BG Development

Страници: (6) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Семейни проблеми, права над дете?
peterhoff
Публикувано на: 12-08-2017, 17:06
Quote Post

Име: Петко Иванов
Група: Потребител
Ранг: Активен

Здравейте,
Знам, че може би не е това мястото където мога да публикувам семейните си проблеми. Не обичам да говоря за тях, но реших да се допитам, тъй-като забелязах, че доста от вас са доста компетентни спрямо правата си.
Държа да отблеже още в началото, че съм от ромски произход и нещата са малко по-сложни, тъй-като имаме разни традиции.

Влюбихме се с жена ми преди 6 години, като 1вата от тях просто се опознавахме и се влюбвахме повече. Решихме да се оженим, но тя постоянно ми натякваше, че родителите и са много строги и, че няма да позволят тя да се омъжи за мен защото съм от друг град.
(Живея в Пловдив, а тя е от гр. Павликени)

Решихме твърдо да осъществим връзката си и въпреки мнението на родителите и да избягаме.
Направихме го и започнаха проблемите ни. Не ги познавах и не знаех какво да очаквам от тях.
Моите родители по-онова време бяха доста заможни хора и това се беше разчуло в тяхния град.
Скрихме се в един хотел в София, а те се свързаха с моите родители, като ги поканиха в тях за да се разберат човешки.
Отидохме всички там надявайки се, че ще се разберем и ще заживеем с нея щастливо. Вместо това те ни посегнаха с нож и стресираха абсолютно всички ни, а след това ни изгониха.
Моите родители, както и аз и изобщо цялата ми фамилия не сме агресивни хора и избягваме проблеми. Това, което не знаех за тях е, че те са доста агресивни и са склонни да убият. Разбира се, когато стане въпрос за дете.. склонноста е още по-голяма.
След, като ни изгониха, ние започнахме да се връщаме в тази къща, молейки се да се разберем за да може младите да са щастливи и те поставиха условие на което не може да се отговори по-никакъв начин.
По-онова време булките вървяха на нормални цени от рода на 4-5 хиляди, а за по хубавите 15-20 максимум, а това бяха много пари.
Те поискаха от нас 50 000лв и апартамент в Павликени. Условието беше да се преместя от големия град за да живея в Павликени за да не се разделят с дъщеря си. Разбира се в пакета беше включен и годеж и сватба, но при нас тези неща не се разминават с скромните 10-15 000 а стойноста на една сватба скача в пъти повече.

Точно по-онова време бизнесът на баща ми замираше, а аз бях само на 19. Нямаше от къде да намерим 50 000лв и отделно още 50 000 за да купим апартамент пък камоли да мислим за годеж и сватба за това започнахме да искаме заем от приятели и познати.
В крайна сметка получихме отказ от почти всички, но ние не спряхме и успяхме да съберем 20 000. Отидохме там за да им дадем парите и проблемите да свършат, но те просто изкараха отново ножове.. започнаха да крещят и взеха парите, но аз отново нямах връзка с жена ми.
Не бях я виждал и чувал от 1 година, когато тя сама ми се обади и ме попита как съм.
Свързвахме се по email и там се разбрахме, че тя ще дойде при мен с такси защото мен ме е страх да отида и да я взема.

Така и стана. Тя дойде с такси при мен и разправиите отново започнаха. Постоянно ме обвиняваха, че съм отвлякъл дъщеря им. Срещнахме се в София в хотел Родина и там те поставиха условие и ми казаха... "Виждаш, че тя идва при теб. Тя се жертва за теб, а ти ще се жертваш ли? Ще дойдеш ли да живееш с нея в Павликени? Никой няма да ти се меси в семейството, просто не я пускаме в друг град".
Аз се съгласих и отидох да живея там. Наех под-наем апартамент в който да живеем и го обзаведохме. В началото нямахме проблеми. Бяхме щастливи, и жена ми забременя, но след 2-3 месеца те идваха в квартирата ни да крещят защо не правим сватба и до кога ще чакаме?
Крещяха и блъскаха.. плашеха ни, а до колкото знам не е добре да плашиш бременна жена.
Изпращаха ме да тормозя баща ми да носи пари иначе си я прибират обратно. Гонеха ме..
Унижаваха ме.. В крайна сметка баща ми им даде още 10 000 и направи годеж и сватба.
Родителите ми бяха дошли в Павликени и живееха при нас, докато малкия се роди. За да помагат на жена ми и да не върши домакинска работа докато е бременна, но те започнаха да се подиграват и унижават и родителите ми и те се махнаха.
Не мина много време... малкият се роди... изписахме го жив и здрав и всичко затихна за определено време. Не бях виждал родителите си от 1 година и им отидохме на гости, но постояхме повечко. Стояхме там 4 месеца, докато отмине тежката зима защото знаехме, че сами неможем да се справим с детето. Да плащаме наем, ток, вода... да пълним хладилник... да отделяме пари за малкия. След, като се върнахме... те влязоха в квартирата и започнаха да блъскат и ритат масите. Не искаха аз да стоя там толкова време защото според тях аз съм се опитвал да ги разделя, като съм и покажел охолния живот в големия град.

