BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Virtual Card Services - некоректна фирма, Фирмата е некоректен платец
Silvina
  Публикувано на: 18-11-2005, 13:51
Quote Post

Име: Силвина Георгиева Фурнаджиева
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Пиша тук като част от екипа по организирането на OpenFest 2005, с цел да предупредя за некоректното поведение на една от фирмите, които изявиха намерение да спонсорират феста. Не само изявиха такова, всъщност, а бяха един от официалните спонсори, поставиха свой щанд по време на феста в София, раздаваха на него тениски, ключодържатели и бира и събираха CV-та на хора, които биха желали да работят при тях. Вероятно не сте чували за тази фирма досега, тъй като е нова и тепърва ще се стреми да пробие на българския пазар. Поводът, по който разказвам именно за нея, е, че след като фестът мина, тя така и не плати договорената сума за спонсорство и не го е направила и до този момент.
Имайте това предвид, ако ви се наложи да имате вземане-даване с въпросната фирма. Приемаме и всякакви идеи как да си получим парите, за които сме се уговорили с фирмата.

--------------------
PMUsers WebsiteICQMSN
goshoapo
Публикувано на: 18-11-2005, 14:03
Quote Post

Име: Георги Апостолов

Юридически имате ли договор за въпросната сума ако няма трябва да разчитате на тяхната съвест и лоялност. Колко време забавят плащането? Официално подканихте ли ги (чрез писмо) в името на добро бъдещо сътрудничество да се издължат?

Това мнение е било редактирано от goshoapo на 18-11-2005, 14:03
PMEmail Poster
Silvina
  Публикувано на: 18-11-2005, 23:47
Quote Post

Направо виж поста в блога на Йовко Ламбрев - той е най-подробен от всички, писали по темата досега, и съдържа отговорите на всичките ти въпроси.

--------------------
PMUsers WebsiteICQMSN
vallentin
Публикувано на: 19-11-2005, 04:00
Quote Post

Group Icon
Име: Валентин Василев
Група: BG Dev модератори
Ранг: Почетен член

Явно шопинга на програмисти в България се е превърнало в трудна задача поради свръх търсене и нарастващ дефицит, заради което фирмите са принудени да ползват всякакви методи, като някои прибягват и до непочтенни.

Очевидно въпросните VCS са били толкова разочаровани от резултатите на Open Fest, че са счели обещатана инвестиция от 1000 лв за чиста загуба. Некоректното отношение и измама от тяхна страна е под всякаква критика, но това също означава един голям негатив и за общността, която не е била в състояние да оправдае очакванията им.

По шокиращото обаче е че са счели опън сорс общността в България за толкова незначителна, че са преценили, че целия шум който последните са способни да вдигнат (и който в момента вдигат), за по евтин от 1000 лв. Което погледнато от пазарна гледна точка не говори никак добре за тази общност. Защото ако един бизнесмен, счете врявата и хулите по своя адрес от една цяла общност със всичките им блогове и форуми по нищожни от 1000 лв, то или бизнесмена е пълен идиот или е твърде голям тарикат, който хладнокръвно е сметнал, че цялата вреда която тази общност може да им нанесе е нищожна сравено дори с някакви си 1000 лева.

Накратко общността има пълното морално и законово право да търси правата си и да прави това, което прави, но създалата се ситуация е също така и призив към самата нея да направи свежа преценка на позиците и влиянието които действително има в професионалните сфери и да търси онзи растеж при който никой не би дръзнал да постъпи така с нея.

Това мнение е било редактирано от vallentin на 19-11-2005, 11:19

--------------------
For I am a man who knows whats pain, and loneliness and struggle,
Yet thats no reason to complain, but help, some other's toddle.
___

Ако ви трябват видео уроци за CorelDRAW, ей тука съм направил някои:
http://www.vector-training.com

Можете да подкрепите продукта ми в bgtop като кликнете ТУК
PMUsers WebsiteICQ
Silvina
Публикувано на: 19-11-2005, 23:12
Quote Post

Очевидно въпросните VCS са били толкова разочаровани от резултатите на Open Fest, че са счели обещатана инвестиция от 1000 лв за чиста загуба. Некоректното отношение и измама от тяхна страна е под всякаква критика, но това също означава един голям негатив и за общността, която не е била в състояние да оправдае очакванията им.

