли да *заменят* винетката

--------------------
Напред! Живота е сраженье! Напред! И прав всегда ходи!
Напред, макар към поражение! Ако ще паднеш, прав падни!
---
Raw, and untamed in spirit, We chew this world and Spit it out
---
Challenge my own world to chaos
---
“I overcame myself, the sufferer; I carried my own ashes to the mountains; I invented a brighter flame for myself.”
Stilgar
Публикувано на: 23-11-2018, 20:45
Quote Post

Име:

Защо търсите логика в данъците? Данъците са кражба, крадецът не се опитва да те краде справедливо. Краде те колкото може от където може. Имат си пушки могат да те задължат да плащаш за каквото решат.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
thrawn
Публикувано на: 23-11-2018, 20:52
Quote Post

Име:

QUOTE (Gamma Goblin @ 23-11-2018, 20:36)
абе тия тол такси не трябваше ли да *заменят* винетката

Не. Идеята е да има пътища по които се стига по-бързо но са по-скъпи. Като не ти отърват, караш по "безплатната" мрежа само с винетка.
Това трябваше да се направи много отдавна за магистралите.
Другото хубаво нещо са пос терминалите на катаджиите ...
PMEmail Poster
sieg
Публикувано на: 23-11-2018, 21:04
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

QUOTE (Rabin @ 23-11-2018, 20:06)
QUOTE (ici @ 23-11-2018, 19:55)

Ти що не провери колко са заплатите въс Франция, Швейцария и Италия?
Или пак ще гледаме едностранно?
Ако смяташ, че имам на идея да те убеждавам баш пък тебе, че у Швейцария е по-евтино като цяло - значи не си разбрал!
Ако наистина искаш да влезеш в диалог с мене - виж заглавието на темата. Цитат е от замунда, едно радио театро, така съобщиха на тамошните туземци, че идва хиперинфлация. Точно по време на наща хиперинфлация излезе шоуто.

п.с. Малко плащаме за наще си индианци, ся и на африканския и арабския свят!
6,2 млн. лв. ще е вноската ни за сделката за мигрантите с Турция

Прочети още на: https://www.bgonair.bg/economy/2018-11-23/6...tite-s-turtsiya

А ти що не провери колко работят? Щото в тоя форум не си заслужавате и половината от заплатите. Що не видиш колко струват горивата в Швейцария? Или данъците да притежаваш кола. А тука всеки сельо иска да има право да чади колкото си иска с бракмата си по София, щото там "по-йофтинко"... Дееба и глупаците...
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 23-11-2018, 21:18
Quote Post

Име:

QUOTE (sieg @ 23-11-2018, 21:04)
...
А ти що не провери колко работят? ...

Koлко работят швейцарците не знам, знам колко работят у Франция, Германия, Ирландия, Австрия и т.н. Щото съм ходил при тях.
Карат си айляка, на обяд се хапва спокойно, после отиват на кафе у фирмената лафка. Пълнят рейса към 16 ч., демек пак кафе и седянка. Петък за обяд си заминават в уикенд.
Щото в тоя форум не си заслужавате и половината от заплатите.
Аз не съм на заплата, за останалите не знам. Ако има чалъм да си плащат, че да работят?
А тука всеки сельо иска да има право да чади колкото си иска с бракмата си по София, щото там "по-йофтинко"...

Колата не е лукс, а необходимост. Пра дядо ми е ходил до града с конска каруца, дядо ми имаше кола, дето гори 12 на сто. За бракми ни плащат - бракми караме.
Дееба и глупаците...
И туй е вярно баце, глупаци сме. Доскоро и аз, че се въртях на пумпал на работа, и админствах, и бази данни програмирах със скриптов език, и код пиша, и съвместна работа с клиента, и още квот се сетиш. Глупак не ами глупак и половина. Карам дръгел на 20 и кусур години.

--------------------
PMEmail Poster
sieg
Публикувано на: 23-11-2018, 21:59
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

QUOTE (Rabin @ 23-11-2018, 21:18)
QUOTE (sieg @ 23-11-2018, 21:04)
...
А ти що не провери колко работят? ...

Koлко работят швейцарците не знам, знам колко работят у Франция, Германия, Ирландия, Австрия и т.н. Щото съм ходил при тях.
Карат си айляка, на обяд се хапва спокойно, после отиват на кафе у фирмената лафка. Пълнят рейса към 16 ч., демек пак кафе и седянка. Петък за обяд си заминават в уикенд.
Щото в тоя форум не си заслужавате и половината от заплатите.
Аз не съм на заплата, за останалите не знам. Ако има чалъм да си плащат, че да работят?
А тука всеки сельо иска да има право да чади колкото си иска с бракмата си по София, щото там "по-йофтинко"...

Колата не е лукс, а необходимост. Пра дядо ми е ходил до града с конска каруца, дядо ми имаше кола, дето гори 12 на сто. За бракми ни плащат - бракми караме.
Дееба и глупаците...
И туй е вярно баце, глупаци сме. Доскоро и аз, че се въртях на пумпал на работа, и админствах, и бази данни програмирах със скриптов език, и код пиша, и съвместна работа с клиента, и още квот се сетиш. Глупак не ами глупак и половина. Карам дръгел на 20 и кусур години.

Ми направи фирма и плащай ти - колкото смяташ, че трябва. У нас заплатите са същите като в Европа, заради ниския данък. А държавата ни е зле, защото не всички са в тоя сектор. Ако всички работещи плащаха данъци колкото мен, бюджетът щеше да е 80 млрд, а не под 40. Това значи 40 милиарда допълнително. И това без данъците от фирми и т.н.
За колата - то и яденето е необходимост, ама се плаща, безплатно не се раздава. А в сравнение с това, колата ти е глезотия.
Ама вие заслужавате държавата наистина да се срине и да станем като в Африка. И тогава ще оцените какво сте имали, майкопродавци. Хора са си давали живота ти да се скатаваш да си платиш данъка. Всъщност, хората са си давали живота именно затова - да можеш да си платиш данъците на СОБСТВЕНА държава. Ама селския тарикатлък е ебавал мамата на тая държава от няколко века насам.
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 23-11-2018, 21:59
Quote Post

Име:

Мисля че е крайно несправедливо кокаина и яхтите да не са съобразени със заплатите в България. Все едно сме втора ръка хора в сравнение с французите и италианците. Мръсни еврогейци!!!
PMEmail Poster
4 потребители преглеждат тази тема в момента (2 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента: johnfound, sieg

Topic Options Страници: (22) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0