BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ще се повреди ли цифровия апарат ако...
Dark_Light
Публикувано на: 08-06-2005, 17:51
Quote Post

Име: Бойко
Група: Потребител
Ранг: Посетител

Въпроса ми е
какво ще стане ако се снима слънцето с непфоесионален цифров фото апарат
има ли верятност да се развали нещо в него ?
и може ли да се повреди един цифров фото апарат /нещо хардуерно/
при снимане на нещо което примерно дразни очите???

--------------------
No light
only Darkness
PMEmail Poster
Memorex
Публикувано на: 08-06-2005, 18:06
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Не може!
Ама виж, ако тръгнеш с него подводна фотография да правиш, тогава ще му стопиш лагерите icon_smile.gif
PMICQ
Roscko
Публикувано на: 08-06-2005, 18:31
Quote Post

Име: Ростислав
Ранг: Активен

QUOTE (Memorex @ 08-06-2005, 18:06)
Не може!
Ама виж, ако тръгнеш с него подводна фотография да правиш, тогава ще му стопиш лагерите icon_smile.gif

Що бе, аз с моя и под вода си снимам icon_smile.gif

--------------------
с каквито се събереш, такива са си.
PMEmail PosterICQ
flame
Публикувано на: 08-06-2005, 19:14
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Снимането срещу слънцето най вероятно няма да го повреди но със сигурност ще съкрати живота му. Запознай се с устройството и принципа на действие на цифровите фотоапарати и ще разбереш защо.

--------------------
be good
PM
donangel
Публикувано на: 08-06-2005, 19:19
Quote Post

Group Icon
Име: Дончо Ангелов
Група: VIP
Ранг: Почетен член

АКО слънцето е силно и АКО обектива е голям - не няма да се повреди, ами като нищо много бързичко може да получиш прегаряне на пиксели от матрицата!

ЗАЩОТО:

1) Обектива служи, за да фокусира светлината (т.е. - енергията), която попада върху неговата (на обектива) площ върху цифровия сензор, който в повечето случаи е не по-малко от 20 пъти по-малък от площта на обектива.

2) Пробвай сам - вземи една яка леща, и си фокусирай слънчетата светлина в/у ръката. Бързичко ще разбереш за какво говоря.

ПРЕКИ снимки срещу ясно слънце трябва да се избягват, IMO. Особено ако си харесваш апарата icon_smile.gif.

Поздрави!
Д.

--------------------
PMEmail PosterUsers WebsiteICQYahooMSN
Necro
Публикувано на: 08-06-2005, 21:23
Quote Post

Group Icon
Име: Павел Желязков

А срещу силна светлина. Някоя по мощна лампа примерно?
Вредно ли е?

Това мнение е било редактирано от Necro на 08-06-2005, 21:24
PMEmail Poster
Memorex
Публикувано на: 08-06-2005, 23:20
Quote Post

Име:

QUOTE (donangel @ 08-06-2005, 19:19)
АКО слънцето е силно и АКО обектива е голям - не няма да се повреди, ами като нищо много бързичко може да получиш прегаряне на пиксели от матрицата!

ЗАЩОТО:

1) Обектива служи, за да фокусира светлината (т.е. - енергията), която попада върху неговата (на обектива) площ върху цифровия сензор, който в повечето случаи е не по-малко от 20 пъти по-малък от площта на обектива.

2) Пробвай сам - вземи една яка леща, и си фокусирай слънчетата светлина в/у ръката. Бързичко ще разбереш за какво говоря.

ПРЕКИ снимки срещу ясно слънце трябва да се избягват, IMO. Особено ако си харесваш апарата icon_smile.gif.

Поздрави!
Д.

Само че пропускаш, че между лещата и сензора има бленда, която пуска светлина само като е отворена! По принцип любителските апарати, за които говори той са напълно автоматични и имат светломер, които при силна светлина наглася по бърза скорост на блендата и проблеми няма.
Дай да не снимаме слънце да не ни изгорят апаратите icon_smile.gif Виж умишлено може да го повредиш, но едва ли това е целта.
Rosko, сигурно си си купил калъф за подводни снимки, за това снимаш icon_smile.gif
PMICQ
Izida
Публикувано на: 09-06-2005, 00:07
Quote Post

Group Icon
Име: Ирина Марудина
Група: Администратор

Memorex,
апаратите в автоматичен режим и силна светлина наистина избират най-малката бленда за най-бързата скорост на затвор, която поддържат. Но при много ярка светлина дори това може да доведе до снимка, която е прекалено светла - т.е. прекалено много светлина е стигнала до матрицата за краткото време на минимално отворената бленда. А какво става ако си на manual режим и искаш време за снимане 10 сек срещу слънцето?

Освен това как се визуализира образа в цифровия визьор? Като гледам единствения "вход" е именно през обектива и матрицата. Така че излиза, че през цялото време докато се подготвяш за снимка блендата е отворена.

Поздрави,
Изида

--------------------
Simplicity is harder than complexity.
Аbstractions save us time working, but they don't save us time learning. [Joel Spolsky]
Simplicity - the art of maximizing the amount of work not done.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Memorex
Публикувано на: 09-06-2005, 08:11
Quote Post

Име:

QUOTE (Dark_Light @ 08-06-2005, 17:51)
Въпроса ми е
какво ще стане ако се снима слънцето с непфоесионален цифров фото апарат
има ли верятност да се развали нещо в него ?
и може ли да се повреди един цифров фото апарат /нещо хардуерно/
при снимане на нещо което примерно дразни очите???

Izida, човека има Samsung Digimax 320, за това казва непрофесионален. Мислиш ли че този клас апарати имат ръчен режим и че са огледално-рефлексни (тоест образа, който се визжда в визъора, да минава през обектива)???
Ами отговорът е не! И дори да се преекспонира снимката едва ли ще му изгори пикселите на матрицата. Аз също съм с подобен апарат и редовно си щракам по слънцето, ама проблеми нямам, не вярвам и да имам icon_wink.gif
Плюс всичко казано, едва ли има някой дето ще си нагласи апарата на 10 сек. експонация срещу слънцето, освен ако не цели да развали апарата, както казах и в предния пост.
PMICQ
donangel
Публикувано на: 09-06-2005, 08:43
Quote Post

Group Icon
Име: Дончо Ангелов

QUOTE (Memorex @ 09-06-2005, 07:11)
Izida, човека има Samsung Digimax 320, за това казва непрофесионален. Мислиш ли че този клас апарати имат ръчен режим и че са огледално-рефлексни (тоест образа, който се визжда в визъора, да минава през обектива)???
Ами отговорът е не! И дори да се преекспонира снимката едва ли ще му изгори пикселите на матрицата. Аз също съм с подобен апарат и редовно си щракам по слънцето, ама проблеми нямам, не вярвам и да имам icon_wink.gif

Не виждам да си отговорил на въпроса на Изида icon_smile.gif. А той беше: Как LCD екранчето ти показва образът, ако затворът на цифровия апарат не е непрекъснато свален? Т.е. - матрицата работи непрекъснато, макар и в по-редуциран (откъм пиксели) режим! Т.е. - светлината непрекъснато я огрява. Въобще не става въпрос за SLR апарати тук!

Аз лично поддържам мнението си, че е опасно за матрицата. Разбира се - апаратът си е твой (негов): да прави каквото си иска icon_smile.gif.

Поздрави!
Д.

--------------------
PMEmail PosterUsers WebsiteICQYahooMSN
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0