BG Development

Страници: (5) « първа ... 3 4 [5]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Мнения и впечатления от използвани цифрови апарати
pro_01
Публикувано на: 20-01-2006, 10:57
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Посетител

fuji finepix s5500 (5100 в щатите)
супер съм доволен. вероятно все още е един от най-добрите апарати в ценовата си категория и не го казвам щото съм се минал да го купя. апарата предлага супер гъвкавост и достатъчно функционалност за всеки, който иска да влага малко визия в снимките си. естествено, има си и куци страни - ръчния фокус е супер мъка. вместо ринг на обектива, трябва да правиш сложни комбинации с +/- и w/t, при това без елементарна индикация. единственото, по което се ориентираш, че нещо се случва е звукът на моторчето, който не можеш да чуеш ако не си в гробна тишина, така че в нормални условия забрави да разбереш кога си стигнал от единия край на фокуса до другия. понякога дори и при перфектно ръчно фокусиране, снимката излиза фокусирана на друго разстояние и се налага втори опит с преместване на фокуса напред или назад, противно на това, което ти показва дисплея, за да стане окей. другият куц момент е, че нивото на компресия на jpeg-а се настройва само на 4 mp. аз снимам на 2 и ми се налага да търпя агресивно сетнатото фабрично ниво ама нищо. малко ме дразни, че са избрали да използват най-скъпата медия на пазара (xd). забелязва се леко изкривяване при снимки на пълен wide. живота на батериите е чудесен. 4 ni-mh 2300 mah батерии ми стигат за около 500 снимки. филмче със звук 640х480 в 30 кадъра ограничено само от размера на картата, raw, 10 оптически zoom, ляга перфектно в ръката - какво повече може да искаш за 600 лева ебаси?! наскоро си поиграх със следващия, 5600 (5200 в щатите), който е почти същия, но връща super ccd матрицата (5100 по странна приумица е със стандартна матрица), добавя още един мегапиксел и изглежда маaaлко по-масивно. контролите му са лекичко поразместени в пространството, добавя iso-та до 1600, а заблудата, че гумения ринг на обектива ще служи за ръчно фокусиране се оказа голяма - и при него е декоративен.

canon a510 (като а520, но с 3.2 мп). с този съм си играл сравнително малко за момента. супер симпатична сапунерка. вероятно най-гъвкавата в ценовата категория до 500 лева. и със сигурност една от малкото с ръчен фокус и настройки на експозиция и затвор, което беше и критерия ми при търсенето. взех го за 400 лева по коледа след двумесечен рисърч. не бях убеден, че сапунерките на канон в този клас са добри и бях се спрял на kodak dx7440, но тъй като беше изчерпан навсякъде, все пак взех гози. и добре, че го направих. ебати якото апаратче! има повече настройки от фуджито, супер симмпатично, леко и удобно е, а снимките му оправдават всяка стотинка дадена за него. снима филмче в 640х480/30 кадъра със звук. ограничение - 20 секунди. забелязва се шум в нощните дори на ниско iso, но от такава оптика не очаквам чудеса. 2 стандартни алкални батерии издържаха около 100 снимки, включително и доста със светкавица. дисплея ми се стори доста тъмен, особено при вечерни снимки - доста трудно различавах нещо, но хубавото е, че има и viewfinder. af светлината е доста слаба и на практика много малко помага за фокусиране в тъмни условия.

Това мнение е било редактирано от pro_01 на 20-01-2006, 11:00

--------------------
PMUsers WebsiteICQ
Goro M
Публикувано на: 04-05-2006, 15:55
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

Zdraveite na vsichki pritejateli na SAMSUNG cifrovi kameri.Do predi mesec biah vse oshte varl privarjenik na lentata no sled kato se sdobih sas DigiMax S600 razbrah kakvo e da snimash bez da se shashkash za ostavashti pozi i drugi takiva ogranicheniq.Kogato prouchvah pazara tarseh mashinka sas rachti nastroiki na cena do 400lv. s kartata.Izbora mi se okaza dosta spoluchliv.Matricata mi e na Soni,skrana mi e po goliam i po dobar ot na povecheto po skapi marki,optikata e super(za razmera si... icon_wink.gif ).Softuera si traboti tochno,meniuto i komandite sa mnogo udobni, namerih si SD-"Verbatim"-512Mb za 55lv. ot TehnoMarket a aparata si e za 349lv.Smetkata mi izleze tochna.Do sega za okolo mesec sam go probval vav vsichki rejimi.Edinstven problem ustanovih pri snimane na edna afrikanska temenujka sas lilavo-sin cviat.Aparata ia izkara pochti samo v sinio.Naistina blizo do istinata no ne tochno.Vsichko drugo za sega si e OK.Za jalost mi e malko plitak djoba inashe Canon EOS-5D e moiata kamera.
PMEmail Poster
phantasm
Публикувано на: 02-07-2006, 22:46
Quote Post