Реших, че вече не мога да издържам на тези психически нападки и поговорих с жена ми, че си тръгвам и повече няма да се върна да живея в Павликени.
Тя настояваше да помислим 1, 2 дни преди да предприемем нещо защото знаехме, че са откачени и ще ни направят пак някоя мизерия, но аз бях твърдо решен.
Изчаках още 1 седмица там, но накрая и казах, че наистина си тръгвам.
Тя остана, а след това ми се обадиха, че е много болна от анорексия.
Знаех, че лъжат, но все пак се притесних за жена ми... Обадих се на доктора и той ми потвърди, че няма такова нещо, а те се измъкнаха с това, че болеста и е далеч по-сериозна
и че се е побъркала. Вкараха я в психиатрична болница, а видимо тя разсъждаваше и мислеше трезво. Нямаше нищо общо с тези хора, които бяха с нея в болницата.
Отидох в психиатрията и си поговорих с доктора и той ми каза, че не тя трябва да е тук, а баща и... Останах изумен и просто го попитах дали може да се разходим извън психичното отделение за да се разсее малко и той разреши... Както сами се досещате.. качих жена ми в колата и я прибрах в къщи. Започнаха да крещят защо съм я взел от болницата, че тя трябва да се лекува и им казах да дойдат в военна болница в София и да я прегледа експерт, който да им каже, че тя не е луда, а че те я побъркват. Разбира се... така и се получи.
Докторката изрично каза, че не тя е за този стол, а той и, че има властта да го вкара в психиатрично отделение още сега. Потулихме нещата заради нея защото видимо се изплаши, че той ще влезне там.
Заживяхме тук, но от момента в който дойдохме в Пловдив тя не спираше да плаче.
Питах я защо... някой да не ти е казал нещо напротив или да те е обидил, а тя твърдеше, че е заради всичко, което и се случвало с времето... Защо родителите и са такива спрямо нея и т.н.
В последствие се разбрахме с родителите и да не ги лишавам да виждат детето си и поне да постоява при тях по 1 месец, когато отива.
Един месец беше при мен и един при тях и така в продължение на 2 години.
Работех на една бензиностанция за 500лв от които отделях 250лв за да мога да я закарам при техните защото знаех, че ако не я водя редовно ще започнат проблемите ни отново и ще ме заплашват, че ще я вземат. Заплашваха ме общо взето за всичко. Задължаваха ме да ходя някъде, където не искам, а ако им откажех те ме заплашваха пак с това. Останалите 250лв от заплатата ми отиваха за да ходя да я взимам и тук там нещо за малкия и нея.

В крайна сметка започнахме да се караме с жена ми защото парите не стигаха именно заради това, че я водех там всеки месец все едно трябва да се подпише, както правят хората, които са осъдени. Карахме се заради малкия, заради това, че плаче постоянно, когато си идва тук и няколко дни преди да си тръгне се усмихваше и ме молеше да я закарам при техните.
Тук не се разкрасяваше, а когато отиваше там обличаше рокли, гримираше се и се оправяше.
До тук нищо лошо... нормално е в всяко едно семейство да има караници и проблеми, но чак сега разбирам, че тя ме провокираше да се карам с нея още повече, като ми казваше, че трябва да се отделим от родителите си и да заминем да живеем в Павликени. Аз се ядосвах и и казвах, че няма да стъпя там, а тя изпадаше в положение, че е един вид жертва, че ми е споделила нещо, а аз съм я нападал. Изчакваше търпеливо да ми мине ядът и идваше при мен плачейки в стаята и ми казваше, че баща ми или майка ми са се подигравали с нея за нещо, но ме умоляваше да не им казвам. Е, накрая им казах какво ми е казала и родителите ми ми казаха, че те се бореха за мен и това семейство да го бъде, но да съм нащрек защото жена ми е излъгала. Аз не вярвах на родителите си и защитавах нея. Карах се с тях и те неможеха да направят нищо. В последствие родителите ми спряха да говоря на такива теми с нас защото после те излизаха виновни и спряха да се месят в взаимоотношенията ни.
Тя продължаваше да плаче, а аз продължавах да я питам защо... да не би някой да я е обидил с нещо? В последствие започна да споделя отново с мен, че родителите ми са ми влияели лошо и аз по-този начин отново се ядосвах и я питах дали си спомня добре какво точно ни причиниха нейните родители и какво направиха моите родители за да сме заедно.
Отчуждихме се много... спряхме да си говорим, но пак минаваше време и пак се сдобрявахме, докато отново не пускаше разни такива мухички и да се ядосам.
Накрая започна да ми казва, че много съм се променил и съм и се карал за всичко. Задушавала се в къщи и не излизала. Страх я било от мен да не я набия (при положение, че веднъж не съм и посегнал.) Ревнувал съм я... била стресирана и за това неможела да надебелее.
Аз това момиче никога не съм я ревнувал защото тя не ми е давала повод. Наистина това е много стабилна нейна страна. Имам и пълно доверие и знам, че не е такава!

