BG Development

Страници: (9) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Помогнете да сметнем ефективност на ваксините, Излиза странен резултат
Антон Яначков
Публикувано на: 26-08-2021, 20:18
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Я кажете къде греша! Простата логика ли ме обърква или медиите ме мятат в тиквите. Опитвам се да сметна ефективност на ваксините на базата на грижовната информация, която ми поднасят новините. Задачата изглежда проста, но крайният резултат е смущаващ.

Дадено:
До средата на Август 2021 г. са поставени две дози ваксини на 18,2% от населението на България. Приемам, че трябва да минат 10-тина дни след втората игла, за да даде и тя своя ефект. За проста сметка приемам, че 18% от населението е надеждно защитено и двойно ваксинирано към днешна дата 26.08.2021 г.
Днес в новините съобщават, че само 15% от новорегистрираните днес новозаразени са със завършена напълно имунизация ( две дози ваксина ).
Това го гледам ето тук: "https://youtu.be/SB0HO2kENNU?t=1008"
Обобщавам данните: 18% надеждно имунизирани и в същото време 15 % от новозаразените днес се оказват напълно и окончателно имунизирани.

Търси се, каква е ефективността на ваксинирането?

Моето решение изглежда така:

Тъй като съм мързелив, аз подхождам по-най простия начин. Задавам си въпроса:
- Колко трябваше да са процентите на ваксинираните измежду заразените днес, ако ваксините изобщо не работеха? Отговора е ясен - ако имаме 18% ваксинирани и ваксините изобщо не работеха, то броя на ваксинираните измежду новозаразените трябваше да е отново 18%. Излиза, че ваксините действат. Вместо 18% имаме новорегистрирани само 15% ваксинирани. Действиео на ваксините е вече доказано, но в задачата се пита каква е ефикасността? Според мен ефективността е точно разликата между 18% и 15%. Ако измежду новозаразените имахме 18% ваксинирани, то 18-18=0% ефективност, но при нас ЕФЕКТИВНОСТТА=18-15=3%. Излиза, че ваксините са предпазили цели 3 % да не се разболеят след ваксинацията.
Тоест, ако се ваксинира цялото население 100%, то 97% ще се разболеят въпреки ваксината, но 3% ще се разминат с Ковид, благодарение точно на ваксините. Но ефективност 3% дали не попада в графата на статистическата грешка.
Ей, помагайте с тази сложна математика, че някак не ми се връзват нещата. Особено, когато се харчат стотици милиони за ваксини с ефективност 3%!
PMEmail PosterUsers Website
SuN
Публикувано на: 26-08-2021, 20:48
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Много висок процент даваш. Месечната ни смъртност е висока по принцип и като нищо липсващите ти 3% може да се крият другаде.

Добрата новина е, че потърсих в два сайта да видя бройките от днес и не открих инфомация. Явно пандемията е свършила вече.

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
DarkOne
Публикувано на: 26-08-2021, 21:49
Quote Post

Group Icon
Име: Александър Петков
Група: Администратор

Ако приемем първоначалните числа за верни, грешката ти в математиката е, че 3% от цялото население са ваксинирани и не са дали положителен тест. Но те са част от само 18% ваксинирани. Така че при ваксинираните има 3/18 = 16.6% по-малко положителни тестове отколкото при неваксинираните.

Разбира се, първо не се знае в коя медия какво са казали и какво са сбъркали, както и ти какво не си разбрал icon_smile.gif Всъщност едно нещо се разбира от самия ти пост - взимаш бройката положителни тестове, но ги броиш за болни. Статистиката казва, че ваксинираните боледуват много по-леко или никак. Ето един източник. Там се казва
Almost all (more than 9 in 10) COVID-19 cases, hospitalizations, and deaths have occurred among people who are unvaccinated or not yet fully vaccinated
, въпреки че статистиката е за САЩ, където ваксинираните са повече от 50% от населението.

--------------------
The man who learns only what others know
is as ignorant as if he learns nothing.
The treasures of knowledge are the most rare,
and guarded most harshly.
-- Chronicle of the First Age
PMICQ
Антон Яначков
Публикувано на: 27-08-2021, 00:18
Quote Post

QUOTE (DarkOne @ 26-08-2021, 21:49)
Така че при ваксинираните има 3/18 = 16.6%

Абсолютно вярно! Действително точно това е крайния и верен резултат на задачата. Ефективността на ваксините е около 17 процента. Не довърших сметката, за да предизвикам дискусия, но ти много бързо вдигна завесата. Верния резултат действително се получава, точно така. Проверката е елементарна. Примерно, ако не бяха 15% ваксинирани измежду заразените, а само 9% ( половината от 18), то ефективността би била 100.(18-9)/18=50%. Тоест всеки втори ваксиниран ще се разболее. В нашия реален случай
Ефективността=100*(18-15)/18=16,7%. , тоест ефективност твърдо под 20%.

Което преведено на човешки език означава, че от 5 ваксинирани, 4 ще се разболеят, а един ще остане незасегнат. Но ако 4 от всеки 5 ваксинирани ще се разболеят, то това означава, че повече от 80% от ваксинираните са потенциални вирусоносители и няма как да се слагат в отделна графа спрямо неваксинираните и да се ползват с особени привилегии.

