BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Хилядолетното поколение - интервю със Симон Синек
SuN
Публикувано на: 12-08-2018, 13:46
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
Demigod
Публикувано на: 12-08-2018, 14:50
Quote Post

Име:
Група: Потребител

self-help guru thread! icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Явно никога не е твърде късно да те удари екзистенциалната криза !

Това мнение е било редактирано от Demigod на 12-08-2018, 14:51

--------------------
being insane is so .... liberating ....
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 12-08-2018, 15:09
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Аз съм лесен. Ако стане много трудно - две бири и съм готов с проблема. icon_smile.gif

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
Demigod
Публикувано на: 12-08-2018, 15:22
Quote Post

Име:

QUOTE (SuN @ 12-08-2018, 15:09)
Аз съм лесен. Ако стане много трудно - две бири и съм готов с проблема. icon_smile.gif

ама това е временно решение. Перманентното е по - скоро:
- бира + хедонично същестуване и подкаст
- привърженост към крайно лява идеология с цел субективно чувство на морално превъзходство над останалата част на обществото.

Синек е слаба ракия и не е толкова актуален, ако ще ходиш в тая посока искаш Peterson: https://www.youtube.com/watch?v=9Xc7DN-noAc

--------------------
being insane is so .... liberating ....
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 12-08-2018, 15:24
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Редовен член

Прекрасно интервю! Особено ме впечатли идеята, книгата му да бъде със специфичен аромат, за да се засили връзката с реалността. А не може ли софтуера също да може да излъчва специфичен аромат? Малко допълнително устройство към компютъра декодира записаната в цифров вид миризма, смесва аромати по указаната рецепта и ги разпространява в стаята. Но ако няма мощна смукателна вентилация голяма смрад ще настане. Но ако има химикал, който да разрушава вече генерираната смрад, може идеята и да сработи.
Странно, човекът цяла книга е написал как да се отървем от илюзорната реалност, а аз започвам да мисля как да направим виртуалната реалност по-съвършенна и неразпознаваема и то при условие, че ясно осъзнавам дяволската намеса.
PMEmail PosterUsers Website
stewie
Публикувано на: 12-08-2018, 15:37
Quote Post

Име: Голям Черен Негър
Група: Форумен член

Много хора трябва да се "заземят", а доста направо у земята да се интегрират.
PM
ici
Публикувано на: 12-08-2018, 19:01
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

Като сте заговорили за книга с аромати - писал съм софтуер който не съдържа холестерол.

--------------------
Както и при християнската религия, така и при социализмът, най-лошата реклама за идеята са нейните последователи. - Джордж Оруел
Golden Gega
Публикувано на: 13-08-2018, 11:22
Quote Post

Име:

Японците бяха експериментирали кино с аромати. Има достатъчно мого проблеми - като почнеш от това че филмите скачат от кадър в кадър без да се интересуват колко време му трябва на климатика да отвее предишния мирис, самото дозиране - дали да е от общи дюзи (става бавно), дали да е персонални или групови (става наслагване щото сега миришеш морето от дюзата пред теб, след това бензинови пари ама от съседна дюза иде пак море и става бензин от водорасли), странични миризми като пуканки, парфюми, пот...
За гении като Антон Яначков това разбира се не е проблем - едно Ръководство и готово. За плеяда химици които си трошат главите над дезодоранти, парфюми, ароматизатори и всевъзможни аромати на какви ли не химикали това е сложна и трудно решима концепция.
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 13-08-2018, 17:19
Quote Post

Group Icon
Име:

Такива неща ще станат възможни тогава, когато стане възможно директното възбуждане на отделни неврони. Тогава ще имате виртуална реалност с мириси, звуци, тактилни усещания и всичко останало.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
ici
Публикувано на: 13-08-2018, 17:59
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики

QUOTE (johnfound @ 13-08-2018, 18:19)
Такива неща ще станат възможни тогава, когато стане възможно директното възбуждане на отделни неврони. Тогава ще имате виртуална реалност с мириси, звуци, тактилни усещания и всичко останало.

Това вече е измислено в една книга. Хората бяха останали само с някакви дялове от мозъка отговорни за щастието и нищо друго и някакви автоматични системи се грижеха за тях. Просто буркани с хранителна смес в която плува слуз до която са опънати елктроди.

--------------------
Както и при християнската религия, така и при социализмът, най-лошата реклама за идеята са нейните последователи. - Джордж Оруел
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0