BG Development

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> .net core 1.1 ftp publish, публикуване на обикновенна услуга
Sm1rfa
Публикувано на: 02-09-2017, 23:51
Quote Post

Име: Стоян
Група: Потребител
Ранг: Редовен член

Здрасти колеги,
запънах от няколко дни с документацията на майкрософт за публикуването на sef-contained .net core услуга.
Четох, че може да си го билднеш локално и после си копиш файловете на сървъра, но като гледам логовете имам само невалидни повиквания - грешка 500 (не ми дава повече информация). Услугата не е нищо специално, просто имам един метод, който е пост и праща писмо. Направил съм я във ВС2017 15.3.3.
Прегледах документацията няколко пъти и освен да добавя ОС на сървъра в .csproj друго не откривам по-специялно.

Сигурен съм, че има нещо дребно (но важно), което пропускам.

Някакви идеи?

--------------------
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
PMEmail PosterUsers Website
kierenski
Публикувано на: 03-09-2017, 08:39
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

IIS дава грешка 500 и когато има получена информация в api-то, но не е върнат правилен header от същото.
PMEmail Poster
Sm1rfa
Публикувано на: 06-09-2017, 19:18
Quote Post

Име: Стоян
Ранг: Редовен член

Благодаря за помощта. Субдомейна беше нещо кофти. Направих просто нов и публикувах пак, работи нормално за сега.

--------------------
Търси се: Стара жена, ограбена и изхвърлена от дома ѝ. Съсухрена, силно прегърбена и с трескаво горящи очи. Не помни коя е, но често плаче и вика децата си. Винаги носи дрипаво зелено палто и избеляла червена забрадка. На един от пръстите ѝ има златна халка с гравирано "Свобода или смърт". Името ѝ е България.
PMEmail PosterUsers Website
r4nd0m
Публикувано на: 06-09-2017, 19:28
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

Пробва ли в папката на проекта да напишеш dotnet run. Би трябвало да ти пусне kestrel на порт 5000 (освен ако не си променил конфига де) и после даречем с postman да търсиш localhost:5000/api/.... там какъвто е пътя /рутинга/

--------------------
"Happiness only real when shared."
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0