Точно този факт трябва да сложи КРАЙ на злоупотребата на делене на хората на ваксинирани и неваксинирани и да развенчае измамата, че чрез ваксинация може да се достигне колективен имунитет. Просто няма как, чрез ваксини с ефективност 17% да постигнеш колективен имунитет 70%. Представи си, че за един миг успееш да ваксинираш абсолютно всички (бебета, възрастни и старци) с разпространените в момента ваксини, то максималния резултат ще бъде колективен имунитет под 20%, а на нас ни трябва над 70%. Няма как да ваксинираш едно население 350%, защото просто максимума е 100%.
Ето я измамата и тя е очевидна за всеки седмокласник, който е учил понятието процент. Но професорите по математика не я виждат, а може би не искат да я видят или по-точно не трябва да я виждат.

Това мнение е било редактирано от Антон Яначков на 27-08-2021, 00:21
Антон Яначков
Публикувано на: 27-08-2021, 01:20
Quote Post

QUOTE (DarkOne @ 26-08-2021, 21:49)
Статистиката казва, че ваксинираните боледуват много по-леко или никак.

Ако е леко или никак, то тогава защо 3% от смъртните случаи са точно на ваксинирани, като под понятието ваксиниран се разбира хора със завършена имунизация. Имай предвид, че тази цифра я съобщава главния ни здравен инспектор и чрез нея доказва, че ваксините работят прекрасно. Падна митът, че мерките спират разпространението на вируса, отпадна и Митът, че ваксините предпазват от заразяване, остана последния бастион на измамата, че ваксинираните прекарват леко инфекцията. Ако това е така, защо все пак умират ваксинирани в интензивните отделения, може би умират от старост. Явно е от старост и няма как да е от Ковид, та нали са ваксинирани и този вирус го прекарват много леко или даже никак.
Понеже забелязах, че прекрасно се справяш с математиката, би ли ми отговорил, ако сега при 18% ваксинирани, 3% от всички смъртни случаи са на ваксинирани, то какъв процент ще бъдат смъртните случаи на ваксинирани, ако е ваксинирано цялото население 100%. Мисля, че усещаш накъде водя разговора. Абсурдите личат най-ясно, когато изтеглиш нещата до техния край. При 99,99 % ваксинирано население и 0,01% неваксинирано, хората отново ще се разболяват и то с почти същата интензивност, впредвид на ниската ефективност на ваксините, някои отново ще влизат в болница и една част за съжаление ще умират, но какъв ще бъде процента на починалите ваксинирани спрямо всички починали? Предполагам усещаш, че отговора е близо до 100%. Тоест тогава ще можем да кажем, че броя на починалите неваксинирани е нищожно малък спрямо броя на починалите ваксинирани. Какво ли ще измисли тогава нашият здравен инспектор, за да оправдае решенията си. Тогава ще умират само ваксинирани. Абсурдно е да използваш смъртните случаи на ваксинирани, за да доказваш, колко работи дадена ваксина.

Това мнение е било редактирано от DarkOne на 27-08-2021, 22:18
JanBirdX
Публикувано на: 27-08-2021, 12:52
Quote Post

Име:

Виж статистиката за Англия като съотношени заразени/хоспитализирани/тежки случаи/смъртни случаи.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 27-08-2021, 14:45
Quote Post

QUOTE (JanBirdX @ 27-08-2021, 12:52)
Виж статистиката за Англия като съотношени заразени/хоспитализирани/тежки случаи/смъртни случаи.

Не е ли по-редно да гледам българската статистика, защото Козлодуй не е в Англия и в него не се разхождат негри и араби.
JanBirdX
Публикувано на: 27-08-2021, 14:56
Quote Post

Име:

Гледай тогаз за Южен Судан.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 27-08-2021, 16:42
Quote Post

QUOTE (JanBirdX @ 27-08-2021, 14:56)
Гледай тогаз за Южен Судан.

Тоест да гледам където и да е, само да не е в България. На теб става ли ти по-хладно, когато над Гренландия вали сняг? Аз, когато се интересувам от условията на живот гледам какво се случва около мен. Ако в Англия вали дъжд ти взимаш ли си чадър? Ами ако в Чукотка вали сняг, не е ли редно да си обуеш ботуши и да си сложиш ушанка. Казват, че в света на безумието глупостта е норма, но на мен ми се ще да живея в нормален свят, където ако искам да разбера какво е времето в момента просто да погледна през прозореца и да не търся линкове за Южен Судан или Китай. Ама някъде ваксинирали цялото население и сега се готвели за трета бустерна доза, че вируса продължавал да заразява. Ами ще заразява, защото ваксините не са това, за което ги представят. Ние хората много често смесваме нашите очаквания с реалните факти и в този коктейл забелязваме само това, което ни харесва. Анализ натоварен с предварителни очаквания не е никакъв анализ.
JanBirdX
Публикувано на: 27-08-2021, 18:46
Quote Post

Име:

PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (9) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0