BG Development

Страници: (29) 1 [2] 3 4 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Какъв фотоапарат да си купя, Въпроси за покупка на фотоапарат
Сашо
Публикувано на: 20-05-2004, 22:08
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здрасти,

Успех с форума, не знам дали ще имам време и нерви да чета два едновременно, но въпреки всичко се надявам да имате успех. Регнах се, защото случайно отворих тая тема и видях, че Ай-дизайнерът мисли да си взима Ф717, а като се има в предвид, че се чудех за същото нещо преди около 5 месеца и си взех точно този фотоапарат (даже в момента ми седи в скута), реших да вметна няколко неща.

Значи първо аз го взех на втора ръка от и-бей (абе защо не може да се пише на латиница тука), за около 950$ заедно с малък кожен калъф, голяма готина чанта за носене, външна светкавица, инфраред, 5 различни лещи (всяка средно 80-90$), още екстри, които така и не съм пипнал и гаранция от американското Бест Бай 4 годишна пълна - ако нещо му се случи ми го заменят и т.н. В общи линии минах по-тънко с около 1000$, но извадих страшен късмет с човека, защото така зверски можеха да ме минат, че просто няма накъде. Всичко това го казвам с идеята, че можеш да се пробваш оттам да купиш нещо, като трябва да имаш впредвид факторите фийдбак на продавача и бг митниците (в какъвто ред предпочетеш).

Като качество фотоапаратът е изключителен, неслучайно получава невероятни оценки навсякъде и единствения минус, който бива изтъкнат е цената на паметта. Ако те интересува ще ти напиша всички характеристики и ще ти изтъкна какво наистина ме впечатлява в него, просто в момента искам да нахвърлям няколко неща. Памет си купих отново от и-бей, за 100$ 256 мегабайтова карта, повече от достатъчно заедно с дефаулт 32-ката, която идва за повечето случаи. Разликата в цените на паметите НАВРЕМЕТО, когато е излязло това Сони е била по-голяма, но в момента е незначителна.
Имал съм възможност да ползвам Никон и Канон от тоя клас, за мен Сонито ги бие с много дължини (за разлика от 828, което получава много слаби оценки и наистина не си струва парите) - да не говорим, че свикнеш ли да снимаш с него веднъж не искаш да се разделите.

Обаче, не съм съвсем убеден, че ти е необходим такъв фотоапарат - защо ще си взимаш 5 мегапикселово чудовище, ако не си професионален фотограф или полу, хайде? В смисъл, за "нормално" снимане, пък и даже по-добро прекрасна работа ще ти свършат и по-ниския клас Сонита по 2-3 мегапиксела, ако питаш мен нещо 5 мегапикселово ти е в общи линии абсолютно ненужно.

Аз моя го взех, защото беше безумие да изпускам такава далавера, но като цяло не ми се е налагало досега нито да снимам на безумна резолюция тип 2560/1920 и не знам какво точно ще ти помогне това Сони. Вярно, можеш абсолютно всичко да настройваш ръчно, можеш да снимаш на яка резолюция, но дали ти е необходимо, това трябва да се запиташ според мен преди да се изръсиш здравата.

Успех на теб в начинанията и отново успех за форума, дано се роди някое кадърно профи тука.
PM
asterix
Публикувано на: 20-05-2004, 23:19
Quote Post

Име: Петър Найденов

Обаче, не съм съвсем убеден, че ти е необходим такъв фотоапарат - защо ще си взимаш 5 мегапикселово чудовище, ако не си професионален фотограф или полу, хайде? В смисъл, за \"нормално\" снимане, пък и даже по-добро прекрасна работа ще ти свършат и по-ниския клас Сонита по 2-3 мегапиксела, ако питаш мен нещо 5 мегапикселово ти е в общи линии абсолютно ненужно.

Апарата е любителски от висок клас. Не можеш да го слагаш сред профи техниката. Броя на мегапикселите не е определящ за това дали техниката е профи или не. Има много по-важни фактори, като бързодействие, оптика, скорости, бленди.

Има параметри, за които фирмите не обичат да споменават, защото фактите не биха говорили в тяхна полза.

Ако има интерес мога да напиша някои от тях.

А човека щом търси и чете - значи иска да си начеше крастата. Тогава си струва да даде повечко пари. Поне аз мисля така. icon_smile.gif
PMUsers WebsiteICQ
Сашо
Публикувано на: 20-05-2004, 23:56
Quote Post

Име:

Няма да влизам в спор, особено като очевидно разбираш повече. Просто не смятам, че е необходимо.. ако човека има да хвърля пари, нека действа.
PM
iDesign-er
Публикувано на: 21-05-2004, 13:29
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: BG Dev модератори
Ранг: Почетен член

Вярно, че няма да се ползва професинално поне за сега, но просто направих такава сметка:

Взимам сега едни Canon 2 - 3 мегапиксела и ще дам около 600 лева в най-добрия случай. След около година като напредна (не знам колко ще напредна, но имам такива намерения) ще ми стане "малък" апарата и отново ще стигна до нещо по-скъпо.

Освен това всеки начинаещ си мисли "по-скъпо - по-добре" дори и да не може да му ползвам всички екстри пълноценно просто ще имам спокойсвие така да се каже. След време ще искам повече от него и тогава, ако е по-слаб ще си казвам "ако бях взел по-добър щеше да стане снимката по-добре".

Както добре се изрази Сашо "ако човека има да хвърля пари, нека действа". Пари ще събера, но ми се иска да знам, че ги "хвърлям" за възможно най-доброто.

