BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Смяна на работа" разкачена
Rabin
Публикувано на: 04-12-2018, 13:33
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

QUOTE (Дон Реба @ 04-12-2018, 08:48)
хм, я да видим. аз всичко на всичко две работи съм напускал, първата щото забелязах че шефа не е доволен особено от мене, втората заради личен конфликт с един от собствениците на фирмата.

Понеже споменахте стартъпи, хич не се връзват с "абе Шефа май не е много доволен от мен". По спомен трудовият договор е двустранен, т.е. кво правим ако аз съм недоволен от шефа?

И ква стана тя - чистачката на 4000 часова ставка, средни строителни техници и те. 4 хилки без да пише 10 страници CV, после да го изпитват на английски, патърни и тестове за интелигентност. Често и за половината пари.
Ей го е, 4 хилки и дори кандидати няма.
https://www.24chasa.bg/mnenia/article/6459639

--------------------
Цитат: "Споделете тази страница
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 04-12-2018, 14:00
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

Стана това, че си късоглед. Това на някои още от началото на 90-те беше ясно, че ще стане. Просто не стана изведнъж поради независещи от хората фактори.

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 04-12-2018, 14:16
Quote Post

Име:

QUOTE (SuN @ 04-12-2018, 14:00)
Стана това, че си късоглед. Това на някои още от началото на 90-те беше ясно, че ще стане. Просто не стана изведнъж поради независещи от хората фактори.

Системно не ми вдяваш иронията. Барем спри да ми даваш оценки.
То е ясно, че с трици маймуни се ловят, ама до време.
Като измрат дядовците, дето опъват каиша за минимална заплата - робовладелците сами ще трябва да ходят на тръстиката.
Сякаш у нашия бранш сме най-зле, щом има цели яйчарски отдели, да си организират конкурси с материални награди, и да си ги печелят те самите. Зле в смисъл, че го търпите това нещо без въпроси.

--------------------
Разкажете на всички. Споделете тази страница с приятелите и семейството си." tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 04-12-2018, 14:29
Quote Post

Име: акрачев
Ранг: Старо куче

QUOTE (Rabin @ 04-12-2018, 14:16)
Сякаш у нашия бранш сме най-зле, щом има цели яйчарски отдели, да си организират конкурси с материални награди, и да си ги печелят те самите. Зле в смисъл, че го търпите това нещо без въпроси.

Не си даваш сметка, че "нашия" бранш е 90% външни фирми или проекти - и ако не теб не ти изнася и не щеш да работиш, то батко ти украинец или румънец може да те замести (индийците са ясни тях вече никой дето се е парил ги не ще)
PMEmail Poster
Rabin
Публикувано на: 04-12-2018, 14:41
Quote Post

Име:

QUOTE (akrachev @ 04-12-2018, 14:29)

Не си даваш сметка, че "нашия" бранш е 90% външни фирми или проекти - и ако не теб не ти изнася и не щеш да работиш, то батко ти украинец или румънец може да те замести (индийците са ясни тях вече никой дето се е парил ги не ще)

И ти не ме разбра.
Значи тия отдели за да си изкарат (демек да им изкараМЕ) заплатите, трябва да правят нещо всеки ден. И туй нещо е да пилят ежечасно на останалия личен състав, било то за спазване на работно време в час пик, било за регулярни meeting-и дето се седи прав на един крак, било да декламираш фирмените ценности.
Всичко туй било за наше добро, по техни думи.
Цял отдел, 10 бона на месец заминават за простотии, вместо да назначат още 3-ма кодери. И ми дишат у врата с deadlines, тонове документация, и познаване на безсмислени стандарти.
Хангар, наредени като шивачки, и камери над главите. Лично съм го виждал това. Сакън някой да не се почеше неправилно и не по стандарт!

В общи линии западняците не търсят най-ниски цени и на всяка цена. Достатъчно евтини сме им. Ей тия гореописаните го правят, като у оная приказка де до БГ казана нямало дявол да варди. За 1 минута закъснение и дебеланите се активират!
Не се активират да компенсират поне инфлацията. Сещат се чак като фърлиш заявлението за напускане, и когато вече си приел новата оферта. Кариера в КМБ се прави само чрез напускане.
Аз поне не съм виждал случай human resource да помислят поне веднъж, че работят с humans. Просто си една цифра за тях, разход, и те оптимизират до минутката. Че и за извън работно време си правят устата, и после се правят на разсеяни да платят, га че ги вадят от джоба си!

