BG Development

Страници: (6) « първа ... 3 4 [5] 6   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Гласово програмиране, Програма за гласово програмиране
qtakabg
Публикувано на: 10-11-2017, 10:40
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Старо куче

QUOTE (SuN @ 10-11-2017, 10:38)
Чакай да видиш какво ще е на стари години с първите признаци на деменция. icon_smile.gif

A асемблера вече ще е станал номер 1 в ТИОБЕ индекса...
PMEmail Poster
stewie
Публикувано на: 10-11-2017, 13:36
Quote Post

Име: Голям Черен Негър
Група: Форумен член
Ранг: Почетен член

QUOTE (qtakabg @ 10-11-2017, 11:40)
QUOTE (SuN @ 10-11-2017, 10:38)
Чакай да видиш какво ще е на стари години с първите признаци на деменция. icon_smile.gif

A асемблера вече ще е станал номер 1 в ТИОБЕ индекса...

Да точно ей такива глупости ме карат да натисна "Маркирай всички теми като прочетени" icon_smile.gif
PM
SuN
Публикувано на: 10-11-2017, 14:05
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: Администратор

И то сигурно не работи като при мен и се изнервяш още повече. : )

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 10-11-2017, 14:06
Quote Post

Име:

1. Надеждата е суетна: не ще ли паднеш само от един негов поглед?
2. Няма дотолкоз сърцат, който би се осмелил да го побезпокои; а кой може устоя пред Моето лице?
3. Кой Ми е дал по-напред, та и Аз да му върна? Под цялото небе всичко е Мое.
4. Няма да премълча за членовете му, за силата и хубавата тяхна съразмерност.
5. Кой може отгърна горнището на дрехата му, кой ще се приближи до двойните му челюсти?
6. Кой може отвори вратата на лицето му? Зъбите му наоколо - ужас,
7. яките му щитове - великолепие; те са скрепени като с твърд печат;
8. един до друг се допират тъй близко, че и въздух не минава помежду им;
9. един до друг стоят набито, слепили се и не се разместят.
10. Кога киха, издава светлина; очите му са като ресниците на зората;
11. от устата му излизат пламъци, изкачат огнени искри;
12. от ноздрите му излиза пара, като от възвряло гърне или котел.
13. Дъхът му въглища разпаля, и от устата му пламък излиза.
14. На врата му сила обитава, и пред него ужас тича.
15. Месестите части на тялото му са сплътени яко помежду си, не мърдат.
16. Сърцето му е твърдо като камък, и кораво като долния воденичен камък.
17. Кога се подига, юнаци треперят, съвсем се губят от ужас.
18. Който меч се допре о него, не удържа, не удържа ни копие, ни сулица, ни броня.
19. Желязото смята за слама, медта - за гнило дърво.
20. Дъщерята на лъка не ще го подгони; камъните на прашката в плява се обръщат за него.
21. Боздуган за него е като сламка; над фученето на сулицата той се смее.
22. Под него има остри камъни, и той лежи върху острите камъни в калта.
23. Той прави морската дълбочина да ври като котел, и морето превръща в кипнала мас;
24. отподире си оставя светла диря; бездната изглежда белизнява.
25. На земята няма подобен нему: той е сътворен безстрашен;
26. на всичко, що е високо, гледа смело; той е цар над всички синове на гордостта.

Това мнение е било редактирано от Bender на 07-01-2018, 19:47
PM
SuN
Публикувано на: 10-11-2017, 14:17
Quote Post

Group Icon
Име:

Защо не си го кажеш в прав текст? Джавата "мачка" и тъпче на едно и също място толкова време и няма никакво развитие. От топ 10 тя губи най-бързо позиции с промяна от -6%.

