BG Development

Страници: (5) 1 2 [3] 4 5   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Мнения и впечатления от използвани цифрови апарати
stenly
Публикувано на: 13-12-2004, 12:13
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Посетител

Аз съм с Canon PowerShot A75 и засега съм много доволен от него. Това, което ме дразни е, че има ограничение в дължината на едно филмче, което можеш да заснемеш. При 640х320 са 30 секунди само icon_sad.gif После трябва да пускаш следващото филмче.
Вчера се опитах да правя снимки на залеза, нооо не знам как се действа, когато имаш рязка граница между светли и тъмни обекти (небето при залеза и планината, зад която се отива да се скрие Слънцето). Някой може ли да даде съвет как се прави това? Преди бях чел, че се прави първо снимка на светлия обект, след това на тъмния и се съединяват icon_eek.gif

--------------------
по-добре да мълчиш и да те мислят за глупак, отколкото да говориш много и да разсееш всякакво съмнение
PMEmail PosterUsers WebsiteICQMSN
Backo9
Публикувано на: 13-12-2004, 14:48
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

Ами по принцип за такива моменти професионалистите съм чувал, че ползват градуиран филтър. Само дето на повечето от любителските апарати няма как да се сложи. Иначе в твоя случай защо не пробваш следното: нагласяш си експозицията така, че планината да излезе както искаш, а не тъмна както може би се получава, защото слънцето лъже светломера. При този случай ще имаш може би готина планина ама супер светло небе. После малко фотошопец и ще стане работата.

--------------------
Why does a dog wag its tail?
Because a dog is smarter than its tail. If the tail were smarter, the tail would wag the dog.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
stenly
Публикувано на: 13-12-2004, 15:28
Quote Post

Име:

Благодаря за разяснението. Трябва да го пробвам в хубав ден това icon_smile.gif Днес обаче се върнах в София иии времето е скапано icon_sad.gif

--------------------
по-добре да мълчиш и да те мислят за глупак, отколкото да говориш много и да разсееш всякакво съмнение
LittleBig
  Публикувано на: 19-12-2004, 10:08
Quote Post

Име:
Ранг: Активен

аз имах ейчпи фотосмарт 318 и вършеше добра работа, но не и за нощни снимки..., сега съм с дейзи гемпикс, най-най-новия им... и съм повече от доволен, очаквах да има повече опции за настройки но все пак това не е професионален апарат.а и има една особеност... почва да прави снимките много по качествени с времето което съм го чул и от всички мои познати които имат апаратчета на дейзи... а за цветове нема да говориме че са супер, възможности за баланс на бялото, увеличаване и намаляване на 4 степени на светлочуствителноста, бе... icon_smile.gif
PM
ivosiliev
Публикувано на: 08-01-2005, 13:36
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Аз имам личен цифров фотоапарат PRAKTIKA DC 34. Бих казал, че съм доста доволен от него, имайки предвид цената му от около 210 лв. (поне доколкото видях е такава в момента по магазините). Реших да го взема преди време гавно заради доброто качество на нощните снимки и оптиката PENTACON, която все още е най-добрата на пазара на фотоапарати от този тип.

Добрите страни са страхотното действие на White Баланса, малкия енергиен разход от батериите, Vivid и Soft Функциите (много полезни и добре направени), както и възможността за В-снимки.

Лоши страни са дигиталния зуум, който при максимално ниво малко замъглява изображенията; друг недостатък е видео филмчетата, които прави - 320х240 и на закрито помещение са много тъмни, което ме завежда до третия недостатък - трябва ви допълнително осветяване в някой ситуации (ако ви е нужно такова на диплея се появява кошмарното за мен надписче "Low light")

Е... пак казвам, за цената от около 200 лв. мисля, че наистина си струва - немска ръка го е правила все пак !

--------------------
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQYahoo
errorman
Публикувано на: 11-01-2005, 22:19
Quote Post

Име:

Аз имам Sony Cyber-Sshot DSC-P43 4.1 m.p. само това пише на котията друго низнам праи готини снимки не е голям .... зех го преди 2 3 седмици и друго незнам icon_smile.gif
PMEmail Poster
stenly
Публикувано на: 01-02-2005, 14:55
Quote Post

Име:

Ще може ли някой да си каже мнението за това. За 130$ предполагам, че е добро де icon_smile.gif но дали си заслужава да се дадат толкова пари или може да се намерят по-тънко такива обективи?
Аз съм с PowerShot A75, а него не го пише в офертата, но той си е същия като по-горните си събратя А80, А85, А95. Различава се само по МРs.
Ще помоля някой знаещ да ми каже някой приличен магазин и като цени и като разнообразие от продукти. Благодаря icon_wink.gif

--------------------
cool`man
  Публикувано на: 06-03-2005, 12:18
Quote Post

Име:

Значи аз много време насам съм се навил да си взема цифров фото апарат но несъм
достатъчно информиран ще можете ли да ме насочите към дадена марка и модел....
в размер до 300 лв. да е апарата по възможност! icon_confused.gif

--------------------
Селянинът си остава селянин кадето и да отиде!
PMEmail PosterICQ
gaca
Публикувано на: 19-05-2005, 09:26
Quote Post

Име:

Може ли някой да ми обясни кой от двата апарата е по-качествен и защо?
Не съм виждала снимки, направени от тези апарати за да ги сравня.
Прочетох им характеристиките в интернет,но незнам кой от двата си
струва да си купя.

HP PHOTOSMART M417 / SAMSUNG DIGIMAX A5

Благодаря ви предварително icon_biggrin.gif
PMEmail Poster
Memorex
Публикувано на: 19-05-2005, 10:18
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Разгледах ги и двата, параметрите им са почти идентични, въпреки че според мен САМСУНГА е с по-добра оптика от НР-то. Трябва да провериш дали САМСУНГА има ръчен фокус, защото май е само АУТО, а НР-то уж има.
Ако имаш още стотина лева по-добре вземи SAMSUNG V5 - много добър апарат е. Има абсолютно всякакви ръчни настройки и стабилна оптика.
А между A5 и М417, според мен А5. Успех с покупката icon_wink.gif
PMICQ
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) 1 2 [3] 4 5  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0