BG Development

Страници: (5) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Приложна математика
nedy_88
Публикувано на: 16-02-2007, 23:00
Quote Post

Име: Недялко Присадников
Група: Потребител
Ранг: Посетител

Има ли тук някой, който да учи приложна математика в СУ. Интересува ме какво е нивото на преподаване в тази област в СУ и каква е възможната реализация на завършилите тази специалност.

--------------------
Learn from yesterday, live for today, hope for tomorrow. The important thing is not to stop questioning.
Albert Einstein
PMEmail Poster
NDAKOTA
Публикувано на: 17-02-2007, 17:41
Quote Post

Име:

да и мене ме интересува защото ,май в информатика няма да ме приемат и остава "Б" вариант
PMEmail Poster
TeodorGig
  Публикувано на: 23-02-2007, 13:37
Quote Post

Име: ТГ
Ранг: Редовен член

Това мнение е било редактирано от TeodorGig на 26-09-2009, 19:14
PM
gEaH MameeB
Публикувано на: 21-01-2009, 09:36
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

а бе пичове някои мойе ли да ми каже колко се пи6е на такижа задачи:
y=ln (x²+1)/(x²+3) – tg√(x²+5) y`=?
∫x/(x+3) dx – ∫tg²5xdx + ∫(x²+7)/(x²+1) dx =?
∫(x³-x)/(x^4+1) dx + ∫cotg6xdx - ∫(2x+1)/(x²+6x-8) dx =?
PMEmail Poster
Metalmax
Публикувано на: 21-01-2009, 22:10
Quote Post

Име:

QUOTE (TeodorGig @ 23-02-2007, 14:37)
С приложна математика можеш да работиш почти всяка работа в която има деликатни сметки. Всички инженерни специалности са базирани на приложната математика. Да не говорим, че ще бъдеш много по-добре подготвен по програмиране, отколкото онези "юнаци" от Информатика или пък Компютърни науки.

Това пък как го реши? При положение, че Приложна Математика имат само едно програмиране в първия семестър, първа година.

--------------------
I don't need to "get a life".
I'm gamer.
I have lots of lives.
PM
xcyb3r
Публикувано на: 22-01-2009, 09:53
Quote Post

Име:

Сега ще ви открехна как правят на запад. Там вземат математици на работа за програмисти. Шефовете са споделили, че е по-лесно от математик да се направи програмист, от колкото от програмист да се направи математик. icon_wink.gif

--------------------
[DIY or DIE]
" But his lonely mind is his only friend ... "
PMEmail Poster
sandprince
Публикувано на: 22-01-2009, 10:12
Quote Post

Име: Иван Савков
Ранг: Активен

аз изключително съм против теорията че за да си добър програмист трябва да си и добър/страшен математик.
доста отдавна мина времето в което математиката беше градивен елемент на програмирането.

и сега се ползва, но в доста по малко програмни езици, до колкото знам най-вече в OpenGL

Колкото до самата математика - аз бягам от нея, както дявол бяга от тамян icon_wink.gif

Това мнение е било редактирано от sandprince на 22-01-2009, 10:26
PMEmail PosterUsers Website
tkulev
Публикувано на: 22-01-2009, 10:16
Quote Post

Име: Тихомил Кулев
Ранг: Почетен член

QUOTE (sandprince @ 22-01-2009, 11:12)
аз изключително против теорията че за да си добър програмист трябва да си и добър/страшен математик.
доста отдавна мина времето в което математиката беше градивен елемент на програмирането.

и сега се ползва, но в доста по малко програмни езици, до колкото знам най-вече в OpenGL

Колкото до самата математика - аз бягам от нея, както дявол бяга от тамян icon_wink.gif

Неможе да си добър програмист и да не си поне малко математик ( разбирайте го какво си искате). Тук не си говорим за програмиране на елементарни програми от една форма с 2 бутона ами за сериозни алгоритми, пресмятащи голям обем от данни.

--------------------
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
sandprince
Публикувано на: 22-01-2009, 10:26
Quote Post

Име: Иван Савков
Ранг: Активен

QUOTE (tkulev @ 22-01-2009, 10:16)
QUOTE (sandprince @ 22-01-2009, 11:12)
аз изключително против теорията че за да си добър програмист трябва да си и добър/страшен математик.

Неможе да си добър програмист и да не си поне малко математик ( разбирайте го какво си искате). Тук не си говорим за програмиране на елементарни програми от една форма с 2 бутона ами за сериозни алгоритми, пресмятащи голям обем от данни.

мда ама познавам програмист който знае 5-6 програмни езика и то на доста високо ниво, а с математиката е страшно скаран. какво ти говори това?

в повечето училища и университети, пълнят главите на обучаващите се с излишна и то в много случаи суха теория. Моя колежка учи програмиране и мога да ти кажа че се чуди как да се махне от там. Учат я как да си заварява платки за компютъра, на какви математически модели са изградени тези палтки и прочие глупости.
Мисълта ми е че ако искаш да се занимаваш с програмиране тези неща са напълно излишни.
Самото програмиране започват да го учат чак от 3-тата година, а цялото им убочение е 5 години. За какво говорим???

///офф:
аз за това се занимавам с дизайн, не мога да правя нещо което не мога да си го представя. icon_eek.gif

Това мнение е било редактирано от sandprince на 22-01-2009, 10:28
PMEmail PosterUsers Website
tkulev
Публикувано на: 22-01-2009, 10:44
Quote Post

Име: Тихомил Кулев
Ранг: Почетен член

QUOTE (sandprince @ 22-01-2009, 11:26)
мда ама познавам програмист който знае 5-6 програмни езика и то на доста високо ниво, а с математиката е страшно скаран. какво ти говори това?

Това колко езика знае, не го прави по-голям програмист. Може и само един език да знаеш и да правиш чудеса с него. Не е важно да знаеш синтаксиса, а да знаеш как най-оптимално да прилагаш този синтаксис в точния алгоритъм.

Това мнение е било редактирано от tkulev на 22-01-2009, 10:52

--------------------
PMEmail PosterUsers WebsiteICQ
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0