След като договорката е била да имат щанд и те са имали, не виждам от какво са били разочаровани, и то толкова, че да не платят и стотинка. Никой от тях не е казал предварително какви резултати очаква (например, еди-колко си на брой събрани CV-та), на базата на които да има претенции след феста.

По шокиращото обаче е че са счели опън сорс общността в България за толкова незначителна, че са преценили, че целия шум който последните са способни да вдигнат (и който в момента вдигат), за по евтин от 1000 лв. Което погледнато от пазарна гледна точка не говори никак добре за тази общност. Защото ако един бизнесмен, счете врявата и хулите по своя адрес от една цяла общност със всичките им блогове и форуми по нищожни от 1000 лв, то или бизнесмена е пълен идиот или е твърде голям тарикат, който хладнокръвно е сметнал, че цялата вреда която тази общност може да им нанесе е нищожна сравено дори с някакви си 1000 лева.

Зависи каква е била целта на въпросния бизнесмен. Ако са търсили девелопъри сред членовете на тази общност (което заявиха като намерение), този им ход беше много погрешен. Може би не четат блогове или са се надявали, че потенциалните им служители не четат. Редно е, обаче, тази история да стигне до максимално голям брой хора - утре някой член на този форум може да получи предложение за работа във въпросната фирма. Добре е да знае с кого си има работа и какво отношение може да очаква.

--------------------
PMUsers WebsiteICQMSN
vallentin
Публикувано на: 19-11-2005, 23:40
Quote Post

Group Icon

Аз не казвам, че имат право да се оправдават с разочароващите резултати. Това което са обещали трябва да изпълнят дори и 1 човек да не беше посетил феста.

Моята идея беше да използвате случая да видите реално къде се намира тази общност и да не надценява възможностите си, а да търси по-сериозно развитие.

--------------------
___

PMUsers WebsiteICQ
Silvina
  Публикувано на: 23-11-2005, 21:43
Quote Post

QUOTE (vallentin @ 19-11-2005, 23:40)
Аз не казвам, че имат право да се оправдават с разочароващите резултати. Това което са обещали трябва да изпълнят дори и 1 човек да не беше посетил феста.

Моята идея беше да използвате случая да видите реално къде се намира тази общност и да не надценява възможностите си, а да търси по-сериозно развитие.

Разбирам. Надявам се и други хора от общността да се замислят за това, което казваш.

Междувременно, с удоволствие съобщавам, че след като Google се зае с индексиране на резултатите от действията на Virtual Card Services, фирмата изплати дължимата сума. Който се интересува, може да види доказателствата.

--------------------
PMUsers WebsiteICQMSN
vallentin
Публикувано на: 23-11-2005, 21:49
Quote Post

Group Icon

Това е добър обрат на нещата, де да можеше и политиците да се сепват така от това което се пише за тях от народа по интернет, България да е станала втора Швейцария.

--------------------
___

PMUsers WebsiteICQ
vaseto
Публикувано на: 24-11-2005, 13:16
Quote Post

Име: Васил Зааралиев
Ранг: Активен

а в момента ако се окажат прави както пише

цитат:
“Проблемът със забавеното плащане се е дължи на вътрешни технически недоразумения във фирмата и са взети адекватните мерки това да не се повтори по никакъв повод. VCS разчита на подкрепата на общността и се ангажира да подкрепя различните инициативи и занапред.”

и ако наистина е било така а не е само оправдание
кой ще се ангажира да махне петното и нещата който се изписаха по техен адрес
защото винаги ще останат хора които ще са прочели негативите но не и това че хората са си платили

--------------------
PMUsers Website
Joro
Публикувано на: 24-11-2005, 15:42
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (Silvina @ 23-11-2005, 21:43)
че след като Google се зае с индексиране на резултатите от действията на Virtual Card Services..

Мен това адски много ме притеснява. Без нищо лично към OpenFest - това с Google ми изглежда като изнудване, пък било то оправдано. Самият факт, че някой може да си реши, че аз нещо съм му неприятен и да накара Google на първа страница под търсене с моето име (или на фирмата) да изкара само сайтове за това колко лош човек съм... това направо ме плаши. Ненормалници по улиците има много, а това си е един чудесен начин за изнудване и... не знам какво друго да кажа..
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2019 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0