BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Обявите за работа, важен ли е езика?
Sm1rfa
Публикувано на: 08-07-2017, 01:23
Quote Post

Име: Стоян
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Сигурно е тривиално, но не ви ли е странно, че повечето обяви от български фирми и български ЧР са на английски? Не само имената на технологиите, но като цяло, Какво точно се мъчат да покажат/разберат с това? Всеки може да си преведе с гугъла дори и да не знае езика? Не е ли нормално обявите да са на български.
Не, че е свръх проблем, просто ми е интересно да чуя мнения.

--------------------
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
PMEmail PosterUsers Website
code2
Публикувано на: 08-07-2017, 06:50
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

Може би това е първата стъпка към "насилствена" емиграция в чужбина (да свикнеш с английският като с майчин език). Влизаш, развиваш се, почваш да получаваш добра заплата и в един момент ти казват - тук затваряме офиса, опцията ти е да се преместиш някъде в чужбина.
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 08-07-2017, 07:00
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

мисля че е за отсяване на паплачта, предполагам ако бяха на български поне двойно повече хора дето не стават щяха да идват. аз обаче никога през живота си не съм кандидатствал по обява, така че не знам icon_smile.gif
PM
0xdeadbeef
Публикувано на: 08-07-2017, 07:49
Quote Post

Име:

QUOTE (Sm1rfa @ 08-07-2017, 01:23)
Сигурно е тривиално, но не ви ли е странно, че повечето обяви от български фирми и български ЧР са на английски? Не само имената на технологиите, но като цяло, Какво точно се мъчат да покажат/разберат с това? Всеки може да си преведе с гугъла дори и да не знае езика? Не е ли нормално обявите да са на български.
Не, че е свръх проблем, просто ми е интересно да чуя мнения.

Те повечето фирми работят за външния пазар.

Освен това и в стаковърфлоуа езика е английски icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif .
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 08-07-2017, 09:31
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

Не е ли нормално обявите да са на български.

Българските обяви вървят с български заплати. Не ми е такъв проблем, че са на английски.

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
PMEmail Poster
Sm1rfa
Публикувано на: 08-07-2017, 12:19
Quote Post

Име: Стоян

QUOTE (SuN @ 08-07-2017, 09:31)
Не е ли нормално обявите да са на български.

Българските обяви вървят с български заплати. Не ми е такъв проблем, че са на английски.

И на мен не ми е проблем, но примерно в Дания са 70% на 30% в полза на датския (въпреки, че тук общо взето всеки говори английски). Та просто ми е интересно.
Аз във въпроса уточних, че става дума за български фирми, не чуждестранни (въпреки, че ако са в България, то и персонала са българи).

--------------------
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
relax4o
Публикувано на: 08-07-2017, 14:42
Quote Post

Име:

80% сигурно не четат 90% от обявата. Всеки чете какво изисква фирмата и заплатата, която биха предложили(ако е обявена) и това е. Малко хората четата всичко заедно с историята на фирмата и т.н.

В българските сайтове за обяви също е тъпо, че не дават ориентировъчна заплата. В UK почти всички обяви имат ориентировъчни суми на заплащане от-до и човек може да си направи поне преценка за фирмата колко е голяма.

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
Stilgar
Публикувано на: 08-07-2017, 14:49
Quote Post

Име:

Сигурно има няква паплач дето просто праща CV-та наред без оглед каква професия се търси и вероятно се филтрират част от тея

--------------------
Опитахме се да го направим както трябва, но стана както винаги.
erazor
Публикувано на: 10-07-2017, 16:21
Quote Post

Име: Димитър

Сигурно има нещо свързано с отсяването.

Знам за случай когато за обява за системен администратор, има подадено CV на човек с опит в администрацията на хотели.

А хората имали съмнителното удоволствие да пускат обяви и да четат CV-та, сигурно имат доста подобни разкази :-D

PMEmail PosterICQ
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0