BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> WiFi проблем на windows 10
daraka
  Публикувано на: 22-09-2017, 22:25
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Новопостъпил

Здравейте, имам проблем! Накратко:
Тъй като учав Правец първи курс, живея в общежитие и трябваше да се прекара интернет, този проблем вече е решен. Имам лаптоп asus, които занесох там и в продължение на няколко дни не се бях свързвал към безжичен интернет. Това се оказа проблем, като се прибрах вкъщи, където има домашен рутер. Вчера си включих лаптопа и не бях свързан към домашния. Реших,че е нещо нормално. натиснах на мрежата от менюто, за да се свържа. Започнах да чакам за мрежовите изисквания, и така няколко минути, след което не можах да се свържа, пишеше, че свързването е неуспешно. И така няколко пъти, и накрая се свързах. Това стана два пъти.

Можете ли да ме насочите какъв е горе-долу проблемът, щото така на един стар лаптоп му се скапа wifi-я и трябваше да ползваме флашка, не искам да се случва така и с този лаптоп.

Това мнение е било редактирано от daraka на 22-09-2017, 22:26
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 23-09-2017, 07:57
Quote Post

Име:
Ранг: Почетен член

сигурно ползваш линдоус

--------------------
Живота е спагети, кода за да работи добре трябва да го наподобява - Дон Реба
...
Живеем в греховни времена, какво очакваш богоугоден и благочестив код ли? - Дон Реба
...
много положителна енергия черпя от вас двамата,единият комунистически девствен,другият яко яхнал асемблерните розови понита - saruman
...
Рано или късно усерите на Виндофс разбират че стоят от неправилната страна на хуя. - ici
PM
SuN
Публикувано на: 23-09-2017, 08:58
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

И така няколко пъти, и накрая се свързах. Това стана два пъти.

Щом е станало значи няма проблем. И аз имам проблеми понякога, но мисля, че е заради лош сигнал.

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
b1ck0
Публикувано на: 23-09-2017, 12:16
Quote Post

Име: Васил Йорданов
Ранг: Старо куче

Добре дошъл в клуба!

ASUS имат проблеми с някои wireless карти. Ако лаптопа ти е бил с Windows 8.1 и си го upgrade-нал към Windows 10 ще си имаш проблеми докато не смениш лаптопа. Решението е да си сложиш отново Windows 8.1

Това мнение е било редактирано от DarkOne на 25-09-2017, 10:44
PMEmail PosterUsers Website
daraka
Публикувано на: 23-09-2017, 14:27
Quote Post

Име:

Ако лаптопа ти е бил с Windows 8.1 и си го upgrade-нал към Windows 10 ще си имаш проблеми докато не смениш лаптопа. Решението е да си сложиш отново Windows 8.1

Купих го с Windows 10. Проблемът се оправя, и дрг мът май се е случвало, но ми е интересно защо
PMEmail Poster
relax4o
Публикувано на: 23-09-2017, 14:33
Quote Post

Име:

Ако лаптопа ти е на 5-6 години най-вероятно няма добра поддръжка на драйвъри за Win10. Моя е модел 2012 и има поддръжка само до версия 8.1. С Win10 например не ми работи N стандарта и мога да получавам максимум от 65Mbit/s скорост.

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
Bender
Публикувано на: 23-09-2017, 14:42
Quote Post

Име:

QUOTE (relax4o @ 23-09-2017, 15:33)
Ако лаптопа ти е на 5-6 години най-вероятно няма добра поддръжка на драйвъри за Win10. Моя е модел 2012 и има поддръжка само до версия 8.1. С Win10 например не ми работи N стандарта и мога да получавам максимум от 65Mbit/s скорост.

Ако ползваше линукс всичко щеше да ти работи! Не виждаш ли как те изнудват ?

--------------------
Живота е спагети, кода за да работи добре трябва да го наподобява - Дон Реба
...
Живеем в греховни времена, какво очакваш богоугоден и благочестив код ли? - Дон Реба
...
много положителна енергия черпя от вас двамата,единият комунистически девствен,другият яко яхнал асемблерните розови понита - saruman
...
Рано или късно усерите на Виндофс разбират че стоят от неправилната страна на хуя. - ici
PM
daraka
Публикувано на: 23-09-2017, 18:57
Quote Post

Име:

QUOTE (relax4o @ 23-09-2017, 14:33)

Лаптэпа е нов с фабрично инсталиран уин 10 купен тая година, проблема се оправи, просто ми е интересно защо се случи
PMEmail Poster
relax4o
Публикувано на: 23-09-2017, 19:58
Quote Post

Име:

QUOTE (Bender @ 23-09-2017, 14:42)
QUOTE (relax4o @ 23-09-2017, 15:33)

Ако ползваше линукс всичко щеше да ти работи! Не виждаш ли как те изнудват ?

А, аз си купих нова настолна машина. icon_lol.gif Нямам проблеми вече icon_lol.gif

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
gat3way
Публикувано на: 25-09-2017, 01:21
Quote Post

Име:

Много проблеми с тия wifi глупости напоследък ве. Аз не мога да си намерия шибан wifi usb адаптер дето да работи на двата банда (2.4 и 5), да става за хакерии (демек да може да слухти и да инжектира пакети), пожелателно да подържа 802.11w, пожелателно да подържа и 802.11ac.

Значи 99% от всички N адаптери дето ги продават по магазините работят само на 2.4ghz, аз не мога да го разбера това, дори чух наскоро невинното "ама то 802.11n не работеше ли на 5ghz". След сума ти проучване и перипетии накрая намерих нещо близо, при това в пеевскимаркет и спонсорирах прасенцето с 50 лева. То под уиндоус е неизползваемо за въпросните хакерии разбира се, но под линукс е полуизползваемо - демек като си билднеш драйвера от сорс, евентуално може да влиза в monitor mode и евентуално може и да праща каквито искаш фреймове, обаче хаха изненада - ioctl-то дето вдига хардуерен адрес на адаптера нищо не прави, т.е ако все пак решиш да му сменяш мак адреса няма да стане. И това е защото съвсем нарочно са го наебали това и много ще се караме с тия тайвански педерасти.

Значи навремето като ти трябваше 802.11g USB адаптер за подобни неща, избор колкото искаш - всекви таралясници от ония масовите бели tp-link квадратни пишки до ония прехвалени alfa ли кви бяха там И НЕ СЕ налагаше да билдваш някакви малоумни скопени драйвери. Много се нервирам, някой нарочно сере отгоре, разваля сеира и забавата и няма да се разберем така.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0