BG Development

Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Здравейте и въпрос за развитието на кариерата
qtakabg
Публикувано на: 23-10-2016, 21:45
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Старо куче

Според мен, няма нужда да ходиш в специализирано учебно заведение, ако имаш сносен английски език. Курсовете, които са ти необходими, ги има налични онлайн и то почти безплатно. Не гледай и видеата на Телерик или Софтуни, не защото са лоши, а защото ще ти предложа по-синтезирана, насочена към тестери и достатъчно добра алтернатива. Освен това хората, които учат в Софтуни и Телерик, обикновено търсят някакъв начин да влязат в индустрията, а ти вече работиш в софтуерна фирма, така че може да си учиш и сама с цел да придобиеш практични умения, а не сертификат.

Предлагам ти следните II пътя на развитие като тестер

I. C# + Selenium WebDriver - препоръчителен за начинаещи (бюджет 50 долара, време: максимум 2 месеца)
1. Изкарваш този онлайн курс, като решаваш всички задачи:
https://courses.devu.com/courses/take/cs-fu...b-applications/
Цената е 50 долара, но си струва всеки един цент :-) За абсолютно начинаещи е и лекторът обяснява като за малоумни. Задачите са практични и зарибяващи;
2. Правиш си регистрация тук:
https://www.visualstudio.com/en-us/products...entials-vs.aspx - безплатна е;
- логваш се с новия си акаунт;
- отиваш на "Use your benefits" (https://myprodscussu1.app.vssubscriptions.visualstudio.com/benefits);
- търсиш надпис "Pluralsight";
- натискаш "Get Code".
3. Отиваш тук:
https://www.pluralsight.com/
- правиш си регистрация, при която използваш кода, който преди малко си придобил за 6 месеца безплатно използване;
- сега остава да намериш 2-та курса, за които говоря в следващата стъпка.
4. Трябва да минеш последователно тези 2 курса:
- Automated Web Testing with Selenium (https://app.pluralsight.com/library/courses/selenium/table-of-contents);
- Creating an Automated Testing Framework With Selenium (https://app.pluralsight.com/library/courses/automated-testing-framework-selenium/table-of-contents).
След тях ще си железен кандидат за автоматизация, особено ако напишеш заедно с тренера целия фреймуърк на твоя компютър.

II. Python + Selenium WebDriver - алтернатива за хипстъри :-) (бюджет 0, време: 2-3 месеца)
1. Четеш тази безплатна онлайн книга и решаваш всички задачи в нея:
https://automatetheboringstuff.com/
2. Като изпълниш точка 1, ми пишеш на лични и ти пращам една друга книга за автоматизация със Selenium и Python.
Звучи по-кратко и лесно, но всъщност е по-трудният път.

И двата подхода ще те доведат до една и съща позиция - начинаещ специалист по автоматизирано тестване. 50-те долара от вариант 1 ще си ги избиеш многократно със значително по-високата ти заплата (мой приятел получава 4000 лв чисто в София, като работи с хипстърския вариант 2 - това беше за надъхване - марш над уроците).
Успех :-)

Това мнение е било редактирано от qtakabg на 23-10-2016, 23:09
PMEmail Poster
SavvinaDr
Публикувано на: 24-10-2016, 11:12
Quote Post

Име: Саввина Другути
Ранг: Посетител

QUOTE (qtakabg @ 23-10-2016, 21:45)
И двата подхода ще те доведат до една и съща позиция - начинаещ специалист по автоматизирано тестване. 50-те долара от вариант 1 ще си ги избиеш многократно със значително по-високата ти заплата (мой приятел получава 4000 лв чисто в София, като работи с хипстърския вариант 2 - това беше за надъхване - марш над уроците).
Успех :-)

@qtakabg Изключително много те благодаря за времето което си отделил!

Ще проверя и двете варианти и ще избера най-подходяща за мен. Линковете ти и стъпките са просто върха, мерси!!! icon_smile.gif

Ако след време получавам 4000лв заплата, ще организирам рок парти да се почерпим всички icon_cool.gif

Това мнение е било редактирано от SavvinaDr на 24-10-2016, 11:31
PMEmail Poster
SavvinaDr
Публикувано на: 24-10-2016, 12:22
Quote Post

Име: Саввина Другути
Ранг: Посетител

Това сериозно ли е само за 4 години? Щото като гледам се справяш по-добре от мен, а на мен ми е роден. Поне в писмена форма де, аз много усилия не хвърлям да слагам запетайките където им е мястото, а това с членуването е нещо, което бих забранил в българския ако имах власт, хаха.

Много добре, особено при положение че между гръцкия и славянските езици няма нищо общо.

Благодаря ти! Писмено съм добре, но на живо... имам типичният гръцки акцент icon_eek.gif

Между другото евалата за българския, аз живея в квартала с най-много гръцко говорящи. Не им казвам гърци, защото повечето са всъщност кипърци. Повечето са студенти и са тук за купона, учат икономика на бахура и мамо и тате плащат по 700-800 евра наем да си клатят краката. Интересно, че не говорят нито български, нито английски. Това го разбрах, след като се занимавах с едни, които не ми оставиха домочадието и мен самия да спим, полиции ала бала, оказа се, че нямаме общ език. Но се преместих от този блок, и сега в новия пак имам 3 апартамента с хора от гърция, а не от кипър и са доста възпитани хора, и са научили българския. И са доста по-отднавна от теб, пък ти бая си дръпнала. Кипърците извинявам се ама са с ебати селския манталитет.

Мерси и на теб! Къде е този квартал? Аз от когато съм в България, нямам контакт с местни гърци (не че ми липсват де). Аз също не симпатизирам особено кипърците, дори не ги разбирам когато говорят, имат много гаден диалект. И доста са надути без да има защо...

За повечето студенти (гърци и кипърци) това е истина. Образованието в Гърция е напълно безплатно от първи клас до университета. Но в университета влизаш с много трудни държавни изпити и зависи колко оценка имаш, влизаш там където ти позволява оценката. Така че, много от тях са тук защото в Гърция били много зле с оценките... а тук плащат и са студенти... а мама и тате плащат за да учи детето и да купоняса с коса пълна с гел и лъскави обувки icon_lol.gif

Това мнение е било редактирано от SavvinaDr на 24-10-2016, 12:32
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 24-10-2016, 17:51
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

..

Това мнение е било редактирано от stewie на 30-07-2017, 12:29
PM
gat3way
Публикувано на: 24-10-2016, 19:11
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Благодаря ти! Писмено съм добре, но на живо... имам типичният гръцки акцент

Е аз не знам кое е типичния гръцки акцент, а познавах прилично гърци, говорещи български (работех в гръцка компания преди години, та оттам), но специфично гръцки акцент...не мисля че мога да дефинирам. Гърците единствено родовете бъркаха (което е нормално, то във всеки език е различно), а да - нещо по-специфично, повечето имаха проблеми с определителния член, в смисъл по-често, отколкото съм чувал от други чужденци, може би в гръцкия отсъства или е нещо съвсем различно не знам.

А, да, естествено и другото е с някои звуци там специално "ч", "ж", "ш", което май си е вече типично гръцко, обаче съм чувал и гърци, които много успешно ги произнасят - бяха ми казали че гърците от Крит могат да ги произнасят, което ми звучи странно, но може, знам ли. От друга страна, то в гръцкия има няколко "о"-та и "и"-та и аз никога не мога да схвана разликата между тях, както и предполагам повечето българи, поне тези дето не говорят гръцки, та то предполагам си е същото като с въпросните съгласни в българския.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (4) « първа ... 2 3 [4]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0