BG Development

Страници: (12) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Какви възможности за работа имам в България?
mitko1994
Публикувано на: 21-12-2016, 17:49
Quote Post

Име: Димитьр
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте. Казвам се Димитър Стратиев и съм на 22 години. Живот и здраве, догодина Mай месец ще се дипломирам от University of Toronto със специалност Computer Science. На кратко, имам една година стаж като "Test Developer" във фирма за счетоводен софтуеър. Имам опит с Java, Python, C и малко SQL. Предстои ми и курс в който ще ползваме Javascript. Говоря и пиша свободно на Английски език. Тъй като от 13 години живея в Канада, не съм запознат с възможностите за работа в България за новобранци в професията като мен. Интересувам се от dev-позиции и ми е любопитно какво мога да очаквам като тип и начин на работа както и евентуално заплащане.

LinkedIn Профил

Благодаря,
Митко
PMEmail Poster
ivan_radev
Публикувано на: 21-12-2016, 22:28
Quote Post

Име:
Група: Вандал
Ранг: Активен

бегай по далече от тук.
PMEmail Poster
SveXteZ
Публикувано на: 21-12-2016, 22:29
Quote Post

Име: Светльо
Ранг: Активен

Образованието ти има нулева тежест. Какви проекти си правил ? Трябва ни код за да можем да преценим нивото ти на знания ( като е хубаво да имаш някакви проекти, за да можеш да ги сложиш в ЦВ-то си).

Ще стрелям на сляпо - около 1400 нето в София.
PMEmail Poster
computer
Публикувано на: 21-12-2016, 23:11
Quote Post

Име:

Бих определил търсенето на ИТ персонал като приблизително еднакво навсякъде. Със сигурност в България няма да ти е много по-лесно да си намериш работа. От друга страна първа работа в чужбина със сигурност ще бъде по-добре от първа работа в България.
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 22-12-2016, 00:14
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Ха, преди два дена от Амазон ми изпратиха това:
We are looking to hire Senior Software Developers who enjoy working on technically challenging problems at scale! The hires from the event will need to relocate to our Vancouver, Canada. We will take care of all the immigration and relocation needs with spouse and kids.

We will also take care of flight and other traveling expenses for people outside Sofia, Bulgaria and wants to attend interviews at Sofia, Bulgaria.

icon_smile.gif

--------------------
- Значи, брат... Сериозно си помисли преди да поканиш непозната жена у дома. Възможно е да се опита да те откъсне от компютъра, телевизора и дивана, заради секс и други простотии...
PMEmail PosterUsers Website
mitko1994
Публикувано на: 22-12-2016, 00:52
Quote Post

QUOTE (ici @ 22-12-2016, 00:14)
Ха, преди два дена от Амазон ми изпратиха това:
We are looking to hire Senior Software Developers who enjoy working on technically challenging problems at scale! The hires from the event will need to relocate to our Vancouver, Canada. We will take care of all the immigration and relocation needs with spouse and kids.

We will also take care of flight and other traveling expenses for people outside Sofia, Bulgaria and wants to attend interviews at Sofia, Bulgaria.

icon_smile.gif

Това не е за изпускане! Ванкувър е страхотен град, а всички знаем кои са Амазон.
PMEmail Poster
mitko1994
Публикувано на: 22-12-2016, 01:00
Quote Post

QUOTE (SveXteZ @ 21-12-2016, 22:29)
Образованието ти има нулева тежест. Какви проекти си правил ? Трябва ни код за да можем да преценим нивото ти на знания ( като е хубаво да имаш някакви проекти, за да можеш да ги сложиш в ЦВ-то си).

Ще стрелям на сляпо - около 1400 нето в София.

Предполагам че визираш GitHub или нещо от този род. В момента работя по сформирането на моя личен профил в GitHub но имаме и ограничения от професорите понеже проектите са private repositories и минава време докато мога да ги форкна.
PMEmail Poster
mitko1994
  Публикувано на: 22-12-2016, 01:12
Quote Post

Благодаря на всички за споделенето мнение. Бихте ли ми казали къде мога да гледам за обяви за работа в България(в форума знам че има секция за обяви icon_razz.gif)? Искам да видя какви са изискванията за junior-devs като цяло и дали стажа може да ми е изобщо от полза. Тук тестърите също взимат доста малко но в Щатите са по-добре платени.

Това мнение е било редактирано от mitko1994 на 22-12-2016, 01:13
PMEmail Poster
johnfound
Публикувано на: 22-12-2016, 08:05
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP
Ранг: Почетен член

Ние точно чакаме едно момченце от Канада. Тази година завършва и ще се прибира в България. Беше на стаж лятото при нас и взаимно се харесахме. icon_smile.gif Но не е точно за програмист.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
PMEmail PosterUsers Website
qtakabg
Публикувано на: 22-12-2016, 09:08
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (mitko1994 @ 22-12-2016, 01:12)
Благодаря на всички за споделенето мнение. Бихте ли ми казали къде мога да гледам за обяви за работа в България(в форума знам че има секция за обяви icon_razz.gif)? Искам да видя какви са изискванията за junior-devs като цяло и дали стажа може да ми е изобщо от полза. Тук тестърите също взимат доста малко но в Щатите са по-добре платени.

Тук добрите тестъри не взимат малко. В момента има много голямо търсене на хора с умения в автоматизирането на тестването.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (12) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0