BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> JS dev се нуждае от Вашата помощ, C++ задача
jsdev123
Публикувано на: 13-12-2021, 22:14
Quote Post

Име: Стефан
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте на всички!
Занимавам се с Java Script, но имам нужда от Вашата помощ. Опитвам се да помогна на мой близък с една задача, но за съжаление уменията ми не ми позволяват да го направя. Това, което учи той няма нищо общо със програмирането, но му го изискват и просто се нуждае от помощ. Ще бъда много благодарен, ако някой помогне! Прикачвам условието отдолу. Благодаря предварително!
Извинявам се, ако по някакъв начин съм нарушил правилата на форума! Успех на всички

Прикачена картинка (Кликнете на картинката, за да я увеличите!)
Прикачена картинка
PMEmail Poster
ivanov03
Публикувано на: 14-12-2021, 19:11
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Посетител

Здравей!

Като помощ ще цитирам едно свое мнение отпреди няколко години:

За да решиш тази(а и която и да е)задача - първо трябва да започнеш да работиш по нея!

Примерни стъпки:
Прочети внимателно (и не само веднъж) теоретичния материал, който са ви преподали!
Изпробвай практическите примери, които са ви дали, като за целта ползваш подходящ компилатор!
Потърси в интернет сходни програми, разгледай кода им, компилирай ги, опитай се да използваш наученото от тях в своята програма!
Опитай се да определиш отделните стъпки, които трябва да се направят, за да се реши задачата, като я разделиш на подзадачи(на отделни части) и започни да работиш по всяка една от тях!
И едва когато си стигнал донякъде и да речем - не можеш да решиш определен проблем - тогава вече задай конкретен въпрос!

Има подобни задачи, които са разглеждани във форума - прегледайте темите, чрез търсачката!

Нещо важно - дори човекът да няма интерес към програмирането, ако иска да вземе изпита, трябва все пак да поработи върху задачата - като не е нужно да я направи цялата. Може примерно да направи меню с няколко подточки - като първата е въвеждане на масива със стойности от клавиатурата (това би трябвало да са го учили).
И постепенно да продължи да работи по всяка следваща подточка...

И вече, когато се сблъска с конкретен проблем, тогава да зададе въпрос по него!

Всичко добро и успех!

PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0