На тези думи, които тя ми каза аз и отвърнах с думите да си тръгва щом не и е приятно при мен, но тя твърдеше, че никога няма да раздели сина си от това да има баща.

Отидохме на море и когато се върнахме от там тя се върна с болки в ухото. Не съм сигурен дали са от това, че бяхме на морето, но доста хора се оплакаха от болки в ухото след, като са се топнали в морето. На морето аз продължавах да не и говоря защото бях изумен от думите, които ми каза... сърдех се... Върнахме се в Пловдив и продължих да се сърдя, но просто не казвах нищо. Нито съм посегнал или обидил... просто мълчах.
В последствие... закарах я в болницата за да видим какви са тези болки в ухото и малко ми оставаше да я целуна и да се опитам да преглътна всичко, което ми каза... да се сдобрим и да приключат детските разправии.. Прибрахме се от болницата, но в къщи ме чакаха 7 човека от нейната рода. Майка и, баща и, дядо и, чичо и, братовчедите и и още един, който не го знам какъв е. Уверяваха ме да съм спокоен и, че не са дошли злонамерено за да ми я вземат, а че просто искали да прегледат дъщеря си. Въпреки, че им обясних, че сега се връщаме от болница те продължиха да настояват, като обещаха, че след 3 дни ще я върнат, но въпреки това те не отидоха на преглед в Плевен, а директно се прибраха в Павликени.

Поговорихме си с родителите ми и всички разбрахме, че това е клопка и, че ако беше просто за единия преглед щеше да дойдат само майка и и баща и, но се запитахме защо... какво ще искат да ни направят пак тези хора?
Осъмнихме се в това, че ако ни се обадят и ни кажат, че жена ми е много болна... баща ми няма да може да откаже да отиде там за да види снаха си дали е добре.
Погледнете го така... Ако откаже да отиде там защото е много болна, значи не държи толкова много на нея и те развалят отношенията ни с нея отново.
Ако се съгласи да отиде и да я види ще забравим за болеста и и ще заблъскат масите отново и ще му припомнят, че той има задължение към тях да купи апартамент защото ясно са казали, че дъщеря им няма да живее в Пловдив, а в Павликени. и пак ножове и т.н.

За да прекратим това да не се случва се обадих лично аз на баща и още същата вечер в която я взеха и им казах, че жена ми се е оплакала от живота, който живее при мен.. Казах им, че нямам намерение да я тормозя щом тя мисли, че всичко, което съм дал за нея е тормоз.
И им обясних, че приключвам взаимоотношенията си с тях.

Преди малко върнах лентата и се замислих защо подяволите ние започнахме да се караме с нея и установих, че всичките ни караници са за това, че тя ме е подтиквала умишленно да и се карам, като ми говореше, че родителите и са прекрасни, а моите ми влияят зле. В последствие тя отваряше доста често такива теми и караниците ни се превърнаха в доста чести. Накрая ми каза, че съм се променил и не съм бил онзи в който се е влюбила. Постоянно съм се карала с нея и един вид тя е станала жертва.

Историята е много дълга и съм съкратил доста от нещата и, ако нещо ви се вижда не свързано е защото съм съкратил възможно най-много самата история.. питайте и ще ви кажа това, което не ви е ясно.

В момента не мога да виждам нито нея, нито синът си защото знам, че ако отида ще съм под заплаха за живота си.
Те твърдят, че им е казала, че я тормозя, затварям я в къщи... ревнувам я... родителите ми я тормозят и, че не иска да се връща.
Когато им кажа, че това семейство не са го създали те, а ние двамата и е редно тя да приключи нещата и да ми дадат да говоря с нея. Те ми казват, че тя не иска да говори с мен и да ме вижда. В същото са и взели телефона и не и дават да чете съобщенията ми.. няма как да и се обадя... блокираха ме всички от facebook.

