BG Development

Страници: (7) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Начинаещ с големи амбиции С#
red_beast
Публикувано на: 26-05-2013, 16:15
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравиете.Започвам с това че съм наплно начинаещ и не съм писал и един ред код.но компютрите са нещо което винаги ме е привличало,и с това нямам предвид игри и филми а неща като фотошоп,уеб дизаин (имам направени няколко аматиорски саита на с програмите на адоб),аутокад и архикад ,малък опит с линукс (убунту)...та твърдо съм решен да започна да се занимавам с програмиране.живея в лондон и следващата година ще запиша в университет но искам да започна от сега със самоубочение за да не съм гледам като теле в вагон,а и съм на мнение че самоубочението може да допринесе доста (естествено ако индивидът е наистина надъхан да научи нещо) заради разнообразната информация която вече може да се намери навсякъде (интересно ми е през осемдесетте как се са учили хората...).Друг стимул ми е това че сегашния ми работодадел има втора компания която се занимава с програмиране и колкото по-бързо навляза в материята толкова по-скоро ще мога да започна работа там (сегашната ми работа не е свързната с компютри).
Та изтеглил съм си книгата "Въведение в програмирането със C#" на intro csharp и започнах да я чета съвсем наскоро.но имам няколко въпроса и със сигурен че тука е правилното място за задаването им.
Първо-знам че в форума има много въпроси от рода на-с кой език да започна.аз няма да го задам,решил съм че ще е с#.човек кото е учил в бъгария ми каза че това е един от най-съвременните езици и той ще ми е наистина от полза.но въпроса ми е ако го усвоя него след това по-лесно ли ще е да науча С.все пак от това което прочетох това е основния език с кото се програмира на по-високо ниво (неша свързани с драивери,операционната система и така нататък)..тоест свързани ли са езиците или не?имам предвид че ако учиш англииски това няма да ти помогне ако след това искаш да учиш гръцки...
втори въпрос-знам че няма определен период в кото да научиш език (съпоставям го с англииския-няма как да кажа вече го научих,имам чвство че винаги ще има какво още да науча).но все пак според вас колко време отнема на човек захванал се с това да може да започне да се занимава професионално?знам че няма да е проблем да бъда нает като начинаещ но тогава увеличението на заплатата до нормален програмист ще отнеме много повече време,отколкото да достигна нивото на средностатистически програмист и да се започна работа на съответното заплащане (въпреки че парите наистина не са решаващ фактор в решението ми да се занимавам с това.моментното ми финансово състояние ме задоволява).
трето-колко езика знае един добър програмист.тоест достатъчно ли е да човек да се е специализирал в един определен език и да го знае перфектно или колкото повече толкова по-добре (един познат ми каза че леля му е тук в лондон и знаеща само с# работила в елитна компания за много добро заплащане но все пак искам да чуя мненията на запознатите в този форум).
четвърто-англииските банки са подложени на ежедневни атаки от хакери кото най-често са от източна европа (румъния е най-споменавана като държава) и не правят нищо по въпроса (връщат парите на ущетените естесвено) но тъй като те самите нямат човешките ресурси да се справят с проблема нико не търси или преследва "престъпниците".та по този въпрос-как този тип хакери достигат това ниво че буквално да се подиграват на подобни големи компании и банки.не мисля че някъде се преподава подобен тип програмиране.дали е чрез самоубочние,или се постига с дългогодишен опит или пък подобна информация се предава от уста на уста (естесвено в малка група от хора).не че съм тръгнал да хаквам банки но това е въпрос който си задавам от доста време и бих искал да попитам хора който може би да запознати с това.
благодаря ви предварително за отговорите и за търпението да прочетете дългия ми пост!
РS: питам в български форум защото съм сигурен че нашите умове занимаващи се с IT са много по-добри от която и да е англоговоряща държава.повечето англичани са като коне с капаци-запомнят и усвояват това което им се каже в унито и повече не искат да раширяват знанията си,да научават нови неща или каквото и да било-каквото са учили това знаят и това могат и мислят че друго не им трябва.
PMEmail Poster
Sm1rfa
Публикувано на: 26-05-2013, 17:03
Quote Post

