BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> CURL заявка със прогрес и AJAX, AJAX, CURL, progress bar
cpuin
Публикувано на: 12-11-2017, 21:28
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Старо куче

Здравейте,

Иксам да обновя стойността на количество стоки като изпратя с CURL низ.
Искам да го направя с AJAX и да виждам статуса и колко остава до края.
Не зная как.

--------------------
"Трудните неща изискват време, невъзможните - просто малко повече"
PMEmail Poster
hristonev
Публикувано на: 12-11-2017, 23:48
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

С ajax малко трудно ще се получи, защото трябва асинхронно да се получава статус. Ако разбиете заявката на 10/100 части то ще имате процентно завършек на всяка част.
PMEmail Poster
rvc
Публикувано на: 13-11-2017, 00:29
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

cURL и AJAX са две различни неща.
избери си едно от двете (жокер: AJAX).
PMEmail PosterUsers Website
thrawn
Публикувано на: 13-11-2017, 10:47
Quote Post

Име:

Тука тънкия момент е да се разбере какво точно се пита. Колко остава до края на кое?

Дали до края на заявката която обновява количествата стоки? Едва ли (това би трябвало да е малка заявка, която да минава за отрицателно време). Та по-скоро става дума за края на наличното количество от дадена стока. А за това си трябва нотификация от страна на сървърът (или постоянно циклене с асинхронни заявки).
PMEmail Poster
rvc
Публикувано на: 13-11-2017, 20:07
Quote Post

Име:

ами вторият вариант (постоянно циклене със заявки) е начинът да се реализира във Вебът (WEB) icon_lol.gif
cpuin
Публикувано на: 13-11-2017, 23:20
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Здрсвейте,

Ето какво се случва и какво искам да постигна.

Имам функция в PHP, която изпраща s curl заявка и обновява количество на стоки на друга платформа.Тя си работи безпроблемно.Въпросът е, че другият сървър често е пренатоварен и зяявката се изпълнява обикновенно за 20-30 секунди.Тоест, само с PHP браузера зарежда бавно и седи на едно място.

Това, което искам да постигна е да получавам обратна информация докъде е стигнало изпълняването на цялата заявка и искам да го направя с AJAX, за да не ми цикли браузъра.Опитвам се да колна същата тази PHP функция с AJAX, но ми връща следната грешка:

SyntaxError: JSON Parse error: Unexpected EOF

--------------------
"Трудните неща изискват време, невъзможните - просто малко повече"
PMEmail Poster
rvc
Публикувано на: 14-11-2017, 00:13
Quote Post

Име:

Това, което искам да постигна е да получавам обратна информация докъде е стигнало изпълняването на цялата заявка и ...

няма как да стане това.

... и искам да го направя с AJAX, за да не ми цикли браузъра.

това пак няма смисъл защото...

ти ще накараш браузъра си да се обърне към PHP скрипт на твоя сървър а той от своя страна ще изпълни cURL заявка.
усещаш ли колко е безумно това?
erazor
Публикувано на: 14-11-2017, 01:04
Quote Post

Име: Димитър
Ранг: Редовен член

Това дето ти трябва е да пускаш тая заявка с Cron, и да не ти пука за браузъра.

- https://en.wikipedia.org/wiki/Cron

или можеби:
- https://documentation.cpanel.net/display/ALD/Cron+Jobs

или най-добре:
- https://www.google.com/search?q=php+cpanel+...=utf-8&oe=utf-8
PMEmail PosterICQ
alphasoftwarebg
Публикувано на: 14-11-2017, 09:14
Quote Post

Име: Златин Георгиев
Ранг: Редовен член

QUOTE (cpuin @ 13-11-2017, 23:20)
Здрсвейте,

Имам функция в PHP, която изпраща s curl заявка и обновява количество на стоки на друга платформа.Тя си работи безпроблемно.Въпросът е, че другият сървър често е пренатоварен и зяявката се изпълнява обикновенно за 20-30 секунди.Тоест, само с PHP браузера зарежда бавно и седи на едно място.

Това, което искам да постигна е да получавам обратна информация докъде е стигнало изпълняването на цялата заявка и искам да го направя с AJAX, за да не ми цикли браузъра.Опитвам се да колна същата тази PHP функция с AJAX, но ми връща следната грешка:

Вероятно повечето от вас ще кажат, че правя реклама на продукта си, но просто не мога да се въздържа.

Със ZZZ Server (ZZZ Base) това може да се реализира по много(десетки) начини:
1. В цикъла на заявката може да се записва прогреса й(в елемент от множество), който да се чете с асинхронни AJAX заявки от съответната страница на браузъра.
2. Възможно е актуализацията на количествата да се активира както от съдържащата ги така и от очакващата ги база данни(ZZZ Server), за да се избегне изчакването. Дори и от независим источник - например cron, както @erazor предложи.
3. Може заявката да се разпредели между повече от един ZZZ Server-и(дори на един компютър) като по този начин времето за изпълнение ще влезе в приемлив интервал.
4. Може всяка промяна на количеството стока в произволен търговски обект да се разпространява към всички обекти веднага или при наличие на връзка.
...
Вариантите са много и естествено зависят от конкретните нужди на приложението.
Целта на този пост е да се замислиш, че може и да има различна гледна точка от тази, с която си свикнал и че решението не е задължително да бъде реализирано само с познатите ти до момента инструменти.

--------------------
zzz.bg - NoSQL ZZZ Base...
hristonev
Публикувано на: 14-11-2017, 10:47
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

QUOTE (cpuin @ 13-11-2017, 23:20)
Здрсвейте,

Е пращай аякса асинхронен де icon_smile.gif. След това следи състоянието http://api.jquery.com/jquery.ajax/. Има си всичко за да мине заявката културно.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0