Въпросът ми е ... какво мога да направя срещу тези хора. Мога ли да взема правата над детето ми? Това, което имам срещу тях е, че много хора от Павликени могат да потвърдят, че тези хора са агресивни и тяхната атмосфера не е подходяща за отглеждане и възпитаване на детето ми. Другото е, че в Павликени няма никаква реализация.
Забравих да спомена също така едно от нещата, които не знаех за тези хора.
Те са ало-измамници, както и абсолютно всички ромски представители, които са от Павликени.
Нямам реални доказателства за това... просто знам, че всички се издържат от това!
Обучават децата си от малки да "барат телефона" (така го наричат те!)
Не искам синът ми да порастне в тези условия с този риск да посегне към телефона за да лъже бабички.
Това, което мога да предложа аз е по-охолен живот в по-голям град, където реализацията е по-постижима. Да му дам по-добро образование за в бъдеще и да му дам занаят в ръцете.
Разполагам с 350 кв.м мезонет, който е обзаведен на доста висок стандарт и хигиената е на доста високо ниво. Там е работата, че все още го изплащам и реално погледнато нямам жилище докато не го изплатя.
Те живеят в малка къщичка от 60 до 70кв.м. Тяхна собственост, придобита с ало-измами. Не е удобно и нямат никаква хигиена. Мръсно е и пълно с прах. На стените имат мухал също така, което е доста вредно според мен за едно детенце на 2 години.
Те са агресивни и са ало-измамници.
Предполагам може да се издаде някакъв документ, който да удостовери престоят и в психиатрична болница и да послужи пред съда.

Кажете ми какво мога да направя, какво не мога да направя.. Къде са ми грешките и тя виновна ли е според вас?
Аз все още я обичам.. тя е майка на детето ми и не искам да се разделям с нея, но мисля, че вече е неизбежно.

Това мнение е било редактирано от DarkOne на 13-08-2017, 10:18
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 12-08-2017, 17:56
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор
Ранг: Почетен член

Пиша ти първи само за да изкажа подкрепата си.

Преди всичко ще препоръчам да не променяш отношението си - ако се налага да тичаш по тях - тичай както си го правил.

Приготви си много пари за адвокати и търси връзки в тия среди с опитни хора. Пообиколи, разпитай - консултациите струват пари.

Тези хора (жена ти включително) успешно са те манипулирали чрез страх, добро поведение, "любов", втълпяване на неистини - това е ненормално. Не си направил нищо лошо, освен че си се подвел по чувствата си.

Нещата, които казваш, че сте направили ми звучи като от някой филм. Не знам как не сте спрели по-рано да си хабите времето и парите с несъвместими с вас хора.

"На сила хубост не става."
"Крушата не пада по-далече от дървото."
"Кръвта вода не става."
"Два пъти мери, веднъж режи."

От понеделник марш по адвокати!

П.п.

Сега като се замисля - още в началото са ви поставили безумни условия - да закупите апартамент да живеете там.

Първо, на тези хора им харесва супер много битието им.
Второ, като ви накарат да се разделите после взимат апартамента + 50к лева преди сватбата, които са ви искали.

Преценили са ви като шарани от самото начало. Опитали са да извлекат всеки възможен лев (вдигнали цената на булката - пък ако мине).

Сега се бори да не ги издържаш и в бъдеще, защото ако те усетят, че имаш пари - ще искат много повече. Ще научат детето да те упреква, че не го обичаш и не му даваш нищо... Тоя филм съм го гледал.

Това мнение е било редактирано от SuN на 12-08-2017, 18:08

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
PMEmail Poster
peterhoff
Публикувано на: 12-08-2017, 18:04
Quote Post

Радвам се, че си отделил време да го прочетеш. Да си признаем е доста дълго, а има още купчина глупости, които мога да разкажа.
Забравих да спомена, че ние нямаме граждански брак с нея, ако е от значение разбира се и искам да попитам. Тези дела, не са ли на 99% неуспешни спрямо бащите?
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 12-08-2017, 18:10
Quote Post

Group Icon

Добавих важно "п.п." към предния си пост. Тия са мислили как да капитализират любовта ти към щерката от самото начало.

Припознал ли си детето си?

За делата не знам нищо, но с добри доказателства (за това не се прекъсва връзката с тях) и пари би трябвало да е успешно.

