BG Development

Страници: (3) [1] 2 3   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> избор на фотоапарат
Diana5678
Публикувано на: 06-10-2010, 16:18
Quote Post

Име: Диана Димова
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте, аз от скоро се занимавам с фотография, не професионалн о, по скоро като хоби. Можете ли да ми помогнете да си намеря качествен апарат?
PMEmail Poster
Emu
Публикувано на: 06-10-2010, 17:09
Quote Post

Group Icon
Име: Емил Станчев
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

Към какъв тип апарат си се насочил? Сапунерка, Турбо-сапунерка, DSLR, PEN? Какво мислиш/обичаш да снимаш?

Поздрави и бира
Ему

--------------------
"Не плашете Емуто пода е бетонен"
Надпис в зоологическа градина
---------------------------------------
- Ему, ела пийни едно. Какво искаш? Водка? Ракия? Мастика?
- И бира. И бира.
Гладно Ему Загорка сънува.
Мозила България - Поддръжка
PMUsers WebsiteICQ
flame
Публикувано на: 06-10-2010, 18:37
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Canon за около 1000 лв. е моята препоръка :-).

--------------------
be good
PM
Diana5678
Публикувано на: 08-10-2010, 16:53
Quote Post

Приготвила съм около 1000, не съм наясно с термините, но знам, 4е е по-добре да се сменя обектива. Най-често снимам, когато патувам с приятелите, най-различни природни пейзажи...
PMEmail Poster
Emu
Публикувано на: 08-10-2010, 20:27
Quote Post

Group Icon

QUOTE (Diana5678 @ 08-10-2010, 17:53)
Приготвила съм около 1000, не съм наясно с термините, но знам, 4е е по-добре да се сменя обектива. Най-често снимам, когато патувам с приятелите, най-различни природни пейзажи...

Личната ми препоръка в такъв случай е Турбо-сапунер, т.е. нещо с несменяем обектив, но с достатъчно ръчни настройки.

Ще се и аргументирам:
  • Нямаш нужното ниво, за да ти трябва "по-голям" апарат, т.е. не можеш да използваш преимуществата му;
  • По-евтини са;
  • По-лесно ще ти бъде да снимаш;
  • Имат повече "екстри";
  • По-малки и най-вече леки са;
  • Обективите струват доста пари! т.е. ако с бюджет от 1000 лв. няма да получиш нещо достатъчно добро;
  • Нямаш достатъчно опит, за да си избереш марка (система);
  • Купуваш си нещо за 600-800 лева, което е по цената на средно добър обектив и имаш хем автоматични "екстри", хем и ръчни. Когато започне да не ти стига, вече ще знаеш, какво искаш или поне ще имаш някаква идея. Това, че после ще хвърлиш още пари, не е трябва да те притеснява! Така или иначе, ако те грабне, ще хвърлиш още доста повече пари и този начален апарат ще ти е най-малката грижа;
  • Докато ти "отеснее" сапунера, за същите пари ще има много по-добър DSLR!;
  • и т.н.

Ако решиш да ме послушаш, бих ти препоръчал да не слушаш flame! Canon принципно са от най-добрите марки, но за Турбо сапунер бих ти препоръчал Panasonic Limux. Те преди се водеха като доста шумни апарати, но вездесъщите Canon ги настигнаха в това отношение. ГОЛЯМАТА разлика, обаче, е, че Lumix-ите са Leica оптика (като изключим съвсем ниския клас), а това е една от най-добрите марки за оптика! И стабилизацията им е ненадмината (Leica турбо сапунер струва повече от ниския клас Canon-ски и Nikon-ски DSLR-и (такивата със сменяема оптика) icon_wink.gif).

И още нещо. Каквото и да избереш, не снимай на Auto! Снимай на 'P'. Това е така нареченото Programal Auto, т.е. повечето неща апарата ти ги смяна, но поне можеш да му зададеш ISO и то винаги (ставайки въпрос са сапунери) трябва да ти е на най-ниската стойност!!!!!

Поздрави и бира
Ему

П.П. flame, тъпо е така да "насочваш" хората без да знаеш, какво им трябва! Не искам да подкарваме flame-а Канон срещу Никон (аз съм си ноконаджия icon_wink.gif), но Канон в този ценови клас, който посочваш, отстъпват на Лумикса, а и не само icon_wink.gif.

--------------------
- И бира. И бира.
PMUsers WebsiteICQ
Elf-a
Публикувано на: 08-10-2010, 21:46
Quote Post

Име:

Преди и аз иска нещо по-така..въртях суках..исках DSLR , но уви, нямах парички, нямам и опит, взех си Panasonic Lumix FZ-7 ( още когато излезе, преди....3 години !? ) беше на цена 600 лв. и сега съм си с него и съм супер доволен за тези пари, ако го настроиш както трябва...прави супер снимки за тези парички. Оптиката му е добра а и 12 оптично...си е добре. Сега за тези парички може да вземеш доста повече от FZ-7 FZ-50 ли ? Или има и още ?? не знам не съм ги гледал много одавна. Подкрепям напълно Emu, вземи си нещо като мен, а после с времето ще решиш какво ще правиш.

Това мнение е било редактирано от Elf-a на 08-10-2010, 21:47

--------------------
The Matrix is back !
Coming soon...
PMEmail Poster
Diana5678
Публикувано на: 11-10-2010, 15:22
Quote Post

А какво мислите за покупка от интернет?
PMEmail Poster
Elf-a
Публикувано на: 11-10-2010, 15:39
Quote Post

Име:

QUOTE (Diana5678 @ 11-10-2010, 15:22)
А какво мислите за покупка от интернет?

Че няма никакъв проблем, но аз лично преди да си го купя нещо от интернет в смисъл голяма покупка ( скъпа ) винаги отивам в магазин и да го барна с ръка дето се вика..да го видя на живо как изглежда ( само дето за лаптопа ми не беше така, защото тогава го имаше само в нета icon_eek.gif icon_lol.gif )

--------------------
The Matrix is back !
Coming soon...
PMEmail Poster
Emu
Публикувано на: 12-10-2010, 08:55
Quote Post

Group Icon

За покупката по Интернет съм раздвоен (или разтроен).

Първо, дали става дума за нова техника или втора ръка. Ако е нова, може. Стига да е от достатъчно реномиран източник. Ако е втора ръка, там трябва да се внимава и да се подсигури връщане, ако не си доволен от полученото. Много дефекти и повреди не могат да се забележат веднага, дори и да можеш да разгледаш техниката преди да я платиш.

Второ. Ако е за фото апарата, за който питаш, по-добре първо го виж и изпробвай в някой магазин. Все пак това ще е твоят апарат и трябва да ти харесва и да ти е удобен на теб, без значение, какво те съветват някакви льольовци в някакъв програмистки форум icon_wink.gif. Т.е. ако целта на поръчката от Интернет е да спестиш някой лев, но първо си пипнал, пробвал и харесал конкретен апарат - може. Ако ще го купуваш по картинка - не бих ти препоръчал.

Друг важен въпрос е гаранцията. Имай предвид, че в повечето случаи при покупка от чуждестранен сайт, ще се наложи да пращаш техниката в чужбина, ако ти се наложи да ползваш гаранционен сервиз.

Поздрави и бира
Ему

--------------------
- И бира. И бира.
PMUsers WebsiteICQ
Diana5678
Публикувано на: 12-10-2010, 14:33
Quote Post

Поразрових се и се оказа, че еконт предлагат доставка от сайтовете, доставката е до 7 дни. А цените по сайтовете ми се виждат по-изгодни...
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0