BG Development

Страници: (12) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Българският биткойн портал, Включете се в крипто-революцията
hash.bg
Публикувано на: 10-01-2014, 20:48
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте,

Отворихме (мисля че първия) онлайн портал на български, изцяло посветен на крипто революцията, която се случва покрай биткойн.

Освен че ще спомагаме за развитието на биткойн идеята в България чрез всекидневни статии и най-вече обяснителни материали относно технологията (и потенциала) на крипто валутите, искаме да послужим като отворена и свободна за ползване от всеки платформа за разработка на проекти по темата. С други думи търсим хора с желание, време и възможност да се занимават с интересни за тях проекти и да си помагаме всички заедно.

В момента търсим хора за изграждане на борса базирана на блокчейна, без локална база, както и Nxt клиент.

По принцип има дейности за всички с технически наклонности, така че ще се радваме на всеки един читател на bgdev.org...

Адресът на сайта е http://hash.bg
PMEmail Poster
dvader
Публикувано на: 10-01-2014, 23:41
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Интересно, кой ще направи първата биткойн банка...

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
purjola
Публикувано на: 11-01-2014, 00:03
Quote Post

Име:

QUOTE (dvader @ 10-01-2014, 23:41)
Интересно, кой ще направи първата биткойн банка...

Въпросът е кой първи ще я затвори icon_lol.gif
PMEmail Poster
uccie
Публикувано на: 11-01-2014, 00:08
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (hash.bg @ 10-01-2014, 20:48)
Здравейте,

Отворихме (мисля че първия) онлайн портал на български, изцяло посветен на крипто революцията, която се случва покрай биткойн.

Освен че ще спомагаме за развитието на биткойн идеята в България чрез всекидневни статии и най-вече обяснителни материали относно технологията (и потенциала) на крипто валутите, искаме да послужим като отворена и свободна за ползване от всеки платформа за разработка на проекти по темата. С други думи търсим хора с желание, време и възможност да се занимават с интересни за тях проекти и да си помагаме всички заедно.

В момента търсим хора за изграждане на борса базирана на блокчейна, без локална база, както и Nxt клиент.

По принцип има дейности за всички с технически наклонности, така че ще се радваме на всеки един читател на bgdev.org...

Адресът на сайта е http://hash.bg

Надявам се целта ви да не са някакви пирамиди (измами)! Иначе сайтът (информацията на сайта) ми хареса. Поздрави!
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 11-01-2014, 12:35
Quote Post

Име:

Не мисля че някога ще има bitcoin банка.

Но всъщност не знам - може някой да пусне високите лихви по депозитите и когато се съберат достатъчно балъци, да каже че са го хакнали, да задигне кинтите и да отиде да живее на Бахамите.

И какво е "борса базирана на блокчейна" ?!?

Това мнение е било редактирано от gat3way на 11-01-2014, 12:35
PMEmail Poster
hash.bg
Публикувано на: 11-01-2014, 18:33
Quote Post

Име:

По принцип, ако биткойн успее, банките си заминават като цяло.
В момента има няколко проекта, най-напредналият е Ripple, който ще позволи всеки да поеме функциите на банка, но има доста развитие да търпят.

Hash.bg е абсолютно non-profit/eductional сайт, целта ни е да представим максимално много информация, чрез която всеки да може да се запознае с принципите на крипто валутите и после да си прецени, дали е балон/пирамида и т.н. Надяваме се много кадърни хора да видят потенциала, който виждаме ние, и заедно да създадем интересни неща.

И какво е "борса базирана на блокчейна" ?!?

Не знам, как да ти го обясня с малко думи, имаме много работа по подготвителни статии в http://hash.bg, за да може с малко думи да си обясняваме крипто-идеите защото те в нормалния случай се отнасят за нещо, което няма аналог в днешния свят.

Много прилича на интернета през 1995... помислете си колко яки и принципно нови неща са се случили през последните 20 години покрай интернет; аз вярвам, че още по-яки и още по-радикални промени ни очакват следващите 5 години.
PMEmail Poster
purjola
Публикувано на: 11-01-2014, 19:26
Quote Post

Име:

hash, в момента се опитваш да продаваш краставици на краставичаря (в случая gat3way).

Както и да е, вица за заминаващите си банки ми хареса.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 12-01-2014, 09:53
Quote Post

Име:

QUOTE (hash.bg @ 11-01-2014, 18:33)
По принцип, ако биткойн успее, банките си заминават като цяло.

ура! смърт за тези грабители и кърлежи!

сега сериозно: много бих искал банките да си заминат. писна ми бедняци с 1000 лева заплата да си купуват апартаменти на кредит и да образуват манастирско ливадни гъчканици. но все пак, въпросните бедняци желаят обратното на мене, а колкото и да съм егоист факт е че и техните желания движат света, не само моите.
банките не съществуват за да вардят парите ни от крадци и инфлация, а за да дават кредити, от това живеят. а желаещи за кредити има, не е като да няма. все пак съвсем сериозно допускам че може да се окажеш прав, защото липсата на инфлация е сериозен проблем за кредитирането. ще кажете какво общо има едното с другото? при дефлация май не съществува решение на уравнението "ще ви върна х% повече" при което х да е достижимо.
PM
ivan84
Публикувано на: 12-01-2014, 10:01
Quote Post

Име:
Група: Форумен член

На мен ми се струва наивно да се смята, че банките ще изчезнат. Какво от това, че валутата е виртуална? Вече има банкомат който работи с биткойн. Има становище за забрана на банковия сектор да работи с биткойн. Наистина говорим за ограничени случаи, но това си е факт. Това че валутата е виртуална няма да попречи на банките да оперират с нея.
Основния проблем в при тази виртуална валута си остават правителствата и данъчните. При налагането и, не банките ще изчезнат а данъчната система ще трябва да се промени.

Това мнение е било редактирано от DarkOne на 12-01-2014, 20:22
PMEmail Poster
hash.bg
Публикувано на: 12-01-2014, 10:47
Quote Post

Име:

Относно банките/публичните регистри/финансовите посредници може да гледате следното (леко дълго, 40 минути) видео:
http://www.youtube.com/watch?v=Cs6F91dFYCs...tGNobVu&index=1

Нещата, които казва този човек, са лесно разбираеми защо са така за всеки с основно познание за това как работи биткойн.

Това, което е вероятно да се случи с банките при успех на крипто валутите, е сходно на това, което се случи с пощите като цяло покрай интернет бума:
Бизнесът им с писма почти изчезна (заради имейлите), увеличи им се бинзеса с пратки (заради онлайн търговия), появиха се нови играчи в това поле (Amazon в ролята му на логистичен гигант).

Така и банките ще загубят бизнеса от трансфер на пари, но ще им се открият други сфери за бизнес покрай крипто валутите.

По-интересното е как ще изглеждат и какво ще правят новите видове компании в тази сфера - има доста предположения, целта в hash.bg е да мислим и развиваме съвместно такива проекти, без претенции да ставаме новия амазон icon_smile.gif
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (12) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0