BG Development

Страници: (5) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Мнения и впечатления от използвани цифрови апарати
d-phrag
Публикувано на: 03-08-2004, 09:25
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Мисля си, дали да не направим една sticky тема за цифровите камери, всеки, който има такава, да сподели мнение, положителни, отрицателни оценки. Нужно е, ето аз например вчера имах неприятна изненада от една 512 CF карта, производство на Apacer, която не сработи добре с моя Canon PowerShot 1S IS...

Редакция на статуса: Sofie
PM
hWnd
Публикувано на: 03-08-2004, 10:24
Quote Post

Group Icon
Име: Г.
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Ми аз имам Minolta DimageX, който беше най-добър цифров фотоапарат за 2002. Снимките от срещата ни в Пловдив са правени с него.
Иначе, какво да кажа - добро качество вади, като се има предвид, че е само 2M пиксела, бързичко му свършва батерията, ама пък е доста малък и спокойно се побира в джоб.

--------------------
"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute."

-- Abelson & Sussman, SICP
PMEmail Poster
Дими
Публикувано на: 19-08-2004, 23:28
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: BG Dev модератори

браво! много готина тема...
аз ползвам Fujifilm FinePix A210 na 3.2 MGp 12x zoom [3 opti4en i 4 digital] ... всички мои снимки са правени с него и Фотошоп icon_wink.gif ... а да! и този апарат си го взех тази 2003/04 зима за 350 канадски долара което е.... ... около 400/500 лв ...
бих казал че съм доволен ако някои нещо го интересува може да ме пита на ЛС
icon_smile.gif icon_wink.gif

--------------------
fun is in the details
PMICQ
Memorex
Публикувано на: 06-09-2004, 13:14
Quote Post

Име:

Интересува ме някой има ли впечатления от цифровите апарати на HP,които са 3 - 3.2MP ?
PMICQ
Sebastianz55
Публикувано на: 06-09-2004, 14:35
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

Samsung Digimax 420 - 4MP идеален за любител с някои допълнителни настройки, за около 370 лева мисля вече може се намери нов.

За HP професианолните фотографи са ми казвали, че принтери могат да правят, но за апарати не им се доверяват - аз лично не мога нито да потвърдя нито да отрека.

--------------------
Bye, bye life.
Bye, bye happiness,
hello emptyness
I think Iam gonna die [x2].
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
Дими
Публикувано на: 06-09-2004, 22:07
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: BG Dev модератори

QUOTE (Memorex @ 06-09-2004, 13:14)
Интересува ме някой има ли впечатления от цифровите апарати на HP,които са 3 - 3.2MP ?

НР имах едно време... беше точно 3 мега пиксела и БЕшЕ СУПЕР БОКЛУК... просто нито имаше фокус нито качествен дисплей нито настроики на блендата... НИЩО! абе за сто пари отгоре си взех този, с който съм сега и съм ТРИСТА пъти по доволен! онзи /стария НР/ беше HP photosmart или нещо от тоя сорт... не помня вече ... разгледай референции за НР в разни review forums ... ;))) аре, и дано нбамериш квото ти трябва ;)

--------------------
fun is in the details
PMICQ
Memorex
Публикувано на: 06-09-2004, 22:26
Quote Post

Име:

Абе в интерес на истината и аз съм се ориентирал към Digimax 420 защото за 325 лв. без ДДС друг 4 МП апарат не можеш да намериш пък и снимките му са добри.Обаче гледам днеска в един сайт някъв нов HP с 60 лв. по евтин пък с по голяма резолюция :
3 MP (Best); 2048 x 1536; 8 images; 1.6 MB each; 3 MP (Default); 2048 x 1536; 13 images; 1.0 MB each; 1 MP; 1280 x 960; 40 images; 320 KB each; VGA; 640 x480; 162 images; 80 KB each

и съм забелязал че масово се продават вече и викам някой дали не знае нещо,обаче ми потвърдихте предположенията icon_biggrin.gif Мерси за отзива icon_wink.gif
PMICQ
d-phrag
Публикувано на: 07-09-2004, 08:23
Quote Post

Име:

За HP - по възможност избягвайте ги. Изключително бавни фотоапарати, със склонност към физически повреди след изтичане на гаранцията. Ако ще давате пари, по-добре ги дайте за нещо свястно. Иначе не PhotoSmart 750 не правеше чак толкова лоши снимки, хо харчеше батерии като за световно. Аз съм почитател на Canon и се сдобих с PowerShot S1 IS, но не е фотоапарат за всеки джоб. Колкото до Samsung те се стараят да се представят добре на всеки дигитален фронт, така че вероятно камерата е добра, още повече дизайна май е аналог на средния клас Sony.

Знам аз кой е верния фотоапарат, за изненада на всички (включително и моя) - ама много пара:

user posted image
More Info
PM
Memorex
Публикувано на: 07-09-2004, 10:37
Quote Post

Име:

Цената на тоя Панасоник едва ли е толкова вече,защото виж какво може да си вземеш за 2000 лв. icon_biggrin.gif
http://www.office.bg/exec/0/1420/3904/0/0/0/10/-/-/product
Ама и тва са си много пари,не че не си заслужава icon_wink.gif
PMICQ
SEAL
Публикувано на: 07-09-2004, 10:54
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

QUOTE (d-phrag @ 07-09-2004, 08:23)
За HP - по възможност избягвайте ги. Изключително бавни фотоапарати, със склонност към физически повреди след изтичане на гаранцията. Ако ще давате пари, по-добре ги дайте за нещо свястно.

не си прав за НР
и аз мислех така преди, но наскоро четох мнението на доц. Петър Абаджиев(който не знае кой е той - www.photo-forum.net). Та беше се разразил голям спор за НР-тата и той даде много добри оценки. Дори сега някъде, в началото на септември, той щеше да има (или вече е имал) лекция на тема цифрови апарти и инкджет принтери от НР за разпечатка на снимки, за съжаление обаче щеше да е на морето и нямаше как да отида.

Та така, естествено от модел до модел си има разлика де, не може да се очакват чудеса от апарат за 300лв

--------------------
No one lives forever
PMUsers Website
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0