BG Development

Страници: (6) « първа ... 4 5 [6]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Четене на файл от компютъра
ldbl
Публикувано на: 18-03-2019, 19:21
Quote Post

Име: Станислав Неделчев
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

QUOTE (Антон Яначков @ 15-03-2019, 17:13)
QUOTE (ldbl @ 15-03-2019, 13:09)
Ако ми прочетеш предния коментар ще видиш , че ако леко си моднеш програмата ще работи. Без хватките да се вързваш към домашния компютър или този в мазето icon_smile.gif

А бе може, ама посоката е обратна. До колкото разбирам, тук се търси решение в посока => от който и да е компютър с интернет, да задействаш прехвърляне на информацията съхраняваща се на твоя домашен компютър. Това няма как да стане при изключен компютър съхраняващ информацията и без работеща програма на домашния компютър.

Посоката е грешна icon_smile.gif
Лично мнение .

--------------------
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
SuN
Публикувано на: 18-03-2019, 20:18
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

Или както един мъдър човек е казал за посоката - "докато го наричаш вход ще боли". Има си правилен и неправилен, но работещ начин.

Това мнение е било редактирано от SuN на 18-03-2019, 20:18

--------------------
Който плаща [данъци] - зло не мисли.
PMEmail Poster
ldbl
Публикувано на: 19-03-2019, 00:00
Quote Post

Име: Станислав Неделчев
Ранг: Редовен член

Ако ми прочетеш предния коментар ще видиш , че ако леко си моднеш програмата ще работи. Без хватките да се вързваш към домашния компютър или този в мазето icon_smile.gif

А бе може, ама посоката е обратна. До колкото разбирам, тук се търси решение в посока => от който и да е компютър с интернет, да задействаш прехвърляне на информацията съхраняваща се на твоя домашен компютър. Това няма как да стане при изключен компютър съхраняващ информацията и без работеща програма на домашния компютър.

Между другото започвам да разбирам какво искаш да кажеш с твоите постове . Може да ми отнеме време но ще стане .
И наистина едно работещо решение е по добре им никакво .
Всичко е възможно , и тези клиент сървър посоки трябва да се разчупят в новата ера на peer to peer.
Може машината да ти е на луната или скоро на Марс .
Сървъра се конектва взима каквото му е кеф и си бачка.
Обаче има едно , но твоя vb6 работи на клиентската машина и праща към сървъра а не обратното .

--------------------
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Карата
Публикувано на: 19-03-2019, 15:57
Quote Post

Име: Радостин Каракерезов
Ранг: Новопостъпил

Здравейте, аз бях малко в провинцията и за това не участвах в "разговорите".
Каква е посоката/задачата:
Много време ми отнема правенето на PDF-ите за платежните. Имам чувството, че тези, които правят счетоводните програми са садисти, но това друга тема. Та:
- правя ДДС-то на фирма 1 и хвърлям файла в една директория. Същото правя на фирма 2, 3, и т.н.
- правя заплатите и осигуровките на фирма 1 и хвърлям файла в същата директория. Същото правя на фирма 2, 3, и т.н.
Когато му дойде времето, работейки си на компа (на този на който са тези файлове) влизам в интернет и си стартирам от моя хостинг модулчето. То обхожда директорията (това си го мечтая, но явно не е толкова лесно. Сега за проба съм ги качил на сървъра в една директория), прочита един по едни файловете (изпразва директорията за следващия месец) и ги зарежда в една MySQL таблица и ги визуализира (това вече е направено). Ако има да се коригира някоя друга цифра с лихви или нещо друго се прави, ъпдейтва се в таблицата и после един по един се генерират PDF-те и се изпращат на посочените имейли.
Те това е замисъла, да си облекча работата възможно най-много. То ще стане, но ще бъде за сега с качване през FileZilla-та, а ако се запъне и така ще си остане.
Лека и спорна седмица.
PMEmail Poster
40oz
Публикувано на: 19-03-2019, 17:08
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

Сложи си един дропбокс на личния и на хостинга за да си синкваш най-лесно папките.
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 19-03-2019, 18:20
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Почетен член

QUOTE (Карата @ 19-03-2019, 15:57)
Когато му дойде времето, работейки си на компа (на този на който са тези файлове) влизам  в интернет и си стартирам от моя хостинг модулчето. То обхожда директорията (това си го мечтая, но явно не е толкова лесно.

Напротив лесно е, спри да мечтаеш и го направи. Това което описа нито е трудно, нито е сложно.
Дадох ти пример с VB6, но това може да се реализира по още много начини. Защо трябва да си влизаш в хостта, за да си стратираш модулчето. Стартирай го от домашната си машина директно, чрез VB6 или PHP или Javascript дори. Достатъчно е нещо, което да върши работа на локалната ти домашна машина. Явно с PHP се оправяш, следователно имаш някакъв сървър на домашната си машина, където пробваш какво си сътворил. Е ако е така, остава да си сложиш файловете в достъпна директория за PHP скрипт, да го стартираш на локалната ти машина, той да прочете нужния файл и да прати прочетеното на адреса на външния сървър, където да го подхване стария ти скрипт. Чудя се какви са тея галимации с качване на файлове на големия сървър, като това изобщо не тие нужно? Ако въпросът ти е искрен, значи нещо премълчаваш. Това, което си описал има множество елементарни решения на всички езици. Не мечтай, ами действай. Идеята е проста, прост цикъл, които прочита и праща, а на сървъра прочетеното се дообработва. Тук няма интрига.
PMEmail PosterUsers Website
Карата
Публикувано на: 19-03-2019, 21:24
Quote Post

Ако въпросът ти е искрен, значи нещо премълчаваш.

Да,, както писах, Apache, PHP 7.2q MySQL r phpMyADMIN, но всичко работи на сървъра перфектно, като го стартирам на локалхоста и започват проблемите. Сигурно аз нещо не правя както трябва. Все пак не съм профи, а любител и за това предпочитам УЕБ-а.
А какво ще кажеш за това ?
"Assuming that the computer you are deploying to has internet access, the best solution to this problem is to register a subdomain on your main site where the webapp is hosted (for example, localhost.example.com) and setup the DNS entries to point to 127.0.0.1 . You can then get a signed https certificate for localhost.example.com and distribute that certificate with your application."

Това мнение е било редактирано от Карата на 19-03-2019, 21:35
PMEmail Poster
erazor
Публикувано на: 19-03-2019, 21:30
Quote Post

Име: Димитър
Ранг: Старо куче

QUOTE (40oz @ 19-03-2019, 17:08)
Сложи си един дропбокс на личния и на хостинга за да си синкваш най-лесно папките.

И аз това щях да пиша.
С нещо такова, папката ти ще стане локална и за сървъра и за твоя компютър. Малко ще трябва да си поиграеш как да го достъпваш на PHP но гледам че ти се занимава а и със сигурност има доста инфо в интернет.

https://www.dropbox.com/developers-v1/core/start/php

edit:
v1 API-то не било актуално вече, ето линк за v2
https://github.com/kunalvarma05/dropbox-php-sdk

Това мнение е било редактирано от erazor на 19-03-2019, 21:41
PMEmail PosterICQ
Карата
Публикувано на: 19-03-2019, 21:47
Quote Post

QUOTE (erazor @ 19-03-2019, 21:30)
QUOTE (40oz @ 19-03-2019, 17:08)

v1 API-то не било актуално вече, ето линк за v2
https://github.com/kunalvarma05/dropbox-php-sdk

Благодаря, ще го разгледам
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (6) « първа ... 4 5 [6]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0