BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Обмислям да откажа оферта за 60% по-голяма заплата
StromSonger
Публикувано на: 07-05-2022, 15:05
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте,

Работя като програмист от година и половина, от 9 месеца работя като Java developer. Заплатата ми в момента 3500лв. нето.

Имам предложение в нова фирма занимаваще се с клауд решения. Фирмата изглежда супер, хората, с които говорих също изглеждат много пекани, проектите изглеждат интересни. Предлагат ми 5500лв нето.

Проблема е, че мен Java не ме кефи и губя мотивция да се развивам.

Целта ми за тази година е да си намеря работа като Golang програмист, защото езика наистина ми харесва и искам да се занимавам с него.

Сега, знам че програмният език е просто инструмент и коденето си е кодене, но просто не искам да се занимавам с Java.
Логиката направо си крещи, че трябва да приема тази позиция, но емоционално просто не искам.

Моля за някакви мнения.

Това мнение е било редактирано от StromSonger на 07-05-2022, 15:06
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 07-05-2022, 19:41
Quote Post

Име: акрачев
Ранг: Почетен член

Писах ти лично.

--------------------
PMEmail PosterUsers Website
SuN
Публикувано на: 08-05-2022, 09:48
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

Технологията JVM позволява да се ползват и други езици с голяма съвместимост между тях и Джава. Поглеждал ли си ги да прецениш дали някой от тях може да ти хареса? Фирмата само на джава ли пише или тук таме се промъкват и други езици? И накрая да не забравяме - има ли я тая работа с езика Go, която може да си намериш в бъдеще време или е само мираж?

Едно куче откраднало от една касапница голям кокал. Захапало го и беж да го няма. Добре, ама пътят му минавал през реката. А над реката нямало мост и били турнати две греди напреко, та по тях минавали хора и добитък.

Като минавало по гредите, кучето се огледало във водата. И видяло, че там имало друго куче, но то носело по-голям кокал от неговия. Кучето, като видяло това, завидяло и без да му мисли много, изпуснало своя кокал и се хвърлило да грабне чуждия. Цамбурнало се в реката, ама не намерило нищо, само се измокрило и за малко дето не се удавило. Обърнало се и подирило своя кокал. Но не могло да го намери. Кокалът бил паднал в реката и водата го завлякла.

Полакомило се за по-голям кокал кучето, та останало и без малкия!

Край

"https://chitanka.info/text/32875-lakomoto-kuche"

Това мнение е било редактирано от SuN на 08-05-2022, 09:53

--------------------
Само аз не троля.
Всички коментари са плод на художествена измислица и нямат общо с действителни и недействителни лица, събития и факти.
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 08-05-2022, 16:46
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (SuN @ 08-05-2022, 09:48)
Технологията JVM позволява да се ползват и други езици с голяма съвместимост между тях и Джава.

Важи за всяка виртуална машина...

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
Bender++
Публикувано на: 08-05-2022, 22:13
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

Аз пък искам да се занимавам с джава, ама пък се мъча с Го - най-отвратителния език след джаваскрипт.

--------------------
Ваксините са лъжа и НЕ работят! Не на ковид фашизма!
Слава на Цар Путин! Долу украинските фашисти!
Слава на героите - Z V
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 09-05-2022, 08:06
Quote Post

Име:

в нашия бранш никой не умира гладен, така че е нормално парите да не са приоритет.
все пак, езика е още по-малко важен дори от парите.
да изложа моите наблюдения кои извънфинансови фактори считам за важни
- сферата в която пишеш. когато човек напредва в профресионалното развитие, все повече акцента се придвижва от "как да го направим" към "какво правим" . човек се фокусира върху техническата част докато е аматьор, колкото по-опитен ставаш, техническите въпроси стават рутина
- свободата за вземане на решения. предпочитам да работя в среда където важи правилото "като знаеш по-добре как трябва, направи си го сам". това като цяло повечето фирми не го предлагат на новобранци, всъщност на никого. вероятно така и трябва, но мен все пак фундаментално погледнато не ме интересува кое е правилно, аз си гледам мен да ми е добре.
- да ми е близо. тая точка е много подценявана, не знам защо.
PM
TrinityXYZ
Публикувано на: 11-05-2022, 15:32
Quote Post

Име: ....

Според мен си стой на мястото. Едни 60% отгоре са доста пари, но има и по-важни неща.
PMEmail Poster
deam0n
Публикувано на: 12-05-2022, 11:24
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

Винаги можеш да говориш с шефовете и да им кажеш, че са ти пуснали много по-добра оферта и ако те ценят току виж ти вдигнат заплатата за да те задържат icon_lol.gif

Иначе нормално да те е страх от новото, от промяната, но това се преодолява..

Ако не си ходил в офиса им ти препоръчвам да отидеш и да ги видиш.. как е процесът на работа, каква е обстановката.. може изобщо да не ги харесаш и тогава тази тема става безсмилена.
PMEmail Poster
StromSonger
Публикувано на: 12-05-2022, 11:29
Quote Post

Име:

QUOTE (TrinityXYZ @ 11-05-2022, 15:32)
Според мен си стой на мястото. Едни 60% отгоре са доста пари, но има и по-важни неща.

Вече няма какво да науча в тази фирма. Общо взето тасковете вече се повтарят и няма нищо ново от към технологии и архитектура.

По принцип в момента ми е доста добре, няма напрежение, всичко си върша на време, че даже и остава. Обаче съм прекалено млад да се застоявам и да изоставам от към знания.
PMEmail Poster
computer
Публикувано на: 12-05-2022, 17:44
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

За да се развиваш като специалист трябва да си извън зоната на комфорт. Ако на 20г не сменяш работата и не рискуваш, кога ? Като станеш на 40г с 2 деца и ипотека ли ?
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0