Предимство е и това, че има ръчен контрол поне за фокуса. 828 има и за zoom-а. Докато с една сапунерка няма да може да се кефиш, че ръчкаш и нещо става. icon_wink.gif

Колкото да информацията, която крият компаниите ще ми и интересно да я науча, но не знам до колко ще я разбера, ако има много термини. icon_sad.gif

За взимането от чужбина съм мислил, но първо, че нямам довереник и второ, ако има нещо развалено тогава... Предпочитам да си го взема от БГ колкото и тривиално да звучи. Цената му тук е 1250 лева, а в САЩ е с около 500 лева по-малко, което никак не е малка разлика, но пак има едно "но".

Ако знаете нещо интересно няма да се сърдя, ако го кажете, защото сега още не съм дал парите, а после ще ми е все едно. icon_wink.gif
PM
asterix
Публикувано на: 21-05-2004, 15:08
Quote Post

Име: Петър Найденов

Апарата при всички случай ще ти "умалее" по някое време. Зависи колко и какво снимаш с него и какъв ти е критерия за добра снимка. Пипнеш ли един dsrl апарат - никога няма да търсиш повече любителския клас, но и там инвестицията е зничително по-висока. Купуваш тяло и после почваш обективи за по 300-500, 600 $....

Абе фотографиятя може да бъде скъпо хоби.
Още един път да кажа - Sony F-717 е добър избор.
PMUsers WebsiteICQ
Memorex
Публикувано на: 05-07-2004, 09:45
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Съединено от тема "samsung digimax V4000"

В първия момент като го видях ми замяза на абсолютно любителски,но като прочетох характеристиките направо се очаровах icon_lol.gif Особено от това:
Пълни ръчни настройки. Digimax V4000 ви дава възможност да използвате всички настройки, присъщи за професионалните фотоапарати - приоритет на бленда, приоритет на скорост, пълни ръчни настройки, както и ръчен фокус. Благодарение на всичко това, вие имате възможност за пълен контрол над изображението, независимо от светлинните условия.

и от това:
Благодарение на CCD матрицата с 4 милиона ефективни пиксела, е възможна разпечатката на перфектни снимки с размер по-голям от 20х30см. Чрез прилагането на "AIP"(advanced image processing ) функция, заснеманите обекти са с ярки и натурални цветове.

Samsung явно много са напреднали с материала.Можеш ли да ми кажеш колко точно ти излезе апарата?Пише до 800 лв.,но колко?Машинката определено е доста доста добра.Вече определено трябва да се минава на цифрова фотография,защото лентовата е скъпо удоволствиеicon_smile.gifА като качество вече се доближават.

Това мнение е било редактирано от Emu на 20-12-2005, 14:33
PMICQ
SEAL
Публикувано на: 05-07-2004, 09:58
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

ами за апарата мога да ти кажа следното:
матрицата е 1/1.8" Sony, същата се ползва в доста апарати на sony и canon, включително и в canon A80. Много е безшумна, дори на iso200 дава сносни резултати. Оптиката е на Шнайдер и много я хвалят по специализираните форуми. Доколкото разбрах в новия брой на списание компютри ще има тестове на V5 и V50, които ползват същата матрица, но са 5мр

за момента единствения недостатък, който намерих, е че литиево-йонната батерия в комплекта трае по-малко отколкото очаквах - към 60 снимки, повечето със светкавица. Опитвам се да се свържа тия дни с хора, който имат същия модел да кажат дали и при тях е така.

--------------------
No one lives forever
PMUsers Website
Memorex
Публикувано на: 05-07-2004, 13:37
Quote Post

Име:

Ами то качеството зависи най-вече от оптиката,а немците са най-добри в тази област като например пионера Карл Цайс.Не напразно дори японските гиганти ползват немска оптика.А що се отнася до батерията,напълно нормално е да трае малко.Тва е един от основните проблеми за решаване при цифровите апарати.Не мисли че е точно от твоя апарат,ако искаш добра батерия вземи си Канон или Никон камераicon_smile.gifТака и не каза колко пари си го взел icon_question.gif
П.П.Колко ти е флаш картата?
PMICQ
iDesign-er
Публикувано на: 05-07-2004, 13:49
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: BG Dev модератори
Ранг: Почетен член

Най-добри според мен са апаратите, които ползват стандартни АА батерии. Има апарати с разни батерии ала GSM, но аз обичам да мога да си избера всяка батерия сам. Ако искаш хубави батерии може да се изръсиш и да си вземеш 4 АА по 2000 mAh. Виждал съм Olympus, които е професионален и са ми казвали, че прави поне 200 снимки при макс качество и то цял ден е седял включен това е с батерии 2000 mAh. Не знам колко е вярно. icon_wink.gif Другия тънък момент е, че малките апарати ползват моторче за придвижване на обектива, а това при професионалните го правиш ти с ръка. Затова гълта повечко един малък апарат.

Иначе снимките ми харесват. icon_smile.gif Само на зеленото цветенце нещо ми се стори не на фокус малко. А и това с шишето май знам откъде си го научи. icon_wink.gif Много интересно се получава, но може още ефекти да се приложат. Светлина малко Photoshop. И аз съм начинаещ. icon_smile.gif
PM
Memorex
Публикувано на: 05-07-2004, 14:08
Quote Post

Име:

Другия тънък момент е, че малките апарати ползват моторче за придвижване на обектива, а това при професионалните го правиш ти с ръка. Затова гълта повечко един малък апарат.

За вариото ли говориш???Защото и при професионалните апарати е автоматично,освен ако не ми говориш за Зенит например или Канон от преди 10 годicon_smile.gifРъчно можеш да прави фокус бленда скорост,но вариото си е автоматик.
PMICQ
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (29) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0