--------------------
PMEmail Poster
peterhoff
Публикувано на: 12-08-2017, 18:30
Quote Post

Те вече започнаха с това. Вчера изпратих 100лв за малкия и понеже не мога да се свържа с тях... писах на сестра и, а тя ми каза, че няма да ги вземат. Лишават ме от това да го виждам, като ми казват "Идвай да го виждаш". Ако отида ще съм посрещнат с нож в ръцете им. Лишават ме и от това да му изпращам пари? Това е безумно... Нямам думи наистина в какво се забърках icon_sad.gif

Припознал съм детето и името ми фигурира в акт-а за раждане на детето, като баща.
Акта за раждане на детето също е при мен, както и здравноосигутилната му книжка.
PMEmail Poster
peterhoff
Публикувано на: 12-08-2017, 18:42
Quote Post

Също така преди време се осъмних, че пак ми играят някаква клопка и поставих в телефона и приложение, което записва какво се случва около нея. За съжаление този телефон го счупи малкия icon_sad.gif
Там тя ме защитава и говори за това, как родителите ми я глезят постоянно и не дават прашинка да падне на главата и.
В този запис тя казва, че те са виновни за това ние да се разделяме и да се побърква.
Общо взето... всичко в което те ме обвиняват в момента, тя обвинява тях в записа.
Обмислям дори да пусна записа тук, като го обработя с субтитри, тъй като се говори на цигански.
В записа ясно се чува майка и как казва на дъщеря си, че тя трябва да ме завърти за да живея там.
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 12-08-2017, 18:45
Quote Post

Group Icon

Ходи при адвокат!

Такова нещо бях гледал като малък и не знам съдебните детайли, но в края човека остана без една къща след като се съдиха. Честно, нечестно - такова е положението.

П.п.

Какво са приказвали е без значение. Щом имаш желание - дръж предложението отворено да се премести при теб, но нито знаеш какво ѝ приказват сега, нито дали с добро или с лошо ще я убедят да направи каквото искат те.

Това мнение е било редактирано от SuN на 12-08-2017, 18:48

--------------------
PMEmail Poster
peterhoff
Публикувано на: 12-08-2017, 18:47
Quote Post

Аз ще се консултирам задължително с адвокат, разбира се.
Радвам се, че отношението ти е такова защото честно казано очаквах всички да ме нападнат с думите, че съм глупав и т.н.
PMEmail Poster
akrachev
Публикувано на: 12-08-2017, 20:35
Quote Post

Име: Атанас Крачев
Ранг: Редовен член

Ще ти пиша на лични какво да правиш.
PMEmail Poster
relax4o
Публикувано на: 12-08-2017, 21:21
Quote Post

Име:

Общо взето много сте се набутали и е трябвало доста по-рано да се усетиш на къде отиват нещата.
Любовта заслепява. Трябваше да се откажеш от нея още като са почнали ножовете, ако не тогава, то при условията.
Трябваше да разбереш, че нещата няма да се получат никога, но и тя си е изиграла добре ролята. Хора, които умеят да лъжат по телефона, умеят да лъжат и толкова добре наживо.
А за тях годините, които са минали да ви лъжат са им допринесли купища пари и на тях не им е пречило да го правят.

Не мога да ти дам съвет какво да правиш, но консултация с адвокат е добре да направиш. Не, по-скоро задължително. Обясни си историята с подробности. Не съм сигурен дали не може да се изиска психотест на родители и прочие. Това можеш да питаш адвоката си. Имай предвид, че ако стане така да спечелиш делото(делата), би трябвало те да поемат разноските за адвоката ти.

А това със записа също не го вярвай много-много. Хора, които се занимават с телефонни измами, не можеш да бъдеш сигурен дали не е било отново постановка и да са говорили неща, които искаш да чуеш реално.

Лошо е в момента детето. Ако нямахте дете, нещата щяха да се случат доста по-лесно като се махнеш от дявола.

Според теб, мислиш ли, че не са обмислили варианта да искаш да ги съдиш? Може би това е една от причините да не искат да ти взимат парите, защото ако ги съдиш, могат да използват това срещу теб, че не изпращаш пари за издръжка на детето и че не искаш да отидеш да го видиш. Ходи после доказвай, че си искал и си опитал.

Желая ти успех и се надявам, че това е вярната страна на дългата ти история.

--------------------
Бисери :D

QUOTE (oveRLuckEd)
Ползваш някоя нова версия на PHP, която е вече ооп ориентирана и заради това ти я изкарва тази грешка.

QUOTE (nbacool2)
Щом няма input полета, значи няма откъде да се направи SQL инжекция Very Happy
PM
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (6) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0