BG Development

Страници: (3) 1 [2] 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> избор на фотоапарат
Иво Делин
Публикувано на: 13-10-2010, 09:08
Quote Post

Име: Иво Делин
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

@Diana5678

И аз съм съгласен с мнението на @Emu относно по-добра сапунерка, от колкото нисък клас със сменяем обектив...

Аз съм по същия начин и преди 2 години направих този избор и не съжалявам. Снимал съм и с качествени фотоапарати и виждам, че имам още доста да уча за тях...

Единственото което ми липсва в моя и ти препоръчвам да гледаш при избора си на фотоапарат от клас сапунерка е да има ръчен фокус. В общи линии от повечето фотоапарати тип сапунерка нямат тази опция и в някакъв момент на развитие в фотогравството ти трябва ...

Аз съм с Fujifilm Finepix S серията, както и още 2-ма приятели са с различни модели от тази серия, за уникално ниската цена на тези апарати се справят идеално...

--------------------
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
wqw
Публикувано на: 13-10-2010, 09:28
Quote Post

Group Icon
Име: Владимир Висулчев
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Аз пък реших да не правя компромис и направо си взех Canon 450D с фактура. Сега снимам на auto :-)) Но поне мога да си цъкам ръчните режими и да се чудя кога ще го разучавам това чудо :-))

Докато правих research установих, че цените на Nikon и Canon са в нещо като interleave, в смисъл Nikon за 1000 лв., Canon за 1100 лв, Nikon за 1200 лв., Canon за 1300 лв. и т.н. Така че при мен решението Canon vs Nikon дойде от бюджета -- търсех нещо до 1000 лв. без ДДС.

cheers,
</wqw>

--------------------
PMEmail PosterUsers Website
Tattler
Публикувано на: 14-10-2010, 15:54
Quote Post

Име: Иван
Ранг: Новопостъпил

Виждам че тук има хора, които са напред с материала и ще си позволя и аз да попитам за мнение. Искам да си взема апарат, със сигурност ще е сапунерка. Искам задължително да може да прави клипчета с 16:9, да речем 1280х720 30 фрейма. Та харесал съм си това. Тъй като обаче апарата е вече на година и половина, се чудя дали за тези пари(около 350) може да се вземе нещо по-добро. Ще се радвам да чуя някое предложение. Поздрави и тъмна бира(че идва зимата вече) icon_smile.gif
PMEmail Poster
tkulev
Публикувано на: 14-10-2010, 17:26
Quote Post

Име: Тихомил Кулев

За засупенерка без ръчни бих взел някой Panasonic Lumix. От този клас са най-добрите. Мисля, че всички нови поддържат снимане на видео в 16:9 и 30 fps.

--------------------
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
juli_iv
Публикувано на: 15-10-2010, 03:53
Quote Post

Име: Юлиян

QUOTE (wqw @ 13-10-2010, 09:28)
Аз пък реших да не правя компромис и направо си взех Canon 450D с фактура. Сега снимам на auto :-)) Но поне мога да си цъкам ръчните режими и да се чудя кога ще го разучавам това чудо :-))

Докато правих research установих, че цените на Nikon и Canon са в нещо като interleave, в смисъл Nikon за 1000 лв., Canon за 1100 лв, Nikon за 1200 лв., Canon за 1300 лв. и т.н. Така че при мен решението Canon vs Nikon дойде от бюджета -- търсех нещо до 1000 лв. без ДДС.

cheers,
</wqw>

Като оставим на страна, че съм превърженик на Canon си мисля, че си направил добро решение. Препоръчвам ти за по нататък, ако си решил да правиш не само любителски снимки да мислиш и за други обективи + филтри. icon_smile.gif

За другите:

Защо Canon? За разлика от SONY, SAMSUNG, PANASONIC и други такива, които правят телевизори, аудио и видео системи, и тук-таме фотоапарати, Canon и Никон се фокусират главно към фотографската техника.

Относно Nikon, конкретно D200 ми направи лоши впечатлени след 10000 кадъра, стана някакъв проблем с калибровката и нямаше кой да го оправи в БГ. От тогава Nikon за мен станаха на второ място, разбира се това си е мое мнение.

Тъй като напоследък (вече 1години) основната ми дейност е пряко свързана с фотографията, имам възможността да правя сравнения между различните цифрови апарати. От така наречените сапунерки бих казал, че най-зле се представят SAMSUNG (Лоша матрица и "големи токояди"). Kodak, Fujifilm, Olympus и Panasonic се представят по-добре.

--------------------
“Everything is best for something and worst for something else. The trick is knowing for what, when, for whom, and why.” —Bill Buxton
PMEmail Poster
PaSsWd
Публикувано на: 02-01-2012, 09:23
Quote Post

Име: Димитър Мирославов Димитров
Ранг: Редовен член

Здравейте,

Да не отварям нова тема, ще драсна тук. По празниците мойта "сапунерка" издаде багажа и в момента се чудя какво да си купя. Апарата ще се ползва за любителски снимки и съм се насочил към два модела Olympus SZ-20 и Canon PowerShot SX150 Ще се радвам да чуя вашето мнение към кой апарат да се насоча и разбира се ако някой има друго предложение в този ценови диапазон ще се радвам да го чуя.

P.S. Гледайки из нета и най-вече http://snapsort.com/compare/Canon-SX150-IS-vs-Olympus-SZ-20 аз лично клоня към Олимпуса, но бих се радвал да чуя мнения на хора занимаващи се с фотография.

Поздрави.

Това мнение е било редактирано от PaSsWd на 02-01-2012, 09:40
PMEmail Poster
r4nd0m
Публикувано на: 03-01-2012, 17:37
Quote Post

Име:

QUOTE (PaSsWd @ 02-01-2012, 09:23)
Здравейте,

Да не отварям нова тема, ще драсна тук. По празниците мойта "сапунерка" издаде багажа и в момента се чудя какво да си купя. Апарата ще се ползва за любителски снимки и съм се насочил към два модела Olympus SZ-20 и Canon PowerShot SX150 Ще се радвам да чуя вашето мнение към кой апарат да се насоча и разбира се ако някой има друго предложение в този ценови диапазон ще се радвам да го чуя.

P.S. Гледайки из нета и най-вече http://snapsort.com/compare/Canon-SX150-IS-vs-Olympus-SZ-20 аз лично клоня към Олимпуса, но бих се радвал да чуя мнения на хора занимаващи се с фотография.

Поздрави.

На Олимпуса обектива е по добър според мен

- обектив 24-300мм (35мм екв.) със светлосила f/3.0-5.9

за разлика от този на Канона
- обектив 28 - 336 мм (35 мм екв.) със светлосила f/3.4-5.6

И това основно ме насочва към Олимпуса, но с оглед на марката Канон се замислям какво да предложа, все пак технически Олимпус води за мен

--------------------
"Happiness only real when shared."
PMEmail Poster
Delegate
Публикувано на: 19-01-2012, 17:35
Quote Post

Име:

За мен Canon-a води само заради това, че се хаква и можеш да си правиш с него каквото поискаш, да му отключваш функции, да си пишеш програми за него, да си играеш игри на него и т.н.
PMEmail Poster
johnyy
Публикувано на: 09-04-2012, 14:36
Quote Post

Име:

Канон за мене са най-добрите

Това мнение е било редактирано от 0xdeadc0de на 13-05-2012, 16:28
PMEmail Poster
unstopppable
Публикувано на: 13-05-2012, 15:25
Quote Post

Име:

Канон най-добрите наистина
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0