BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> JavaScript е като английския, а останалите?
kapitancho
Публикувано на: 19-05-2017, 13:49
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Реших да направя аналог между говоримите езици и езиците за програмиране и ето какво се получи:

1. JavaScript = английски - (откраднат цитат) не е най-добрият език, но всеки го знае до някакво ниво. Завладял е света до голяма степен.
2. Java = немски - солиден и уважаван език, с характерни супер дълги думи (AbstractDataReaderBuilderFactory)
3. PHP = испански - започнал като език в ограничена област (personal home page / Испания) и получил в последствие изключително широкоро разпространение (WEB / Латинска Америка)
4. Visual Basic = арабски - език от далечното минало и с отминала слава, който все още е разпространен, но го няма предишното влияние. Пише се по по-различен начин, в сравнение с останалите основни езици.
5. PERL = китайски - език с древни корени, който може да бъде силно неразбираем за незапознатите с него.
6. C (вкл. C++) = латински - от него произлизат много езици и въпреки, че не вече не е чак толкова разпространен (процентно), все още е класически език. Има много (понякога странни) правила и много изключения от правилата.
7. Assembler = гръцки - изключително важен и доминиращ език от далечното минало, от който взаимства дори C / латинския. Все още има хора, които го знаят, но далеч не са толкова, колкото преди много години.
8. C# = японски - ползва се от прилично много хора, но има силно ограничен ареал на действие и влияние.
9. Pascal = френски - славен език от близкото минало, който все още се опитва да бъде сред топ езиците по света, но истината е, че вече не е.
10. Python = корейски - език, който става все по-силен, но все още остава в сянката на по-големите батковци.
11. Ruby = руски - пише се по по-различен начин и за известно време беше от известните (СССР), но всичко беше временно.

--------------------
®...¢↓"←—¬ªº±£™×÷⁄...©
PMEmail Poster
Stilgar
Публикувано на: 19-05-2017, 14:33
Quote Post

Име:

Ако си настоявал че C/C++ е латински не може C# да е японски особено предвид, че JavaScript, Java, PHP са езици свързани с латинския пък C# излиза, че не е, нищо че сигурно е по-свързан и от трите. Мисля Ruby трябва да остане японски предвид, че буквално е японски. Може Python да се сложи на китайски. Първо сме си мислили, че Япония ще е новата икономическа сила и всички трябва да научат японски ама се оказало че е Китай icon_smile.gif

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
dvader
Публикувано на: 19-05-2017, 14:46
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

Аз пък си мисля, че LISP е латинският, което измества С/С++ на мястото на английския... което пък на свой ред води до това, що е то JS...

--------------------
I find your lack of faith disturbing
PM
Stilgar
Публикувано на: 19-05-2017, 14:49
Quote Post

Име:

QUOTE (dvader @ 19-05-2017, 14:46)
Аз пък си мисля, че LISP е латинският, което измества С/С++ на мястото на английския... което пък на свой ред води до това, що е то JS...

JS може да е gamer/internet slang. Много е скапан, има малко конструкции, всички го разбират, и има хора дето настояват да говорят така дори във физическия свят.

cyka bliat, gg, noob и всякакви сексуални пожелания и обиди както и да умреш от рак.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
ici
Публикувано на: 19-05-2017, 14:49
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики

LISP е келтски. icon_smile.gif

--------------------
Everything you can imagine is real. Pablo Picasso
kapitancho
Публикувано на: 19-05-2017, 14:54
Quote Post

Име:

QUOTE (Stilgar @ 19-05-2017, 14:33)
Ако си настоявал че C/C++ е латински не може C# да е японски особено предвид, че JavaScript, Java, PHP са езици свързани с латинския пък C# излиза, че не е, нищо че сигурно е по-свързан и от трите. Мисля Ruby трябва да остане японски предвид, че буквално е японски. Може Python да се сложи на китайски. Първо сме си мислили, че Япония ще е новата икономическа сила и всички трябва да научат японски ама се оказало че е Китай icon_smile.gif

Прав си за C#. Може би е по-удачно да се сложи към италианския - той поне произлиза от латинския.

За китайския съм се водил единствно от славата на PERL като език, на който може да се пише много омотано и нищо да не се разбира icon_smile.gif

--------------------
®...¢↓"←—¬ªº±£™×÷⁄...©
PMEmail Poster
code2
Публикувано на: 19-05-2017, 15:08
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

Fortran = латински

C / C++ са в стотици пъти по-популярни днес в сравнение с латинския - който днес го има в супер специални зони (което важи и за Fortran)!
За всичко друго в първата тема съм съгласен (горе долу).
Към китайския добави: Бута се къде ли не сред другите езици, въпреки че не е особено желан.

Аз пък си мисля, че LISP е латинският

LISP е друга бира - не е обичаен вид език!
LISP е келтски.

Това е много по-добро попадение.
PMEmail Poster
FidelDahan
Публикувано на: 19-05-2017, 17:24
Quote Post

Име:

Или пък като кораби :-) http://compsci.ca/blog/if-a-programming-language-was-a-boat/
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 19-05-2017, 20:39
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

QUOTE (ici @ 19-05-2017, 14:49)
LISP е келтски. icon_smile.gif

Не и ако вземеш предвид самовлюбената култура на всички, които са постигнали "просветление" след като са научили Лисп. И трябва да се учи Лисп, защото ще промени/подобри начина ти на мислене и програмиране, дори никога да не пишеш на лисп (също като латинския).

Референцията за келтския език за магията ли е? Знам само една известна фраза, че всяка съвременна технология е неразличима от магията в стария свят vs много блогващи за "експириънса след като научиш Лисп". icon_smile.gif

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 19-05-2017, 20:58
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики

Всички знаят че има Келтски език че е нещо магическо, но никой не го разбира, камо ли да го говори. icon_smile.gif

--------------------
Everything you can imagine is real. Pablo Picasso
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0