BG Development

Страници: (5) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> wifi realtek dongle, Малко help.
peterhoff
Публикувано на: 16-07-2017, 13:36
Quote Post

Име: Петко Иванов
Група: Потребител
Ранг: Активен

Здравейте,
Имам следния проблем. Купих си от продавалника следното USB, което си върши чудесно работата. Намира wi-fi връзките, свързва се към тях и разбира се, всичко си работи. Проблема обаче е, че връзката ми е ограничена.
Когато погледна статуса на връзката изписва, че връзката е 30mbs и дърпам с не-повече от 40kb/s (Това е в най-добрия случай!).
Когато се свържа от лаптопа и си пусна hotspot-a на телефона например, дърпам един филм с 4-5mb/s, а от това USB ме ограничава и дърпам от същата връзка с 30-40kb.
Наясно съм, че това е някаква шиб*на китайщина и не очаквах много при закупуването и, но съм длъжен да попитам.
Има ли някакъв начин това ограничение да се премахне?

edit//
Забравих да спомена, че машинката е realtek. Драйвърите ми ги изпратиха по скайп. Ако имат значение, ще ги кача тук icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от peterhoff на 16-07-2017, 13:37

Прикачена картинка
Прикачена картинка
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 16-07-2017, 14:06
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

ако отидеш близо до рутера пак ли е толкова?
PM
peterhoff
Публикувано на: 16-07-2017, 14:29
Quote Post

Колко по-близо? ... Ако съдим по-хотспота на телефона... дори да залепя телефона за wifi си стои на 40kb сваляне.
Приближих се и до рутера, но без никакъв ефект. icon_sad.gif
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 16-07-2017, 14:46
Quote Post

Име:

това за хотспота не го схванах много, ама както и да е, аз имам подобна въшка (изгоря ми вифито на лаптопа) и при мен си жули добре
PM
peterhoff
Публикувано на: 16-07-2017, 14:52
Quote Post

На телефона имам функция наречена хотспот, която споделя връзката... един вид телефона се превръща в рутер и връзката може да бъде засечена от всяко wi-fi устройство. Все неща, които съм сигурен, че знаеш icon_smile.gif
Това, което исках да кажа е, че когато приближа телефона и виждам, че сигналът от телефона до wifi стига на 100%... все още продължавам да свалям с нищожните 40kb.
Какво имаш предвид, под жули добре? Дърпаш си с нормална скорост или просто се свързва добре, но скоростта е подобна на моята?
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 16-07-2017, 15:42
Quote Post

Име:

ами не съм мерил точно, обаче си гледам филми висока резолюция тъй че ще да е над 40к

мен не ми стана ясна конфигурацията ти като цяло. сравняваш кое с кое? кога е 4МБ и кога 40к? и в двата ли случая си през хотспота? ако да, защо го споменаваш изобщо. тоест, това което е важно е - каква е разликата между двете конфигурации , тая дето дърпа с 4МБ и тая с 40к?

PM
peterhoff
Публикувано на: 16-07-2017, 15:49
Quote Post

в 1вия случай свързвам лаптопа с хотспот-а и дърпам с 4МБ
в 2рия случай свързвам джаджата с хотспот-а и дърпам с 40кб.
Разликата е, че на лаптопа си е неговия wifi и предполагам, че е нормално да си хваща по-силен сигнал. Въпроса е дали е възможно да се подсили сигнала на джаджата да дърпа с повече.
PMEmail Poster
boxing
Публикувано на: 16-07-2017, 17:34
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

Според мен е от драйвъра
PMEmail Poster
peterhoff
Публикувано на: 16-07-2017, 17:40
Quote Post

Свалях доста драйвъри, препоръчани по-форумите и на хората им проработват нещата, но на мен не icon_sad.gif
PMEmail Poster
relax4o
Публикувано на: 16-07-2017, 19:28
Quote Post

Име:

Пробвай да се свържеш към рутер, а не към хотспота. Хотспота е възможно да ограничава скоростта независимо от нивото на връзката.

Друг вариант е, просто да са ти пробутали вече прецакана джаджа. Това все пак е olx, не може да се има доверие на нищо.

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0