BG Development

Страници: (29) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Какъв фотоапарат да си купя, Въпроси за покупка на фотоапарат
iDesign-er
Публикувано на: 17-04-2004, 03:35
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: BG Dev модератори
Ранг: Почетен член

Мисля да си взема едни апарат Canon A75, който е с 3,2 мекапиксела и 32МВ карта в комплекта. :wink: Май максималната резолюция беше 2.048 x 1.536, но не съм много сигурен. Струва ми се доста добър апарат за 689 лв. (в "Техномаркет Европа" Пловдив), но ми се искаше да чуя и мнението на някой, който има подобен или е работил с такъв. Единствено по-добър може да е А80, но него не го има навсякъде, а където го имат е над 800 лв. :roll: Това доста надхвърля бюджета ми. Благодаря предварително за съветите. icon_smile.gif

Ето за да добиете представа.
http://www.dpreview.com/news/0402/04020905canona75.asp

Manual focus Yes

Казаха ми, че трябва задължително да има ръчен фокус и аз вярвам, но не знам точно какво се фокусира с този ръчен фокус. icon_eek.gif (доста тъпо изказване :wink:)
PM
sofie
Публикувано на: 17-04-2004, 06:38
Quote Post

Group Icon
Име: София Панайотова
Група: VIP

ами да ти кажа честно, имам опит с апарати епсън, сони и хп... сонито е направо ненадминато - апарат на 3 мп прави направо професионални снимки, ще ви пусна малко правени с него... освен това поне до преди известно време сонитата бяха най-добре откъм връзка с компа - т.е. връзваш го, и компа автоматично си го разпознава като допълнителен хард, и не се занимавате с разни глупави софтуери.

иначе в момента върви опто, фото и видео салон, най-добре е там да се търси, но утре им е последен ден, и най-вероятно ще затворят към 4. ако можеш преди това да се добереш до софия, давай смело. изложението е в Международния Изложбен Център (срещу Метро 1). Цъкни тук.

--------------------
It's not my cow. It's a sheep with a pitchfork. Unfortunately, it goes quack.
PMUsers WebsiteICQYahoo
d-phrag
Публикувано на: 20-05-2004, 13:57
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

За Сони - да, нямам нищо против тях, хубави са, с най-бързия рефреш на дисплея. Но носителя е скъп, мемористик (не знам защо, но във форумите вече не мога да пиша на латиница, което е голяма простотия), за разлика от Компкт Флаш при Канон. Освен това разпознаването на фотоапарата от операционната система зависи от нея самата, а не от фотоапарата - с който и да е фотоапарат няма да имаш проблеми под ХР. За ЕПСЪН забрави изобщо...А Канон си е фирмата - аз съм снимал малко с А70 и мога да ти кажа че си е перфектна камера, не харчи батериите като ненормална (пример - НР735), реагира доста бързо, има доста хубаво макро...аз в момента си чакам ей това да ми го купят от САЩ :

[img]http://www.powershot.com/powershot2/s1is/images/prod_img.jpg[/img]
PM
asterix
Публикувано на: 20-05-2004, 14:18
Quote Post

Име: Петър Найденов
Ранг: Новопостъпил

погледни http://www.spottown.com/photoforum/discuss...=21956#posting1 тази обява. Продават А 80 за 750 лева. Надявам се да съм ти помогнал.
PMUsers WebsiteICQ
sofie
Публикувано на: 20-05-2004, 14:23
Quote Post

Group Icon

d-phrag, и аз си мислех, че memory stick са много скъпи, но наскоро една приятелка тръгна да си купува цифров, и се оказа че memory stick е общо взето на същата цена като... ох как се казваха... MMC и SD icon_smile.gif
така че това не е чак толкова важен фактор icon_smile.gif

--------------------
PMUsers WebsiteICQYahoo
iDesign-er
Публикувано на: 20-05-2004, 15:00
Quote Post

Group Icon
Име:

asterix, много благодаря за информацията, но вече се насочих към нещо друго, а именно Sony. icon_smile.gif

По-точно Sony DSC-F717.
[img]http://www.dpreview.com/reviews/sonydscf717/Images/sideby-f717.gif[/img]

Нивото му е по-високо от това на Canon-а, но за това и е в друг ценови клас. :roll: Мисля, че за това ниво и качество Sony DSC-F717 е един добър избор, но ми се иска да чуя и вашите мнения преди да го взема. Относно паметта съм чувал и аз тази легенда, че са по-скъпи, но не съм гледал реални цени до сега само от разни веб сайтове.
PM
sofie
Публикувано на: 20-05-2004, 15:03
Quote Post

Group Icon

ми аз ползвам dsc 707 служебно и съм супер щастлива, много хубаво снима, а и ако знаете колко продукция сме направили със снимки от него...

изобщо icon_smile.gif sony rules icon_wink.gif

--------------------
PMUsers WebsiteICQYahoo
asterix
Публикувано на: 20-05-2004, 16:52
Quote Post

Добър избор!
Поздравявам те! Тази машинка обаче трудно ще я намериш под 800 лева.
Аз лично ползвам 717. Виждал съм и предния 707 и следващия 828. Мисля, че засега от средният клас апарати е най-доброто, което може да се купи.

Ето ти една примерна снимка правена със SONY F-717:

[img]http://www.spottown.com/temp/f717/vesi_0304.jpg[/img]
PMUsers WebsiteICQ
iDesign-er
Публикувано на: 20-05-2004, 18:14
Quote Post

Group Icon
Име:

Аз не се и надявам да го намеря под 1300 лева. :wink: За това казвам, че е от друг ценови клас. Снимката е добра при силна осветеност стават хубави цветове иначе малко Photoshop и ще стане супер. Чувал съм, че 828 не е по-добър от 717. Тоест по-добър е, но не си струва цената. Имаше такива спорове.
Ето ги сравнени: http://www.dpreview.com/reviews/sonydscf828/
За мен повечето дании и цифри са като на китайски. icon_razz.gif
PM
asterix
Публикувано на: 20-05-2004, 22:02
Quote Post

Матрицата е същата като големина а е 8 mpx. Това е предпоставка за повече шум. Освен това малко са се поизложили с обектива. Дава доста големи ахроматични аберации.
Разбира се има и предимства, като това че ползва 2 вида карти, метално тяло, гумирана хватка за ръката, нов тип матрица RGBE и т.н. Комплекта върви със сенник и малката външна светкавичка на SONY.

Аз също бих избрал 717-ката.
PMUsers WebsiteICQ
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (29) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0