Общия сбор на промяна при С и С++ е малко под -2%, а общия сбор на рейтинга им е малко над 13%, което е повече от Джавата. icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 10-11-2017, 14:18

--------------------
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 10-11-2017, 14:20
Quote Post

Име:

1. Възлюбената. Нека ме целува той с целувки на устата си! Защото неговите милувки са по-добри от вино.
2. От благоуханието на твоите мазила името ти е като разлято миро; затова те обичат момите.
3. Влечи ме, ще се затечем подире ти; - царят ме въведе в чертозите си, - ще се възхищаваме и ще се радваме с тебе, ще хвалим твоите милувки повече от вино. Заслужено те обичат!
4. Дъщери иерусалимски! черна съм, но съм хубава като шатри кидарски, като Соломонови завеси.
5. Не гледайте ме, че съм мургава, защото слънцето ме е ожурило: майчините ми синове ми се разсърдиха, туриха ме лозята да пазя - моето собствено лозе не запазих.
6. Кажи ми ти, когото обича душата ми: де пасеш? де пладнуваш? Защо да съм като скитница край стадата на твоите другари?
7. Хор. Ако не знаеш това, о, най-хубава между жените, то върви си подир овците и си паси яретата покрай пастирските шатри.
8. Възлюбеният. Оприличил съм те на моята кобилка във фараоновата колесница, моя любезна!
9. Прекрасни са твоите ланити под висулките, твоята шия - с огърлиците;
10. ще ти направим златни висулки със сребърни титрейки.
11. Възлюбената. Докле царят беше на трапезата, моят народ издаваше благоуханието си.
12. Смирнова китка е моят възлюбен: стои на гърдите ми.
13. Моят възлюбен ми е като кипрова китка в Енгедските лозя.
14. Възлюбеният. О, хубава си, мила моя, хубава си! имаш очи гълъбови.
15. Възлюбената. О, хубав си, мой мили, и любезен! И леглото ни е - зеленина.
16. Възлюбеният. Покривите на къщите ни са кедри, потоните ни - кипариси.

PM
SuN
Публикувано на: 10-11-2017, 15:37
Quote Post

Group Icon
Име:

В крайна сметка има значение само този който е номер 1

Добре, че беше гугъл да ми намери страницата с индексите на Тиобе. icon_smile.gif

--------------------
PMEmail Poster
Bender
Публикувано на: 10-11-2017, 18:52
Quote Post

Име:

1. Когато Давид свърши разговора със Саула, душата на Ионатана се привърза към душата му, и Ионатан го обикна като душата си.
2. И него ден Саул го задържа и не му позволи да се върне в бащиния си дом.
3. А Ионатан сключи съюз с Давида, понеже го обикна като душата си.
4. Ионатан сне горната си дреха, която беше на него, и я даде на Давида, също и другите си дрехи, и меча си, и лъка си, и пояса си.
5. И Давид постъпваше разумно навред, където и да го пратеше Саул, и Саул го направи началник над военните люде; и това се понрави на целия народ и на слугите Саулови.
6. Когато вървяха, при завръщането на Давида от победата над филистимеца, жените от всички израилски градове излизаха да срещнат цар Саула с песни, игри и радостни викове, с тимпани и кимвали.
7. И жените, които играеха, пееха и думаха: Саул победи хиляди, а Давид - десетки хиляди!
8. И Саул се много огорчи, и неприятни му бяха тия думи, и той рече: на Давида дадоха десетки хиляди, а мен - хиляди; не му достига само царство.
9. И от оня ден насетне Саул гледаше на Давида подозрително.
10. И случи се на другия ден, та зъл дух от Бога нападна Саула, и той беснееше в къщата си, а Давид свиреше с ръка по струните, както и в други дни; Саул държеше в ръка копие.
11. И хвърли Саул копието, като си помисли: ще прикова Давида о стената; но Давид отбягна два пъти от него.
12. И Саул почна да се бои от Давида, защото Господ беше с него, а от Саула отстъпи.
13. И Саул го махна от себе си и го постави свой хилядоначалник, и той излизаше и влизаше пред народа.
14. Във всичките си работи Давид постъпваше благоразумно, и Господ беше с него.
15. И Саул видя, че той е твърде благоразумен, и се боеше от него.
16. А цял Израил и Иуда обичаха Давида, защото той излизаше и влизаше пред тях.
17. И Саул рече на Давида: ето по-голямата ми дъщеря, Мерова; ще ти я дам за жена, само бъди ми юнак и води войните Господни. Защото Саул си мислеше: нека моята ръка не бъде върху него, а ръката на филистимци бъде върху него.
18. Но Давид рече на Саула: кой съм аз, и какъв е животът ми и родът на баща ми в Израиля, та да стана царски зет?
19. И когато дойде време Сауловата дъщеря Мерова да се омъжи за Давида, дадоха я за жена на Адриела от Мехола.
20. Но Давида бе обикнала другата Саулова дъщеря, Мелхола; и когато обадиха това на Саула, стана му приятно.
21. Саул си мислеше: ще я омъжа за него, и тя ще му бъде примка, и ръката на филистимци ще бъде върху него. И рече Саул на Давида: днес ще се сродиш с мене чрез другата.
22. И Саул заповяда на слугите си: кажете тайно на Давида: ето, царят благоволи към тебе, и всичките му слуги те обичат; затова стани зет на царя.
23. И слугите Саулови предадоха в ушите на Давида всички тия думи. И Давид рече: нима ви се струва лесно да бъдеш зет на царя? Аз съм човек беден и малък.
24. И обадиха на Саула слугите му и рекоха: ето що казва Давид.
25. Тогава Саул рече: тъй кажете на Давида: царят не иска вено, а само сто филистимски краеобрязъци за отмъщение на царевите врагове. Защото Саул имаше умисъл да погуби Давида с ръцете на филистимци.
26. Слугите му обадиха на Давида тия думи, и Давиду се понрави да стане зет на царя.
27. Още не бяха се изминали определените дни, Давид стана, тръгна той и людете му с него, и изби двеста души филистимци; па донесе Давид техните краеобрязъци, и ги представи на царя в пълен брой, за да стане зет царев. И Саул му даде за жена дъщеря си Мелхола.
28. Саул видя и узна, че Господ е с Давида (и цял Израил го обича), и че Мелхола, Сауловата дъщеря, обича Давида.
29. И Саул почна да се бои още повече от Давида и стана негов враг през цял живот.
30. И когато филистимските войводи излязоха на война, Давид от самото им излизане действуваше по-благоразумно от всички Саулови слуги, и твърде много се прослави името му.

