BG Development

Страници: (5) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Стол
stewie
Публикувано на: 15-07-2019, 11:03
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

На какви столове седите по цял ден на работа ?
Има ли хора със столове на HAG, Humanscale, Okamura и подобни уж най-висок клас ергономия и заслужават ли си парите ?
От България или от чужбина сте ги купували ?
PM
johnfound
Публикувано на: 15-07-2019, 11:08
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

Няма да повярваш, но най-удобен ми е обикновен стол с 4 крака, в магазините ги наричат "тип посетителски".

Позволява ми да се чекна както си искам, например да се люлея на задните крака или да седя на ръба полулегнал с протегнати крака, без при това да се опитва да се изтъркаля изпод мене.

Ако трябва да го сменям, ще търся пак нещо което да не е на колелца.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 48C0321ADDB2FE5F644BB5E3D58B0D58C35E5BCBC81D7CD333633FEDF1047914A534256478D9
PMEmail PosterUsers Website
Дон Реба
Публикувано на: 15-07-2019, 11:11
Quote Post

Име:

в работата ползват някви гъзарски, но аз съм с някакъв ефтинджак в къщи. единственото на което долу горе държа, е да може да се спи на стола, дрямката на бюрото е важна, стол на който не може да се спи смъква драстично ефективността, служителя не може да си почине и твори глупости на морна глава
PM
stewie
Публикувано на: 15-07-2019, 11:36
Quote Post

Име:

QUOTE (johnfound @ 15-07-2019, 12:08)
Няма да повярваш, но най-удобен ми е обикновен стол с 4 крака, в магазините ги наричат "тип посетителски".

Позволява ми да се чекна както си искам, например да се люлея на задните крака или да седя на ръба полулегнал с протегнати крака, без при това да се опитва да се изтъркаля изпод мене.

Ако трябва да го сменям, ще търся пак нещо което да не е на колелца.

Като бях младши негър преди бая години точно на такъв седях, заради поредният пестелив аутсорсинг циганин и точно заради този тип стол търся как сега да си оправям гърба. Сигурно имаш навика на се изсухляш на него и да не си седиш на гъзъ ами тип полегнала е тодора ?
PM
stewie
Публикувано на: 15-07-2019, 11:37
Quote Post

Име:

QUOTE (Дон Реба @ 15-07-2019, 12:11)
в работата ползват някви гъзарски, но аз съм с някакъв ефтинджак в къщи. единственото на което долу горе държа, е да може да се спи на стола, дрямката на бюрото е важна, стол на който не може да се спи смъква драстично ефективността, служителя не може да си почине и твори глупости на морна глава

В чеър про има подобни дето стават на легло, направо може да си седиш и да си гледаш дувара и да бараш кайсиите по цял ден. Само, че удоволствието с всички надстройки минава 5 бона.
PM
Delegate
Публикувано на: 15-07-2019, 12:08
Quote Post

Име:

Първо стюи - ВБ 6.0
Иначе се солидаризирам с jf - изнедандващо тоя тип стол ми е доста удобен и може би една от причините е както вече се спомена, че не се пързаля наляво-надясно и търпи натоварвания по ръбовете и тилтване. Може би, ако беше малко по-ергономичен шях да търся такъв. Засега съм с тип директорски и не ми е удобен. Кайсиите не е добре да стоят затиснати по цял ден под гъза.ю и един стол трябва да ти позволява да се чекнеш и да поддържаш дълго време пози все едно се готвиш да пърдиш.
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 15-07-2019, 12:43
Quote Post

Име:

QUOTE (Delegate @ 15-07-2019, 13:08)
Първо стюи - ВБ 6.0
Иначе се солидаризирам с jf - изнедандващо тоя тип стол ми е доста удобен и може би една от причините е както вече се спомена, че не се пързаля наляво-надясно и търпи натоварвания по ръбовете и тилтване. Може би, ако беше малко по-ергономичен шях да търся такъв. Засега съм с тип директорски и не ми е удобен. Кайсиите не е добре да стоят затиснати по цял ден под гъза.ю и един стол трябва да ти позволява да се чекнеш и да поддържаш дълго време пози все едно се готвиш да пърдиш.

Хайл ВБ 6.0 !
Добре, а нямаш ли проблем да те цепят едни два симетрични кокала баш над кръста ти, ебем ги как се наричат, напипваш ги отляво и отдястно точно където ти свършва задника над опашката ? Не седиш ли реално близо до тея въпросни кокали вместо на гъза си ? Малко ми е трудно да повярвам, че седите 10+ години на такъв стол и нямате проблеми.

Това мнение е било редактирано от stewie на 15-07-2019, 12:45
PM
johnfound
Публикувано на: 15-07-2019, 12:56
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

Ами нищо не ме боли от седенето, защото постоянно мърдам. Седя ту право на задника си, ту полулегнал и/или балансирайки на задните крака на стола. Понякога сядам с подгънат крак под задника си. Понякога практически клекнал върху стола, с коленете на единият или другият крак опрени на ръба на масата. И често ставам да се разтъпча, особено като ми се приспи след обяд. icon_lol.gif

Известно предимство може би ми дава и това, че не тежа много.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 48C0321ADDB2FE5F644BB5E3D58B0D58C35E5BCBC81D7CD333633FEDF1047914A534256478D9
PMEmail PosterUsers Website
Golden Gega
Публикувано на: 15-07-2019, 13:37
Quote Post

Име:

QUOTE (johnfound @ 15-07-2019, 12:56)
Ами нищо не ме боли от седенето, защото постоянно мърдам. Седя ту право на задника си, ту полулегнал и/или балансирайки на задните крака на стола. Понякога сядам с подгънат крак под задника си. Понякога практически клекнал върху стола, с коленете на единият или другият крак опрени на ръба на масата. И често ставам да се разтъпча, особено като ми се приспи след обяд. icon_lol.gif

Известно предимство може би ми дава и това, че не тежа много.

"не тежа много" ми менте програмист си, нормално.
Аз като кажа че съм програмист някъде и ме гледат без грам съмнение, верно че напоследък нещо ставам съмнителен ма пък се научих да гледам отнесено и като кажат някъде че съм "Ай Ти" кимам снизходително и с напушена усмивка, веднага се усеща как не смеят да ме заговорят, еле на професионална тема.
PMEmail Poster
qtakabg
Публикувано на: 15-07-2019, 14:18
Quote Post

Име:

На предишната работа бяхме с евтини столове и аз си захвърлих моя и взех един посетителски от една конферентна зала, подобно на Джон, и наистина беше по-добре от евтин за бюро, защото поне гърба ти стои изправен. Сега обаче съм с гъзарски Steelcase и е супер. С нищо не го сменям. Май е тоя: https://youtu.be/pMsFcnjpfqk

Това мнение е било редактирано от qtakabg на 15-07-2019, 14:25
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0