BG Development

Страници: (5) 1 [2] 3 4 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Да питам
stewie
Публикувано на: 15-11-2019, 11:10
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Пичове благодаря за помоща за нета !

Относно алармената система - най-добре към фирма ли да се обръщам, предполагам е твърде специфично ? Четах им менюалите, обаче няма кодове, с които да изключиш цялата система все едно тока е спрял. Захранването на алармата е вързано директно с кабел в лайсна от контакт (разбирайте без щепсел). Дори и да викна ел. техник да го откачи, като свърши батерията на алармата ще опищи орталъка.

Това мнение е било редактирано от stewie на 15-11-2019, 11:11
PM
Lachezar
  Публикувано на: 15-11-2019, 14:55
Quote Post

Име: Лъчезар Добрев

QUOTE (stewie @ 15-11-2019, 01:14)
1) На БТК имам пусната оптика до съответният оптичен рутер Nokia предоставен от тях. Директно от него захранвам настолно PC. От рутера има още две UTP-та - за два телевизора (IPTV). Единият от телевизорите е в по-близката стая, а другият в по-далечна. Самата Nokia си има Wifi, но не огрява никак добре до по-далечната стая, за другите две е идеален. UTP-тата за телевизорите минават през някакви декодери на УйоВей и оттам по HDMI в телевизорите. В далечната стая вземах една мощна пръчка на TP-Link с 6 антени. Изваждам UTP-то от уйовейката, бодвам във WAN-а на рутера и пръц имам нет. С късо UTP кабелче вързвам уйовейката за рутера. Да ама греда - уж на старт казва, че е детектнало мрежа, ама после фейлва да стартира. Някой занимавал ли се е с подобни настройки ? Трябва ли нещо да пипна по моя рутер, че да излъжа уйовейката да си мисли, че се е вързала за кораба майка - рутера Nokia ?

Това съм го опитвал с БТК. ХуяВей брикетите имат особена поддръжка на маршрутизатора. Когато усети, че на порта има закачен ХуяВей брикет и пуска порта в някакъв специализиран VLAN (или подобно), който пуска Телевизия, но няма Интернет. Ако усети, че има друго устройство включва порта в друг VLAN, който има Интернет, но няма Телевизия. С две думи: трябва да избереш дали на съответния порт ще имаш Интернет или Телевизия.

Много неприятно, но това е.

--------------------
И'м ватцхинг ъоу...
PMUsers Website
stewie
Публикувано на: 15-11-2019, 15:06
Quote Post

Име:

QUOTE (Lachezar @ 15-11-2019, 15:55)
QUOTE (stewie @ 15-11-2019, 01:14)
1) На БТК имам пусната оптика до съответният оптичен рутер Nokia предоставен от тях. Директно от него захранвам настолно PC. От рутера има още две UTP-та - за два телевизора (IPTV). Единият от телевизорите е в по-близката стая, а другият в по-далечна. Самата Nokia си има Wifi, но не огрява никак добре до по-далечната стая, за другите две е идеален. UTP-тата за телевизорите минават през някакви декодери на УйоВей и оттам по HDMI в телевизорите. В далечната стая вземах една мощна пръчка на TP-Link с 6 антени. Изваждам UTP-то от уйовейката, бодвам във WAN-а на рутера и пръц имам нет. С късо UTP кабелче вързвам уйовейката за рутера. Да ама греда - уж на старт казва, че е детектнало мрежа, ама после фейлва да стартира. Някой занимавал ли се е с подобни настройки ? Трябва ли нещо да пипна по моя рутер, че да излъжа уйовейката да си мисли, че се е вързала за кораба майка - рутера Nokia ?

Това съм го опитвал с БТК. ХуяВей брикетите имат особена поддръжка на маршрутизатора. Когато усети, че на порта има закачен ХуяВей брикет и пуска порта в някакъв специализиран VLAN (или подобно), който пуска Телевизия, но няма Интернет. Ако усети, че има друго устройство включва порта в друг VLAN, който има Интернет, но няма Телевизия. С две думи: трябва да избереш дали на съответния порт ще имаш Интернет или Телевизия.

Много неприятно, но това е.

Или ползвам рутера като access point както каза thrawn, или вземам суич за 5 лева както каза delegate, но при всяко от двете телевизията трябва да е спряна за да има нет и обратно ?
То и това ме урежда, поне няма да барам кабели като луд нон стоп и да рестартирам от тока УйоВейката (нахална е, като и забуча кабела от рутера в нея се прави, че пак няма мрежа, иска reboot, явно от тоя VLAN дето описваш).

Това мнение е било редактирано от stewie на 15-11-2019, 15:11
PM
Delegate
Публикувано на: 15-11-2019, 15:11
Quote Post

Име:

QUOTE (stewie @ 15-11-2019, 15:06)
Или ползвам рутера като access point както каза thrawn, или вземам суич за 5 лева както каза delegate, но при всяко от двете телевизията трябва да е спряна за да има нет и обратно ?
То и това ме урежда, поне няма да барам кабели като луд нон стоп и да рестартирам от тока УйоВейката (нахална е, като и забуча кабела от рутера в нея се прави, че пак няма мрежа, иска reboot).

Мисля, че няма да има проблем да имаш и телевизия и Интернет едновременно.
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 16-11-2019, 00:50
Quote Post

Име:

Като начало, основното е да забраниш функциите по рутиране на трафикът. Причината е, че има доста трафик който по-подразбиране не се рутира (бродкаст и в частност мултикаст например).