Име: Стоян
Ранг: Редовен член

По принцип ще е добре да започнеш с езика, който ще учите в училище, за да ти е по-лесно.За драйверите и ОС ще си замълча.. конкурент на микрософт ли ще ставаш?
За научаването зависи само от теб.. колко четеш, пишеш и разбираш.. няма верен отговор.
Колкото езика ти се налага или ти е интересно толкова може да си научиш.. можеш и само с 1 да работиш, все от някъде се тръгва.
Хакерите не ги закачай има си полиция да ги гони.

Надявам се, че бях полезен.

--------------------
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
PMEmail PosterUsers Website
ivan84
Публикувано на: 26-05-2013, 18:30
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Драйверите и операционните системи са програмиране на ниско ниво icon_smile.gif . Ако знаеш С# няма да имаш проблеми с java. При С нещата са малко по-сложни.
Лично моето мнение е, че първо трябва да се запознаеш с процедурното програмиране и чак след това да минаваш към ООП. Но това си е твой избор.
Езиците за програмиране не са свързани, в една голяма част от тях обаче синтаксисът е сходен. Така че няма да имаш проблеми поне в това отношение.

За да освоиш една библиотека (не език) и да станеш продуктивен обикновенно трябват около 6 месеца (предполага се, че знаеш езикът).

Броя на езиците който знае "истински програмист" е висок. Причината за това е, че постоянно му се налага да ползва нови технологии и да научава нови неща. Освен това доста съвременни приложения използват комбинация от модули писани на различни езици. Стандартен пример е научаването на sql. Щом си се занимавал с web познаваш процесът: почваш с html добавяш css после javascript евентуално flash. Рано или късно ти се налага да учиш и php, asp, perl или нещо друго за програмиране от страна на сървърът. Налага ти се да се свържеш с база данни (sql) и т.н. Така неусетно научаваш нови неща (и езици) в процесът на работа.

Това за банките е малко по-сложна тема. Основното е, че все още има изключително слаби решения (софтуерни) дори и в банковата сфера. Ако някоя банка бива атакувана (пробивана) редовно, това значи, че екипът който поддържа системата и е некадърен. Това, че атаките идват от источна европа най-вероятно са глупости. Всеки достатъчно интелигентен човек ще си прекара трафикът през доста анонимни проксита и/или през мрежа от зомбирани черчавета. Затова и няма как да ги преследват. По-скоро се следят парите и кой ще ги вземе. Но това си е друга тема.
PMEmail Poster
tol
Публикувано на: 26-05-2013, 20:07
Quote Post

