BG Development

Страници: (5) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Пъзел за хора с IQ над 120, Проверете бива ли ви още
Антон Яначков
Публикувано на: 13-08-2020, 18:38
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Преди няколко дена пих кафе с един колега и на раздяла, той бръкна в джоба, извади една малка кутийка и ми я подаде с думите - пробвай се, това е тест за хора с IQ над 120. В кутиката се оказа, че има само 10 прости, плоски, пласмасови, оранжеви формички, които трябва така да се наредят, че да се получи картинката нарисувана на кутийката. Колегата ме предупреди, че нещата само изглеждат лесни, но ако ми се стори, че частите са малко или, че тази картинка няма как да се нареди само с тези 10 парченца, то значи съм зациклил и просто трябва малко почивка за мозъка. Попитах го има ли някакво време за което да се нареди пъзелчето, а той се усмихна и каза, че срока е до утре, ако изтече, то теста се превръща от тест за IQ в тест за упоритост. Важното било да не се ползва помощ от интернет, за да е чист екперимента. Е аз два пъти зациклих и го наредих едва от третия път. Сумарното време, което похарчих за редене на това пъзелче беше 5 часа. На другия ден му върнах пъзелчето, но ми хрумна, че може лесно да се сглоби софтуерен вариант, който ще позволи на много по-голям брой хора, безплатно да се пробват с 10-те формички.
Поиграх си два три дена и се получи това:
http://pazel.bivaood.com

Програмката работи на компютри, но не работи на телефони. Преместването на формичките става с мишката или с бутони. Завъртането и обръщането на формичките е само с бутони. Бутоните са двускоростни - единични кликания преместват или завъртат финно, а при задържане на натиснат бутон процеса се ускорява.
За програмисти задачата е по-лесна, защото могат да получат жокер, като погледнат сорса, но въпреки това решението изисква качества на личността и няма да стане само с поглеждане на сорса. Ако някой успее бързо да го нареди, нека да не качва снимка поне 1 денонощие, за да даде възможност и на други да се пробват без жокер. Един мой колега го нареди само за 15 минути, защото IQ му било 151 и отделно бил много добър с пъзелите, но такива вундеркинди се срещат доста рядко.
Приятно забавление!
PMEmail PosterUsers Website
SuN
Публикувано на: 13-08-2020, 20:24
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Не работи без джаваскрипт. Ако много искаше да ни дадеш възможност да си играем можеше да подредиш картинките в някаква невидима таблица, така че да не се припокриват когато нямаш разрешен джаваскрипт. Който иска ще си ги принтира, изреже и реди.

Нека не затваряме всичко зад магически програми, които трябва да се
изпълнят за елементарен ефект. Света не трябва да е винаги сложен. icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 13-08-2020, 20:25

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 13-08-2020, 21:26
Quote Post

Име: акрачев

QUOTE (SuN @ 13-08-2020, 20:24)
Света не трябва да е винаги сложен. icon_smile.gif

Да бе, а виждал ли си Vue как се вързва с Express ?

--------------------
prozrenieto.com Духовни уроци събрани от добри хора
SuN
Публикувано на: 13-08-2020, 21:47
Quote Post

Group Icon
Име:

Не, защото никъде не ме взеха за уеб разработчик.

Така или иначе, съвета ми има смисъл, защото се надявам, че целта на Антон не е била да демонстрира умения с джаваскрипта, а да покаже пъзела. За нещо, което е статична информация, това би било пълен идеологически провал.

Вярвам, че това е много лека промяна, която може да поправи ползването върху лист хартия. Към момента тази функционалност е счупена. icon_smile.gif

П. П.
Дори без да се променя страницата може да се добави връзка към PNG картинка с елементите подредени, така че да се изрежат лесно. Вярвам, че не е трудно да се сложи едно изречение с обяснение, че пъзела може да се ползва и върху стандартен аналогов хартиен дисплей.