Това си е тема за размисъл. Броудкасти естествено нямат никаква нормална логична причина да се рутират, но с мултикастите не е така, ето например с ип телевизията си се налага. И все пак понастоящем мултикаст рутирането е екстра, а мултикаст трафика като правило оригинира с ttl=1, освен ако изрично не решиш че трябва да е с повече, но и да е с повече, рутерите трябва да рутират мултикасти, да следят абонирания там по igmp протокола и прочее.

Аз мога да се хвана на бас и без да се ровя в историята че в раните години на интернета , нещата по стандартизационните комитети са стояли горе-долу по следния начин - след като са отцепили част от адресното пространство за мултикаст цели е възникнал въпроса дали да ги раздават на LIR-ове подобно на уникаст адресите дето не са по RFC1918 или да ги оставят за всеобщо ползване. Вероятно някой е виждал "бизнес" приложенията, не само за стриймване на медия, то това тогава не е съществувало така или иначе, ами примерно (тогава) за новинарски агенции да речем. Обаче тогава свързаността е била масово по шумни dialup линии съответно с прилични загуби и понеже по мултикастите се търкалят несигурни протоколи като UDP тая иначе хубава идея е отпаднала, а мултикаст рутирането е станала късаща нервите екзотика. Обаче в днешно време не е така, в днешно време загубите на пакети са главно при wifi връзките и евентуално при някои доволно задръстени рутери, последното обаче не се случва толкова често. Та в днешно време, нещо такова би било доста по-надеждно отколкото преди 40 години. Ако го бяха комерсиализирали тогава, сигурно щяха да се появят доста забавни услуги които днес не можем да си представим. А може би нямаше все пак, знам ли.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 17-11-2019, 01:52
Quote Post

Име:

С access point или с настройка на даден изходящ порт от рутера да е IPTV не става. Включвам рутера. Включвам уйовейката. Тръгва телевизията. При първият пинг към рутера телевизията почва да насича, а интернета моментално умира. Ако изключа от тока уйовейката, нета си е там. Подозирам, че и суич хич няма да реши проблема, утре ще им звънна на бтк ще им кажа, че съм тъп уебаджия и ще си платя icon_sad.gif
PM
thrawn
Публикувано на: 17-11-2019, 09:03
Quote Post

Име:

Значи става дума за това за което говори Lachezar. Ако телевизията не ползва 10х1000 (8-те жила в кабела) и проблемът ти е само в окабеляването, можеш да пуснеш по 4 от тях интернет (от друг порт) и да си оставиш 4 за телевизията.
Недостатъкът тук е, че ограничаваш интернета в отдалечената точка до 100 mbps. Пък и не знам дали телевизията не е на гигабитов канал.
Друг вариант е да ползваш палърлинк към който да закачиш отдалечената точка (АП-то).

Ако плащането към доставчикът е еднократно (за втората точка) също е разумен вариант. Но ако това е свързано с месечна такса е несериозно да го правиш.

Това мнение е било редактирано от thrawn на 17-11-2019, 09:04
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 17-11-2019, 23:39
Quote Post

Име:

QUOTE (thrawn @ 17-11-2019, 10:03)
Значи става дума за това за което говори Lachezar. Ако телевизията не ползва 10х1000 (8-те жила в кабела) и проблемът ти е само в окабеляването, можеш да пуснеш по 4 от тях интернет (от друг порт) и да си оставиш 4 за телевизията.
Недостатъкът тук е, че ограничаваш интернета в отдалечената точка до 100 mbps. Пък и не знам дали телевизията не е на гигабитов канал.
Друг вариант е да ползваш палърлинк към който да закачиш отдалечената точка (АП-то).

Ако плащането към доставчикът е еднократно (за втората точка) също е разумен вариант. Но ако това е свързано с месечна такса е несериозно да го правиш.

Днес говорих с едни от техническият им отдел, той вика би трябвало да бачка точно както ти предлагаш - по 4 жилки им върви нета, 4 телевизията. Обаче проблема бил в това, че тяхният рутер майка вече е конфигуриран на порта, за който тръгва лана за телевизията да върви IPTV и затова става тая греда - като включиш телевизията, уйовея си взема настройките и умира нета и после всичко трябва да рестартираш ръчно. Та решението е втори лан кабел до далечната стая (достатъчно ми дупчиха касите на вратите, не е решение) или да си сплитна по някакъв начин двете 4-ки кабели. По този начин от началото на кабела влизат два конектора към рутера майка - един за нет, един за телевизия. И на другият край влизе съответно един към рутера, а другият директно към уйовейката.

Викам им елате да го направите ще ви платя, онея викат не предлагаме такава услуга. То хубо ама аз съм тъп ФМИст и само един път на упражнения преди 15 години по КМК сме кримпвали ютипита и нямам идея как да ги сплитна и да изкарам от тях по 2 конектора на 4-ка icon_sad.gif Имали някакви сплитери на пазара ? Или пък на кой мога да се обадя да направи тая схема ?

Бахти тъпият вебаджия съм icon_sad.gif

Вас ист дас ?

Нета ми е 100 мбит от доставчика така или иначе.

Това мнение е било редактирано от stewie на 17-11-2019, 23:48
PM
stewie
Публикувано на: 17-11-2019, 23:53
Quote Post

Име:

Това решение ли е, да заеба кабелите и да карам по ел. мрежата ?
https://vikiwat.com/product/21127/internet-...pa4010pkit.html

Това мнение е било редактирано от stewie на 18-11-2019, 00:01
PM
stewie
Публикувано на: 18-11-2019, 00:01
Quote Post

Име:

https://cpc.farnell.com/pro-signal/5-econom...iser/dp/CS11003 дали две такива устройства няма да ме оправят ?

The economiser combines/divides the data into 2x 2 pair twisted signals

Това мнение е било редактирано от stewie на 18-11-2019, 00:02
PM
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0