Име: Тол

QUOTE (red_beast @ 26-05-2013, 16:15)
Здравиете.Започвам с това че съм наплно начинаещ и не съм писал и един ред код.но компютрите са нещо което винаги ме е привличало,и с това нямам предвид игри и филми а неща като фотошоп,уеб дизаин (имам направени няколко аматиорски саита на с програмите на адоб),аутокад и архикад ,малък опит с линукс (убунту)...та твърдо съм решен да започна да се занимавам с програмиране.живея в лондон и следващата година ще запиша в университет но искам да започна от сега със самоубочение за да не съм гледам като теле в вагон,а и съм на мнение че самоубочението може да допринесе доста (естествено ако индивидът е наистина надъхан да научи нещо) заради разнообразната информация която вече може да се намери навсякъде (интересно ми е през осемдесетте как се са учили хората...).Друг стимул ми е това че сегашния ми работодадел има втора компания която се занимава с програмиране и колкото по-бързо навляза в материята толкова по-скоро ще мога да започна работа там (сегашната ми работа не е свързната с компютри).
Та изтеглил съм си книгата "Въведение в програмирането със C#" на intro csharp и започнах да я чета съвсем наскоро.но имам няколко въпроса и със сигурен че тука е правилното място за задаването им.
Първо-знам че в форума има много въпроси от рода на-с кой език да започна.аз няма да го задам,решил съм че ще е с#.човек кото е учил в бъгария ми каза че това е един от най-съвременните езици и той ще ми е наистина от полза.но въпроса ми е ако го усвоя него след това по-лесно ли ще е да науча С.все пак от това което прочетох това е основния език с кото се програмира на по-високо ниво (неша свързани с драивери,операционната система и така нататък)..тоест свързани ли са езиците или не?имам предвид че ако учиш англииски това няма да ти помогне ако след това искаш да учиш гръцки...
втори въпрос-знам че няма определен период в кото да научиш език (съпоставям го с англииския-няма как да кажа вече го научих,имам чвство че винаги ще има какво още да науча).но все пак според вас колко време отнема на човек захванал се с това да може да започне да се занимава професионално?знам че няма да е проблем да бъда нает като начинаещ но тогава увеличението на заплатата до нормален програмист ще отнеме много повече време,отколкото да достигна нивото на средностатистически програмист и да се започна работа на съответното заплащане (въпреки че парите наистина не са решаващ фактор в решението ми да се занимавам с това.моментното ми финансово състояние ме задоволява).
трето-колко езика знае един добър програмист.тоест достатъчно ли е да човек да се е специализирал в един определен език и да го знае перфектно или колкото повече толкова по-добре (един познат ми каза че леля му е тук в лондон и знаеща само с# работила в елитна компания за много добро заплащане но все пак искам да чуя мненията на запознатите в този форум).
четвърто-англииските банки са подложени на ежедневни атаки от хакери кото най-често са от източна европа (румъния е най-споменавана като държава) и не правят нищо по въпроса (връщат парите на ущетените естесвено) но тъй като те самите нямат човешките ресурси да се справят с проблема нико не търси или преследва "престъпниците".та по този въпрос-как този тип хакери достигат това ниво че буквално да се подиграват на подобни големи компании и банки.не мисля че някъде се преподава подобен тип програмиране.дали е чрез самоубочние,или се постига с дългогодишен опит или пък подобна информация се предава от уста на уста (естесвено в малка група от хора).не че съм тръгнал да хаквам банки но това е въпрос който си задавам от доста време и бих искал да попитам хора който може би да запознати с това.
благодаря ви предварително за отговорите и за търпението да прочетете дългия ми пост!
РS: питам в български форум защото съм сигурен че нашите умове занимаващи се с IT са много по-добри от която и да е англоговоряща държава.повечето англичани са като коне с капаци-запомнят и усвояват това което им се каже в унито и повече не искат да раширяват знанията си,да научават нови неща или каквото и да било-каквото са учили това знаят и това могат и мислят че друго не им трябва.

Бъркаш последователността. Първо се учи С, а след това С++ и С#.

Най-краткият срок, който съм виждал при един колега, е 2 години, като по 8 часа на ден той само с четене на книги и програмиране се занимаваше. След тези 2 години настигна колегите, които имахме по 8 години образование в областта.

В големи икономики, като САЩ, може да знаеш и само един език, дори само някаква много специализирана част от този език. В малки държави, като България учиш поне 5-6 езика, за да имаш шанс да си намериш работа.

Прав си, хакерството не се учи в официалните образователни институции. Първо трябва да имаш много силен вроден талант. След това трябва да четеш ужасно много и всичко. И на последно място, трябва да имаш много високо ниво на интелект, за да намираш слабите места в системи, където хиляди специалисти не са успели да видят. И отново си прав, хакерството не е за теб, ако беше за теб, на тази възраст вече щеше да правиш золуми по по-дребнички мишени като малки сайтове и по-мърляви финансови институции. При хакерите има трансфер на знания, от човек на човек, но това е само след като се докажеш и бъдеш приет в определена хакерска общност.

