BG Development

Страници: (5) 1 [2] 3 4 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Мнения и впечатления от използвани цифрови апарати
Memorex
Публикувано на: 07-09-2004, 11:07
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Аз доц. Абаджиев го видях за сефте на Фотофиеста 2001 и бях на негова лекция и доколкото си спомням беше обвързан с HP по някакъв начин,мисля че имаше негова лекция за принтерите на HP(извинявам се ако си спомням грешно).Така че едва ли може да кажа нещо лошо за апратите им.Не бива да се доверяваш само на едно име icon_wink.gif Всичко си има цена.

Това мнение е било редактирано от Memorex на 07-09-2004, 11:07
PMICQ
xsmind
Публикувано на: 07-09-2004, 11:49
Quote Post

Име:

Мда, едно време не публикуваха една статия за Гейзи DM334, познайте защо....

--------------------
- ПИСУК!
PMUsers WebsiteICQ
SEAL
Публикувано на: 07-09-2004, 18:04
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

QUOTE (Memorex @ 07-09-2004, 11:07)
Аз доц. Абаджиев го видях за сефте на Фотофиеста 2001 и бях на негова лекция и доколкото си спомням беше обвързан с HP по някакъв начин,мисля че имаше негова лекция за принтерите на HP(извинявам се ако си спомням грешно).Така че едва ли може да кажа нещо лошо за апратите им.Не бива да се доверяваш само на едно име icon_wink.gif Всичко си има цена.

да, и сега май е точно на фотофиестата
а бе моите впечатления са, че него го уважават много като професионалист
но не го познавам лично все пак

--------------------
No one lives forever
PMUsers Website
d-phrag
Публикувано на: 23-09-2004, 11:01
Quote Post

Име:

номера с НР камерите е, че действително имат много лоши ревюта от потребители, като цена може да са приемливи, ама все пак човек не си купува нещо, за да го изхвърли след 6 месеца. Освен (както казах вече) че са бавни, ядат много батерии, имат склонност към голям процент физически (или електронни дефекти). Някъде по американските фотофоруми един образ си беше изпатил 3 пъти от поредни модели PhotoSmart, които 6 месеца след купуването отказват да си приберат обектива и спират да работят...за мен най-добре балансираната покупка си остават Digimax или по-стар Canon, примерно А70 или А75
PM
Backo9
Публикувано на: 11-12-2004, 19:24
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

Ами аз лично използвам Sony P32 и като цяло съм супер доволен от него. Е поне до днес де, защото ми се прииска да мога да направя точно определена снимка, а излиза че с него не мога, но като цяло апаратчето е доста добро и за 99 % от любителските снимки си е направо перфектно. Отличава се с доста добър автоматичен режим, но за всеки случай понякога не е зле да се задава ръчно баланса на бялото и експозицията.

--------------------
Why does a dog wag its tail?
Because a dog is smarter than its tail. If the tail were smarter, the tail would wag the dog.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Дими
Публикувано на: 11-12-2004, 20:25
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: BG Dev модератори
Ранг: Почетен член

QUOTE (d-phrag @ 07-09-2004, 08:23)
Знам аз кой е верния фотоапарат, за изненада на всички (включително и моя) - ама много пара:
[url] http://www2.panasonic.com/webapp/wcs/store...gital%20Cameras [/url]

...Мислиш ли? icon_confused.gif
За такива пари (по-малко дори) можеш да си вземеш Canon Digital Rebel. Който е по-добър най-малкото защото е SLR. И разбира се е Canon. icon_smile.gif Погледни само!

и тук също.

--------------------
fun is in the details
PMICQ
antitoxic
  Публикувано на: 12-12-2004, 15:52
Quote Post

Group Icon
Име: Антон Г. Стойчев
Група: VIP
Ранг: Старо куче

Ползвах продукти на марката Daisy (Води се българска,но частите се произвеждат навсякъде, но не и в България) и останах с много лоши впечатления основно от цветовете и слабите възможности за настройка.
Фотоапаратите на Daisy имат по-високи характеристики от другите цифрови фотоапарати за същите цени, но самата изработка е много некачествена...

Например:

1) Може дисплея да е изкривен (тоест не точно поставен).
2) Всеки от тези дисплей изкривява изображението което снима, тоест раздължаваго на дисплея,а после излиза по друг начин.
3) Възможниете настройки са прекалено малко, а ако искате да снимате една романтична нощна снимка просто се откажете.
4) Установих че при светкавица фотоапарата снима нехронизирано с светкавицата. Така снимките стават ужасно тъмни.
5) Най-големия проблем са цветовете. Тези фотоапарати просто убиват жизнеността в снимките, т.е. внасят много зелен цвят и контраста е малък. Тази зеленост просто ме изкарва от релси. При всяка снимка при по слабо осветление( например в стая през деня или на сянка) просто се появяват зелени точки.

Ако някой има нещо с което да похвали Daisy нека да пише icon_wink.gif

--------------------
PMEmail PosterUsers WebsiteICQYahooMSN
Backo9
Публикувано на: 12-12-2004, 17:56
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

Що бре. Радост за лаиците. "Много възможности" и евтинийка. В интерес на истината съм виждал и сравнително добри снимки правени с въпросните апаратчета. Е вярно, че бяха правени при благоприятни светлинни условия.

--------------------
Why does a dog wag its tail?
Because a dog is smarter than its tail. If the tail were smarter, the tail would wag the dog.
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Дими
Публикувано на: 12-12-2004, 20:55
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: BG Dev модератори
Ранг: Почетен член

Antitoxic,
за какъв модел говориш???? icon_confused.gif

--------------------
fun is in the details
PMICQ
xsmind
Публикувано на: 13-12-2004, 11:08
Quote Post

Име:

За номер 4 от точките отиваш в сервиза, обясняваш и те казват "А, да, оставете го ще го оправим". След като го "оправят" наситина за известно време е синхронизирана светкавицата, но пак се разваля.
Може да се добави, че и USB порта работи само на високосна година в 12 на обяд, ако има точно 3(три) кацнали гарги на перваза на прозореца. И него го оправят много бързо в сервиза, след което много бързо пак се разваля.
Туй от мен за 334 модела.

--------------------
- ПИСУК!
PMUsers WebsiteICQ
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) 1 [2] 3 4 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0