BG Development

Страници: (5) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Как си водите личните финанси?
SuN
Публикувано на: 12-09-2017, 21:50
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

За хората, които си водят финансови отчети - Как го правите? Ползвате ли софтуер и ако да - какъв?

Бонус въпрос: интегрирали ли сте софтуера с телефона си?

Аз до момента ползвам редовно само таблици в libre office, но за определени периоди в годината, когато искам да проверя как ми вървят разходите и съответно да си направя план за това как мога да харча парите си за интересни неща icon_smile.gif

Но пък не съм доволен. В домашната мрежа ползвам офиса отдалечено с ssh -X, но е доста тромаво. Отделно си е играчка да ескпортираш данните и да ги въртиш по дати, като станат прекалено големи. Заглеждам се за алтернативи, които са стабилни, доказани и не са сложни.

Засега попаднах на това предложение ledger - мотивационно видео.

Очаквам да чуя и вашия коментар с предложения icon_smile.gif

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
TrustHavic
Публикувано на: 13-09-2017, 00:14
Quote Post

Име: Станимир
Група: Потребител
Ранг: Активен

Не ползвам нищо такова. Харча според това което имам и се налага да купя без да правя компромиси дало сега или утре, просто да върви работата дето се вика. Всичко останало е загуба на време в което можеш дс изкараш пари
PMEmail Poster
Stilgar
Публикувано на: 13-09-2017, 00:53
Quote Post

Име:

Аз съм от тези дето Дон Реба вика че винаги им остават пари и в следствие няма причина да ползвам такова нещо.

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
PMEmail PosterUsers Website
Дон Реба
Публикувано на: 13-09-2017, 07:12
Quote Post

Име:

QUOTE (Stilgar @ 13-09-2017, 00:53)
Аз съм от тези дето Дон Реба вика че винаги им остават пари и в следствие няма причина да ползвам такова нещо.

а не ти ли е любопитно защо остават? как нАуката ще разгадае тая математическа мистерия ако тия дето притежават това качество не ползват счетоводен софтуер? аз подозирам че е подобно на бистроматичната математика нещо, няма друго обяснение
PM
SuN
  Публикувано на: 13-09-2017, 07:15
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

Ок, вие сте от хората дето не ползвате управление на ЛФ и сте добре. Сигурно и дизайнерски шаблони не следвате и пак доставяте продукти - и сте добре.

Ама кой знае, ако попаднете някой ден в нормална компания да не се окаже, че сте мазали тонове лайна досега, също като това "винаги имам пари". icon_smile.gif

Каква е тая бистроматична математика? Да не е кръчмарски сметки по наше му?icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 13-09-2017, 07:18

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
gat3way
Публикувано на: 13-09-2017, 08:44
Quote Post

Име:

QUOTE (Stilgar @ 13-09-2017, 00:53)

Жена ти как не се е постарала да коригира този проблем icon_smile.gif
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 13-09-2017, 08:54
Quote Post

Име:

Ама кой знае, ако попаднете някой ден в нормална компания да не се окаже, че сте мазали тонове лайна досега, също като това "винаги имам пари".

аз често попадам в нормални компании, и да ти кажа не виждам как в нормална компания изобщо може да става приказка за кодене. ето ти една моя снимка от нормална компания , изглежда ли като да говорим за кодене?
user posted image
PM
FidelDahan
Публикувано на: 13-09-2017, 09:06
Quote Post

Име:

QUOTE (SuN @ 12-09-2017, 21:50)
За хората, които си водят финансови отчети - Как го правите? Ползвате ли софтуер и ако да - какъв?

Ей това използвам. Но не траквам реалните движения и не ме интересува миналото. Най-важното, което ме интересува е forecast за развитието в бъдещето.

A ledger изглежда интересно. Може ли да прави forecast?

Това мнение е било редактирано от FidelDahan на 13-09-2017, 09:09
PMEmail Poster
qtakabg
Публикувано на: 13-09-2017, 09:21
Quote Post

Име:
Ранг: Редовен член

QUOTE (Дон Реба @ 13-09-2017, 08:54)
Ама кой знае, ако попаднете някой ден в нормална компания да не се окаже, че сте мазали тонове лайна досега, също като това "винаги имам пари".

аз често попадам в нормални компании, и да ти кажа не виждам как в нормална компания изобщо може да става приказка за кодене. ето ти една моя снимка от нормална компания , изглежда ли като да говорим за кодене?
user posted image

Тук ще да става дума основно за революция, като гледам. Или пък провеждате обучение за реалисти, според стария виц за това какво изучават песимистите, оптимистите и реалистите :-)
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 13-09-2017, 09:28
Quote Post

Име:

Екселски таблици за приходи. Текущо състояние в главата (като счетоводителите на мафията). За разходи отдавна спрях да траквам, защото не могат се придвидят. Винаги трябва да има фонд "греда".
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0