BG Development

Страници: (2) 1 [2]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Въпрос за VBA - Active X
Антон Яначков
Публикувано на: 12-07-2017, 19:28
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител
Ранг: Активен

QUOTE (BBB @ 03-07-2017, 18:09)
Здравейте! Имам един проект на ексел в който са включени няколко VBA макрота. Макротата се изпълняват чрез натискане на бутон . Бутонът е от тип Active X command button. След ъпдейт на МС Офис тези бутони не ми работят. Пробвах да изтрия секюрити ъпдейти на офис пакета за които казват, че са причината за това, но не стана. Въпросът ми е дали ако заменя Active X бутоните с обикновенните форм бутони проектът ще функционира правилно. Има ли нещо, което от основи трябва де се промени?

По принцип, когато във файл бъдат въведени и записани Active X контроли, при отваряне самият файл предупреждава потребителя и го стряска излишно. Ето защо, аз предпочитам да ги въвеждам софтуерно. В този случай файла съобщава единствено за наличие на макрос. Ето един пример как въвеждам софтуерно контрола на Internet Explorer в Word. Примера е писан на Офис 2003, но няма да се учудя, ако работи и на по съвременни версии. Изтегли от Тук
Идеята на файла е когато се напише дадено изречение, Word-a да го прочете автоматично. Този пример може да представлява интерес за теб щом се занимаваш с VBA.
PMEmail PosterUsers Website
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0