PM
johnfound
Публикувано на: 10-11-2017, 20:09
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

Въобще, тенденциите в Tiobe са интересни. Напоследък, тече изравняване на процентите между езиците, а вървейки надолу в класацията, популярността пада бавно. Това означава, че програмистите се лутат в търсене на език, който да реши проблемите им. Постоянно се създават нови езици с девиза, че те ще спасят света, но така и не го спасяват, а взимат своите 2% и се присъединяват към все по-нарастващата група езици с популярност 2..3%;

За мене това лутане означава, че има сериозни проблеми в софтуерния бизнес. Моето обяснение е, че това е резултат от края на ерата на Мур в изчислителната техника. Което пък означава, че вече няма да може да се релийзва скапан бавен софтуер, който да работи приемливо бързо на следващото поколение компютри. Просто защото следващо поколение няма да има. Програмите ще трябва да работят бързо на компютрите тук и сега.

Това пък ще наложи програмистите да се научат да пишат качествен софтуер.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
PMEmail PosterUsers Website
SuN
Публикувано на: 10-11-2017, 21:11
Quote Post

Group Icon
Име:

Смели интерпретации. Преди година-две "тенденциите" се смениха с "подобряване" на алгоритъма.

Създаването на нови езици го виждам единствено като егоистично действие. Хората не го правят за света, а за света и изгодите за себе си (включително и чистото галене на Егото).

Нарастващата група езици всъщност са бизнес, който е стабилен и неумира. Той е полезен и си крета бавно по пътя на прогреса.

С увеличаването на населението в света, с увеличаването на популярността на професията, виждаме все повече интерес от млади и не толкова млади хора, които минават през различни машини за обучение, които залагат на класиката в големия бизнес и бълват кадри, които ще обслужват, съответно, същия този голям бизнес. Оттам идва големия дял на някои езици - от нови кадри. Ама то това си го пише с категорията промяна и относителен дял. icon_smile.gif

Изравняването на процентите в първите резултати, според мен, е чиста промяна в количеството измервания на фирми, които до преди това са разчитали на класически методи за намиране, обучение и задържане на кадри. По пътя на прогреса, обаче, тези фирми излизат "на светло", по отношение на желанието си да намират и обучават такива кадри и алгоритъма измерва именно това.

Общо взето всичко си е както преди 10-15 години, но нашите алгоритми едва сега го виждат.

Моята интерпретация. icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 10-11-2017, 21:15

--------------------
PMEmail Poster
0 потребители преглеждат тази тема в момента (0 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (6) « първа ... 3 4 [5] 6  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2018 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0