Това мнение е било редактирано от Rabin на 04-12-2018, 14:48

--------------------
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 04-12-2018, 15:33
Quote Post

Име:

QUOTE (Rabin @ 04-12-2018, 13:33)
. По спомен трудовият договор е двустранен, т.е. кво правим ако аз съм недоволен от шефа?

няма "ние" тука рабине, на двата полюса сме. аз ако съм недоволен от шефа напускам, а вие мислещите, дето си знаете правата, като сте недоволни мрънкате и ревете по форуми. затова на пачка срещу тебе да тичам, пак няма ме стигнеш
PM
Rabin
Публикувано на: 04-12-2018, 15:50
Quote Post

Име:

QUOTE (Дон Реба @ 04-12-2018, 15:33)

а вие мислещите, дето си знаете правата,   като сте недоволни мрънкате и ревете по форуми.
Не е мрънкане, щото сега няма яйчар отдел де да ми дава акъл как да си върша работата, за която съм се цанил. Само не-мислещ като тебе може безпрекословно да се подчинява на затлъстяла лелка, дето дори ти презира занаята. Докато рови у поредния сайт да си избира 50-тия чифт обувки, га че е стоножка. Битието определяло съзнанието, твоето съзнание нещо се не види, само мрънкаш срещу мене!
затова на пачка срещу тебе да тичам, пак няма ме стигнеш
Не се много заричай, щото ако ми станат нещата може и да те надмина с 10 обиколки. Просто съм в прототип и затуй си мислиш, че не става. Ся зимата кибича на топло, и злобея, щото не мога да бачкам. На най-богатия му построиха цяла фабрика от европари, за нас бедните дори не можем да си го наемем това.
Милиарди отиват към баш най-богатите, от данъците ти, у мойта тема дадох и линкове.
За ропчетата - HR пачИ, и цепене на стотинката. И 60% данъци!
Много си смешен баш на пачка да се надуваш, като попарена въшка!

Това мнение е било редактирано от Rabin на 04-12-2018, 15:57

--------------------
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 04-12-2018, 16:12
Quote Post

Име:

Само не-мислещ като тебе може безпрекословно да се подчинява на затлъстяла лелка, дето дори ти презира занаята.

това че ти докато си бил ропче си бил под бича на лелки не значи че сички сме така. реално много малко са така, ти явно имаш дарба да откриваш подобни фирми, или по-скоро само там те вземат, или пък това отношение е специално запазено за мислещите, не знам. ние останалите нямаме лели за шефове, нито скачаме като тебе на агилета.
PM
Rabin
Публикувано на: 04-12-2018, 16:40
Quote Post

Име:

QUOTE (Дон Реба @ 04-12-2018, 16:12)

това че ти докато си бил ропче си бил под бича на лелки не значи че сички сме така. реално много малко са така,

Няма Корпорация без яйчар отдел, аз поне не съм виждал. И с гъвкаво раб. време не съм виждал, за надомно и дума не отварям. Гана иска да си там в 9 часа, като всички останали 10 000 Гани по другите фирми. Иска те в час пик. И без еднокраки Скумове няма, дори по западните офиси висят кат изпразнен грездей по 1 час.
Май само за НР знам, че им се полага по 1 ден в седмицата от къщи, само ако си слушкал де...
или по-скоро само там те вземат, или пък това отношение е специално запазено за мислещите
Е па как само на мене, една от Корпорациите имаше над 2000 калпака само в БГ отдела си.
Сигирно и вие имате яйчарки, нещо не намирам по сайта ви, ама не ми се и търси. Не може да нямате простотия и бумащина, дори не съм чувал за такова нещо.

--------------------
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 04-12-2018, 17:01
Quote Post

Име:

QUOTE (Rabin @ 04-12-2018, 16:40)

Няма Корпорация без яйчар отдел, аз поне не съм виждал. И с гъвкаво раб. време не съм виждал, за надомно и дума не отварям.

хахаха, леле в кви пролетарски казарми си се бъхтил, бас държа че са те продавали като добитък с ценоразпис на човекочас! мусала? комеро? кои бяха още флагманите на робовладелството, добре са те омачкали.
мда, в твоя свят е така, затова си постоянно прицел на ебавки. гъвкаво време мисля е в над половината фирми, съдейки кога се появяват първите постове. а за надомно не мисля че съм само аз , сума приятели имам дето си бачкат от тях и до офиса ходят веднъж в месеца. и в другия форум колко пъти ти намекваха, натвърдваха че само ти си в тоя окаян свят на лелки и агилета, ама ти не чуваш. къде си тръгнал да ставаш часниче с бич, като дори не си стигнал нивото на "работническа аристокрация"?
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0