BG Development

Страници: (2) 1 [2]   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> CURL заявка със прогрес и AJAX, AJAX, CURL, progress bar
thrawn
Публикувано на: 14-11-2017, 10:52
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Какво значи "другият сървър често е пренатоварен"?
Ако чакаш за свободна сесия то никакви прогреси не можеш да следиш, просто защото няма да можеш да се свържеш. Ако не е това, то един гол insert няма как да отнеме секунди. Та най-вероятно проблемът е в някоя недомислица някъде по веригата.

Иначе, не ти трябва cron а стартиране на фонов процес, който да си чака колкото трябва. Cron може да се приеме за леко дървен вариант за стартиране на процеси (ако на хостът са отрязани exec и производните му) но ще трябва малко повече работа по него.
PMEmail Poster
purjola
Публикувано на: 14-11-2017, 19:03
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

QUOTE (cpuin @ 14-11-2017, 00:20)
Здрсвейте,

Ето какво се случва и какво искам да постигна.

Имам функция в PHP, която изпраща s curl заявка и обновява количество на стоки на друга платформа.Тя си работи безпроблемно.Въпросът е, че другият сървър често е пренатоварен и зяявката се изпълнява обикновенно за 20-30 секунди.Тоест, само с PHP браузера зарежда бавно и седи на едно място.

Това, което искам да постигна е да получавам обратна информация докъде е стигнало изпълняването на цялата заявка и искам да го направя с AJAX, за да не ми цикли браузъра.Опитвам се да колна същата тази PHP функция с AJAX, но ми връща следната грешка:

SyntaxError: JSON Parse error: Unexpected EOF

Ами при върнат отговор, инкрементирай с някаква част каунтера на вече обновените продукти. Броят продукти, които трябва да обновиш, ти е 100%. Всеки един от тях е тази някаква част
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0