BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> WebSocket и PHP
sly_one
Публикувано на: 30-10-2017, 10:13
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Активен

Здравейте,

Използвам Symfony3 и чист JavaScript, като имам написан прост чат по уебсокети и опитвам да
създам функционалност за стартиране и спиране на сокет сървъра при клик на бутони от самия
сайт. За целта при event onclik изпращам AJAX request до Route, на който контролера ми следва да
стартира сокет сървъра.
След като уж трябва да се е стратирал сървъра, а очевидно не е (не знам защо) и пробвам да се
свържа от клиента в конзолата виждам следната грешка:
WebSocket connection to 'ws://localhost:8080/en/startChat/' failed: Error in connection establishment: net::ERR_CONNECTION_REFUSED

Можете ли да ме насочите как се прави това, което опитвам да направя и къде може да търся грешката.
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 30-10-2017, 11:05
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Как си представяш стартирането на сървърът във фонов режим от php скрипт? Това ще иска сериозно права (exec и подобни най-малко).

Най-чисто е да ползваш шелскрипт през crontab. През web интерфейсът сетваш някакъв флаг (във файл да речем) а скриптът периодично го проверява и ако е сетнат стартира сървърът (разбирасе, ако портът на който трябва да слуша е свободен, демек не си стартирал вече негова инстанция).
PMEmail Poster
hristonev
Публикувано на: 30-10-2017, 12:51
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

Сокет сървъра не е ли добре да е стартиран по подразбиране. Поне при мен е така. Добавяш си го към RC и щракаш пръсти. Сега ако ненадейно спре icon_smile.gif е хубаво да имаш бекъп план как да го стартираш автоматично. Вече в симфонията си имаш логика кога да се върже към сокета и кога не.
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 30-10-2017, 12:57
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Хубаво е, ама нали се сещаш, че обикновено се ползва споделен хост. А там е абсурд дори да си мечтаеш за достъп до стартовите скриптове.
PMEmail Poster
hristonev
Публикувано на: 30-10-2017, 17:14
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

Ratchet + ZMQ/AMPQ трябва много да почерпиш да ти ги сложи админа на споделения хостинг. Отделно ако не искаш да катериш през фтп 10 тона вендори icon_smile.gif си трябва композитор през ssh. Аз на споделен не бих се наел да качвам.

ПП това горното не е съвсем вярно, защото ми се е налагало 1 път и админа беше отзивчив. Но това е в БГ. Чуждите хостинги, продължават да търкалят php-5 icon_smile.gif, и там е възтрудничко да ти свършат каквото и да било.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0