Силно надценяваш българите. Скайп е създаден в една Естония от 1 600 000 жители, а България няма такъв продукт. ICQ е създадено в Израел, които са под 8 000 000 хора.
PMEmail Poster
Sm1rfa
Публикувано на: 27-05-2013, 00:58
Quote Post

Име: Стоян
Ранг: Редовен член

// какво е "амбиций", някой римски император ли? icon_smile.gif

тол идеите не зависят от националност icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от Sm1rfa на 27-05-2013, 00:59

--------------------
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
ivan84
Публикувано на: 27-05-2013, 07:32
Quote Post

Име:

Тол, като говориш за хакване, в общи линии си прав. Но на теория. При тази теория се предполага, че системите са написани наистина добре и се пробиват от изключителни специалисти.
Това може би е валидно в някой ограничени случаи но в реалния живот нещата са къде къде по-лесни. В случая с банките, е достатъчно да се копира сертификат на клиент, за да можеш да си правиш транзакции от негово име. Това се прави обикновенно или с троянско конче или с фишинг сайт. При това говоря за грамотно направена система. Няма да повярваш на какви чудеса съм се нагледал. Например система за онлайн банкиране която не е върху ssl. Не са редки случайте при които официалния сайт предлагащ услугата за онлайн банкиране е заразен с вирус. Това си е чиста проба некадърност от страна на поддръжката.
PMEmail Poster
antubis
Публикувано на: 27-05-2013, 08:25
Quote Post

Име: Маруш Денчев

// offtopic
Тази тема се превръща в темата с най-много правописни грешки icon_smile.gif Оригиналният пост е като преминат през Google Translate, а колегата @ivan84 трябва да знае, че се пише "усвоиш", а не "освоиш". Не се заяждам. Надявам се да си вземете поука icon_smile.gif

--------------------
fuck their lack of originality and personality
fuck this travesty
fuck this new norm
fuck conformity
--------------------------------
Denchev.me
CakePHP Bulgaria
FidelDahan
Публикувано на: 27-05-2013, 09:56
Quote Post

Име:

@red_beast, добре е че питаш за да се ориентираш. C# е много добър език, но и доста обхватен защото е за професионално програмиране. По мое мнение най-добрия език като за първи език е Python. Казвам го не просто така, а от наблюдения. http://inventwithpython.com/chapters/

А за сериозен хакинг се искат сериозни знания по операционни системи, мрежови протоколи и математика/статистика. Концентрирай се първо върху програмирането. По-трудно е от хакването.
PMEmail Poster
red_beast
Публикувано на: 27-05-2013, 15:38
Quote Post

Име:

tol Бях прочел за това че първо е С после С++ и накрая С# но както вече казах бях посъветван да се захвана с последния като най-съвременен и доколкото разбирам доста използван език.
А относно наденяването е станало малко недоразумение-не казвам че българите са най-добрите а това че според мен няма англоговоряща държава която да се конкурира на българия или други неанглоговорящи държави по знания и умения.като това не е само в тази сфера.тук не си сменят гумата на колата сами защото "можели да объркат нещо".като се спука гума звъниш на "техник специализирал в смяната на гумите" той идва сменя я и плащаш 50 паунда.защото те си разбират от работата за която са учили и немогат а и неискат да могат нищо друго.това беше незначителна вметка.
Sm1rfa чесно казано незнам кой точно език ще уча там.специалноста се казва computer sience.a хакерите не съм тръгнал да ги закачам,просто ми ббеше интересно...
PMEmail Poster
red_beast
Публикувано на: 27-05-2013, 15:43
Quote Post

Име:

FidelDahan мерси за подкрепата.предполагам че има по-лесни и опростени езици който биха били подходящи за начинаещ но ако трябва да бъда честен може би съм малко нетърпелив да скоча към по-дълбокото (съгласен съм че това до някъква степен може и да е грешно.
antubis винаги съм харесвал точноста и правилното изпълнение на нещата (всъщност в тази държава може би това са едни от най-важните качества)но мисля че ще се съгласиш че на подобно място кадето се предоставя информация от спеиалисти не е толкова важно начина на писане колкото самия смисъл (тоест ако си на доктор е важно какво е написал на рецептата а не колко правилно или красиво го е написал,нали?! ).
Sm1rfa този император е бил през втори век преди христа..... icon_wink.gif

Това мнение е било редактирано от red_beast на 27-05-2013, 15:55
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (7) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2014 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0