BG Development

Страници: (4) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Забраняване на достъп, Standart User
peterhoff
Публикувано на: 13-08-2018, 11:25
Quote Post

Име: Петко Иванов
Група: Потребител
Ранг: Активен

Здравейте, не съм сигурен дали темата е в подходящия раздел и, ако съм объркал... Моля да бъда извинен!

Това, което искам да направя е да създам Standart User акаунт в който да забраня инсталирането на какъвто и да било софтуер, било то свалено от и-нет или от флашка..
Всъщност се поразрових и намерих начин как да го направя, но проблемът ми не е в това.

Като администратор съм създал едни .reg файлове, които се записват в regedit. Когато, активирам стандартния юзър... Не мога да инсталирам програми, което е чудесно, но и .reg файловете ми не се записвят, както е с администраторския акаунт... Какво да направя, че стандартния юзър да работи, като администраторския и да има само една забрана и тя да е да се инсталират програми icon_smile.gif

Надявам се да сте разбрали въпроса ми icon_smile.gif
Блаходаря предварително icon_smile.gif
PMEmail Poster
Ivan_Dimitrov
Публикувано на: 13-08-2018, 11:35
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

...

Това мнение е било редактирано от Ivan_Dimitrov на 13-08-2018, 11:35
PMEmail Poster
peterhoff
Публикувано на: 13-08-2018, 11:36
Quote Post

?
PMEmail Poster
Gamma Goblin
Публикувано на: 13-08-2018, 11:59
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

ползвай линукс

--------------------
Напред! Живота е сраженье! Напред! И прав всегда ходи!
Напред, макар към поражение! Ако ще паднеш, прав падни!
---
Raw, and untamed in spirit, We chew this world and Spit it out
---
Challenge my own world to chaos
---
“I overcame myself, the sufferer; I carried my own ashes to the mountains; I invented a brighter flame for myself.”
PMEmail PosterUsers Website
peterhoff
Публикувано на: 13-08-2018, 12:01
Quote Post

Питам конкретно за Windows icon_smile.gif
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 13-08-2018, 14:20
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (peterhoff @ 13-08-2018, 11:25)
Какво да направя, че стандартния юзър да работи, като администраторския и да има само една забрана и тя да е да се инсталират програми icon_smile.gif

Никак, администраторите винаги имат пълни права.

Не знам какво съдържа reg файла но вариантите са два:
А) reg файла да пише само в HKCU клона
Б) Стандартните усери да им се дадът права да пишат в тази част на регистрито, където трябва да пише reg файла.

Първият вариант е за предпочитане.

PS.
Дори стандартните усери могат да инсталират програми, просто не могат да ги инсталират в Program files.

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
peterhoff
Публикувано на: 13-08-2018, 14:25
Quote Post

Аз успях да забраня инсталирането и в момента в който започна инсталация ми изкача съобщение "Installation process are restricted by Administrator". Нещо такова беше си мисля icon_smile.gif

Дадох на всички .reg файлове пълент достъп, като owner...
Станах owner дори и на regedit в стандартния юзър...
Станах owner и дадох всички права на стандартния юзър там където записва .reg файла, но все още нищо не се случва icon_sad.gif
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 13-08-2018, 19:22
Quote Post

Group Icon
Име:

Правиш ли разлика между reg файл и самото регистри?
Единственият достъп, който е нужен върху reg файла е четене.
Само регистри трябва да му променяш правата.
С оглед колко знаеш, по-добре е да пробваш на виртуална машина - шанса да омажеш нещата необратимо е доста висок.
Прочее, за инсталацията, нищо не си забранил, просто защото няма такова понятие като "инсталация". Е пробвай да ограничиш инсталацията на Гугъл Хром....

--------------------
PM
Антон Яначков
Публикувано на: 16-08-2018, 21:01
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Старо куче

QUOTE (peterhoff @ 13-08-2018, 11:25)
Какво да направя, че стандартния юзър да работи, като администраторския и да има само една забрана и тя да е да се инсталират програми icon_smile.gif

Ако си правил инсталационни пакети, значи знаеш, че самата инсталация на дадена програма включва няколко неща:
1. Копиране на необходимите файлове в директории, които програмиста или потребителя е избрал. В това число ехе, оcx, dll и разни други типове файлове, чието присъствие е задължително.
2. Регистрация на файловете, които изискват регистрация, примерно - dll, ocx и др.
Регистрацията представлява добавяне или промяна ключове в reg файла.

Сега помисли - как можеш да забраниш дадена инсталация?
Ограниченият акаунт ти забранява добавяне на файлове във системни директории, забранява ти и промяната на reg файла, тоест регистрации на допълнителни библиотеки. Но теб това не те устройва. Ти искаш компютъра да работи с администраторски акаунт, тоест reg файла да може да се променя.
Следователно изхождайки от факта, че по подразбиране библиотеките обикновено се записват в две директории, то ти остава да забраниш тези директории за писане. Но това няма да ти реши проблема напълно, защото преди да запише дадена библиотека, инсталационната програма проверява дали я има, ако я има тя изобщо няма да я презаписва и регистрира. Отделно някой инсталационни програми, така са направени, че хвърлят библиотечните си файлове в съвършено други директории.

Но кому е нужно да правиш подобно упражнение, като portable програмите тръгват без инсталация, дори при ограничен акаунт?
PMEmail PosterUsers Website
dvader
Публикувано на: 17-08-2018, 06:58
Quote Post

Group Icon
Име:

QUOTE (Антон Яначков @ 16-08-2018, 21:01)
Но кому е нужно да правиш подобно упражнение, като portable програмите тръгват без инсталация, дори при ограничен акаунт?

Ами, то обикновено там където може да се пише се забранява изпълняването и проблемът е решен.

--------------------
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0