BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Програма за следене кой се свързва към wifi
daraka
  Публикувано на: 07-10-2017, 18:45
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте! Уча и почти постоянно живея в гр.Правец. Като интернет използвам услугата на Виваком Mobix 60 (60 000 MB). Имам от тях рутер за 4G LTE със сим-карта и съм доволен от услугата. След като я активирах, няма и 8 дни и бързите мегабайти се изхабиха. Двама човека сме в стая, и съквартиранта се е свързал към рутера и точно той изхаби много голяма част от мегабайтите, което не беше толкова голям проблем. Карахме известно време на доста бавен интернет, но накрая не издържах и пуснах допълнителен пакет. Имам съмнения, че някой от съседите може би ни е кракнал паролата и е използвал нашия нет. Някой може ли да ми препоръча програма, която да следя какви устройства се свързват към нашия нет и да мога да спирам достъпа на определени устройства. Ще ми бъде от полза!

Това мнение е било редактирано от daraka на 07-10-2017, 18:45
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 07-10-2017, 19:13
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

Колко плащаш месечно?

Иначе подозирам, че си с хуавей у-во. Моето на Макс (тел-ком) е такова, а гледам, че мобилните оператори почнаха и те да го предлагат отскоро. В настройките може да гледаш кой е закачен в момента и колко е използвал. Има и логове, но не съм ги гледал.

Сега по истинския проблем - не е технически. Спрете да пиратствате и ще ви стигнат. Или давайте по 30 лв, а не на минимален план. Аз имам 300 гб месечно и ползвам най-много по 80 гб - само аз. icon_smile.gif

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 07-10-2017, 19:40
Quote Post

Име:

Аз имам 300 гб месечно и ползвам най-много по 80 гб - само аз

Аз по едно време ползвах по няколко терабайта месечно icon_razz.gif

Иначе ако си с не много лайнян рутер трябва да имаш настройки където да кажеш кои мак адреси могат да се връзват към него.

--------------------
Живота е спагети, кода за да работи добре трябва да го наподобява - Дон Реба
...
Живеем в греховни времена, какво очакваш богоугоден и благочестив код ли? - Дон Реба
...
много положителна енергия черпя от вас двамата,единият комунистически девствен,другият яко яхнал асемблерните розови понита - saruman
...
Рано или късно усерите на Виндофс разбират че стоят от неправилната страна на хуя. - ici
PM
lucky
Публикувано на: 07-10-2017, 20:58
Quote Post

Име:

QUOTE (daraka @ 07-10-2017, 18:45)
Имам съмнения, че някой от съседите може би ни е кракнал паролата и е използвал нашия нет.

Първо, смени паролата. Второ, щом сте само двамата, филтрирай MAC адресите. Виж в рутера MAC filtering. Така поне ще знаеш, че е той.

Това мнение е било редактирано от lucky на 07-10-2017, 20:59
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 07-10-2017, 21:00
Quote Post

Име:

QUOTE (lucky @ 07-10-2017, 21:58)
Имам съмнения, че някой от съседите може би ни е кракнал паролата и е използвал нашия нет.

Първо, смени паролата. Второ, щом сте само двамата, филтрирай MAC адресите. Виж в рутера MAC filtering. Така поне ще знаеш, че е той.

няма как да знае че е той защото мак адресите могат да се спууфват. Но поне ще филтрира ламерите

--------------------
Живота е спагети, кода за да работи добре трябва да го наподобява - Дон Реба
...
Живеем в греховни времена, какво очакваш богоугоден и благочестив код ли? - Дон Реба
...
много положителна енергия черпя от вас двамата,единият комунистически девствен,другият яко яхнал асемблерните розови понита - saruman
...
Рано или късно усерите на Виндофс разбират че стоят от неправилната страна на хуя. - ici
PM
rvc
Публикувано на: 07-10-2017, 21:39
Quote Post

Име:

... Някой може ли да ми препоръча програма, която да следя какви устройства се свързват към нашия нет и да мога да спирам достъпа на определени устройства. Ще ми бъде от полза!

за андроид телефон това
PMEmail PosterUsers Website
gat3way
Публикувано на: 08-10-2017, 02:27
Quote Post

Име:

Ебаси кефа, да ти крадат от wifi мрежата. Като ти е зор, гаври се ти бе. Всичко под твой контрол, DHCP сървъра е твой, айде човеко се прави тарикат, ама винаги можеш да го пренасочиш където ти кефне, ти си рутера. Например към фишинг фейсбук или gmail страничка и да го тероризираш гада. Това да филтрираш по мак адрес, па да си сменяш паролата с някоя друга също толкова тъпа, мани ги тия глупотевини.
PMEmail Poster
r4nd0m
Публикувано на: 08-10-2017, 09:18
Quote Post

Име:

QUOTE (gat3way @ 08-10-2017, 02:27)
Ебаси кефа, да ти крадат от wifi мрежата. Като ти е зор, гаври се ти бе. Всичко под твой контрол, DHCP сървъра е твой, айде човеко се прави тарикат, ама винаги можеш да го пренасочиш където ти кефне, ти си рутера. Например към фишинг фейсбук или gmail страничка и да го тероризираш гада. Това да филтрираш по мак адрес, па да си сменяш паролата с някоя друга също толкова тъпа, мани ги тия глупотевини.

Paris Hilton ли си?

--------------------
"Happiness only real when shared."
PMEmail Poster
daraka
Публикувано на: 08-10-2017, 14:13
Quote Post

Име:

Иначе подозирам, че си с хуавей у-во.

Да, рутерът ми е на Huawei модел B310s-22. Плащам 20 лева месечно обикновено. Смених и паролата, обаче ми трябва начин и да ми кажете как да следя кой се свързва към рутера и да мога да огранича достъпа на някой, който хаби много мегабайти.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0