Това мнение е било редактирано от SuN на 13-08-2020, 21:50

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 13-08-2020, 22:33
Quote Post

QUOTE (SuN @ 13-08-2020, 21:47)
Така или иначе, съвета ми има смисъл, защото се надявам, че целта на Антон не е била да демонстрира умения с джаваскрипта, а да покаже пъзела. За нещо, което е статична информация, това би било пълен идеологически провал.

Лесно мога да ти ги разместя елементите и то така, че при първоначално отваряне да можеш да ги принтираш, но съм 100% убеден, че тогава провала ми, би бил не идеологически, а идиотски. Ти много добре знаеш, че за мен Jazacsript не е предпочитан език, защото е сакат език. Много по-лесно би ми било да компилирам ехе и да дам линк, към него. Но ЕХЕ-то не можеш да го прочетеш, а Javascript можеш. Ти се страхуваш от онова, което можеш да прочетеш и разбереш, а какво остава ако файла е ехе.
Статическият вариант се купува за няколко долара, а този е безплатен. Ако си поиграя още 5 минути, за да разместя елементите при първоначално зареждане, ти ще се юрнеш ли да принтираш и режеш елементи? Аз силно се съмнявам, а предполагам и ти се съмняваш. Е ако това е така, защо да харчим интелектуален труд за нема нищо. С тези неща капиталистите пари правят, а ние спорим как е по-добре?
makka89
Публикувано на: 13-08-2020, 22:37
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

г-н Яначков със 80 IQ бих ли могъл да реша този пъзел?

--------------------
Drenched in pain again, Becoming who I am
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 13-08-2020, 22:47
Quote Post

Group Icon
Име:

Ти се страхуваш от онова, което можеш да прочетеш и разбереш, а какво остава ако файла е ехе.
Статическият вариант се купува за няколко долара, а този е безплатен. Ако си поиграя още 5 минути, за да разместя елементите при първоначално зареждане, ти ще се юрнеш ли да принтираш и режеш елементи? Аз силно се съмнявам, а предполагам и ти се съмняваш.

Искаш да кажеш, че твоя код е толкова кратък и лесно разбираем, че някой ще го прочете и осмисли за по-малко от пет минути?

Днес си играх с ножица и тиксо на работа. По някое време ми омръзна и реших да си включа компютъра и да поровя в нета. Не подценявай хората! icon_smile.gif

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 14-08-2020, 06:37
Quote Post

QUOTE (makka89 @ 13-08-2020, 22:37)
г-н Яначков със 80 IQ бих ли могъл да реша този пъзел?

Разбира се, че може, но няма да видиш решението изведнъж, а подобно на мен ще утрепеш часове. Твърди се, че хора с високо IQ го виждат моментално.
Антон Яначков
Публикувано на: 14-08-2020, 06:45
Quote Post

QUOTE (SuN @ 13-08-2020, 22:47)

Искаш да кажеш, че твоя код е толкова кратък и лесно разбираем, че някой ще го прочете и осмисли за по-малко от пет минути?

Днес си играх с ножица и тиксо на работа. По някое време ми омръзна и реших да си включа компютъра и да поровя в нета. Не подценявай хората! icon_smile.gif

Искам да кажа, че компютърът винаги е бил нещо повече от канцеларска машина за писане и разпечатване. А ти умишлено си го кастрираш.
.
SuN
Публикувано на: 14-08-2020, 07:23
Quote Post

Group Icon
Име:

Твърди се, че хора с високо IQ го виждат моментално.

Може да се твърди, защото като малки са си играли и са въртяли предмети и са ги редили. Физическият свят позволява много по-голяма гъвкавост и свобода на движение от набързо скалъпени дигитални копчета за въртене. Дори и ти първо си видял пъзела и си го въртял с ръцете си, а не си натискал копчетата на зле здялана програма. Удоволствието, което си изпитал от манипулирането на физическите обекти не може да се пресъздаде чрез екран и клавиатура и за тези с активиран джаваскрипт остава едно скопено изживяване. Окастряш богатството от движения в живота с твоя компютър. icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 14-08-2020, 07:24

--------------------
Само аз не троля.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0