Име: сеншей

Здравейте,

Искам да изкажа мнение за сегашния ми фотоапарат - Sony DSC-P200.

user posted image

Страхотен фотоапарат със 7.2 мегапиксера и Carl Zeiss Vario Tessar обектив,
LCD дисплей 2.0", Оптично увеличение 3х, Цифрово увеличение 6х, Слот за външна памет Memory stick, батерия тип Li-Ion, Заснемане в режим Twilight, Twilight Portrait, Soft Snap, Landscape, Beach, Snow, Fireworks, High-speed, shutter, Candle, Формат: JPEG, MPEG1, Видео клипове: MPEG VX фино качество (640 x 480 при 30fps), MPEG VX стандартно със звук (640 x 480 при 16.6fps), Video Mail (160 x 112 при 8.3fps).

Вече съм 2 години с него - за цената и времето на производство е превъзходен фотоапарат и прави незаменими снимки.
Картите за фотоапарата не са евтини. С късмет си намерих Memory stick Duo + adapter за 180 лв. /2 ГБ/.

Цената е 600 лв.

Това мнение е било редактирано от phantasm на 02-07-2006, 22:48
PMEmail Poster
iocito
Публикувано на: 31-07-2008, 11:34
Quote Post

Име: Йоана

Много ви се моля кажете ми дали може да се поправи вътрешният дисплей на цифров фотоапарат и долу горе колко ще струва поправката му много ви се моля
PMEmail Poster
NetRider78
Публикувано на: 02-07-2012, 14:03
Quote Post

Име:

На моят Практика, който е сравнително стар ми искаха 80лв. icon_confused.gif

--------------------
PMEmail Poster
Infozone
Публикувано на: 06-08-2013, 13:54
Quote Post

Име: Мартин

На моя Сони на 3 години е ми искаха 120 лв...

--------------------
PMEmail PosterUsers Website
redsoul66
Публикувано на: 01-07-2014, 13:30
Quote Post

Име: Иван Иванов

Като цяло концепцията с Nikon/Canon and etc. върви с добри темпове!!!
И като качество не са лоши,стига да се използват от талантливи "ръце"!
Жалко е че все повече хора си повярваха и това понавреди на имиджа на марката!

Това мнение е било редактирано от SuN на 06-05-2016, 08:50
PMEmail Poster
I2K
Публикувано на: 06-05-2016, 00:15
Quote Post

Име: Ивайло Колев

Здравейте,

В момента снимам с Canon EOS 450 D това е моят първи DSLR. Самият аз съм любител, така ще изразя моето любителско мнение. icon_smile.gif Като цяло съм доволен от апарата. Прави сравнително хубави снимки с китовия обектив. Не съм пробвал друг обектив, така че немога да кажа какво ще е качеството на снимките при смяната на обектива. Но при китовия снимките излизат малко безцветни. При лека корекция с Photoshop или Lightroom всичко е ОК. В светли сцени фокуса работи без грешка, но при по-тъмните уж отчита, че е на фокус, но крайния резултат е друг. icon_lol.gif Не всеки път, но се случва. Батерията държи доста дълго. При интензивно снимане при нормална външна температура 300-400 снимки се правят без проблем. Като цяло е добър любителски фотоапарат бих го препоръчал. icon_wink.gif

--------------------
Keep calm and learn to <code>
ici
Публикувано на: 06-05-2016, 00:32
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP
Ранг: Почетен член

QUOTE (redsoul66 @ 01-07-2014, 14:30)
Като цяло концепцията с Nikon/Canon ...
Жалко е че все повече хора си повярваха и ...

Старо е, но сега го видях. Някой май си е повярвал че е ЦЕО специалист ...

--------------------
Reading undefined locations provides undefined data.
wqw
Публикувано на: 06-05-2016, 00:48
Quote Post

Group Icon
Име: Владимир Висулчев
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Шибаното е, че като си е модифицирал мнението след 3 месеца никой не е получил нотификация или нещо някъде да свети. Предполагам форума е пълен с подобни лайна.

Може би няма да е зле 3 месеца след подобни SEO оптимизации, форума да отвръща на удара с автоматична подменя на текстовете към линковете с "лайна лайна лайна" примерно и баниране на account-а.

cheers,
</wqw>

--------------------
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) « първа ... 3 4 [5]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0