BG Development

Страници: (2) [1] 2   ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Очила за компютър
Elf-a
Публикувано на: 04-12-2017, 09:52
Quote Post

Име:
Група: Потребител
Ранг: Почетен член

Здравейте, имам бюджет за очила за компютър около 200 лв., но честно казано не ми се дават толкова за нещо, което е само анти-рефлексно.

Никога не съм носел очила, нямам си идея и за очилата като стъкла, рамки и тнт. Ясно е, че ще взимам без диоптър. Въпросът ми е: На сегашните монитори, реално, ако се носят такива очила, защитават ли наистина окото. До колкото четох от статии, те само те защитават от отблясъците. Само това ли е ? Имат ли някакво друго предимство, ако не ги нося ? Ако да, какви са те ? ( статии с цел маркетинг не ми се четат, искам да знам реалната полза от тях или то по-добре да си купя слънчеви и да си ги нося навън за тези пари ? icon_smile.gif )

Това мнение е било редактирано от Elf-a на 04-12-2017, 09:53

--------------------
The Matrix is back !
Coming soon...
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 04-12-2017, 09:59
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

Изпитваш ли главоболие след 2-3 часа работа с компютър?

Какъв монитор ползваш и с какво положение на светлината (от слънце или лампа)? Там вероятно може да се подобрят много нещата.

Моите с диоптър имат няколко вида защити (най-евтините стъкла), но слънце и отблясъци пак ме заслепяват. Не съм пробвал без тях, че е невъзможен теста. Скоро ще си купя шапка с козирка за вкъщи, че сутрин е невъзможно да ползвам компютър заради слънцето, а пък тъмни очила не бих сложил вкъщи. Бих дал пари за защити на стъкла от UV и други такива лъчи само. icon_smile.gif

Това мнение е било редактирано от SuN на 04-12-2017, 10:00

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
Fly
Публикувано на: 04-12-2017, 10:06
Quote Post

Име: Димитър Костов

Стига глупости, ходи на лекар, очила за компютър е най-тъпото нещо в целия свят
PMEmail Poster
ici
Публикувано на: 04-12-2017, 10:07
Quote Post

Group Icon
Име: Ивайло Илчев ики
Група: VIP

Всичко което ти седи пред очите изкривява образа и мозъка губи ресурси да го оправи и филтрира. Ако нямаш нужда от очила не слагай никакви. Иначе и аз си правя по едни очила годишно, ама фирмата е сключила договор с Оптикласа и 200лв са сравнително прости очила. Моите са такива, без никакви корекции 1.75 диоптъра. Но пък си имам по едни чоила в раницата, колата в офиса и в къщи.

--------------------
Everything you can imagine is real. Pablo Picasso
PMEmail PosterUsers Website
Дон Реба
Публикувано на: 04-12-2017, 10:26
Quote Post

Име:

абе ако някой го боли глава от компютри, най-добре да стане градинар, тя главата не боли заради очите, а защото програмирането е крайно противоествествено за нормални хора, и само леко смахнати могат да го практикуват.

PM
Elf-a
Публикувано на: 04-12-2017, 10:29
Quote Post

Име:

Светлината в офиса и в работата ми са винаги отстрани. Проблеми с очите нямам, нямам диоптър, главата не ме заболява след 2-3-4 часа. Ставам на час задължително поне за 5 мин., както и от време на време си гледам през прозореца - това за 20 метра, където трябва да си дадеш на зрението да фокусира нещо повече от това, където ти е монитора. От малък се заглеждам така, може би и това ми е спестило доста проблеми с очите. Аз дори си го оприличавам на Day Dreaming, както е известно. А това, че са най-голямата глупост и аз на там клоня по принцип и за това се чудя дали изобщо да се купуват или то по-добре да си взема още един чифт слънчеви очила, тъй като очите ми са светли и задължително трябва да нося очила, защото винаги съм си свил очите, дори и в леко облачно време без слънце.

Това мнение е било редактирано от Elf-a на 04-12-2017, 10:29

--------------------
The Matrix is back !
Coming soon...
PMEmail Poster
Дон Реба
Публикувано на: 04-12-2017, 10:29
Quote Post

Име:

QUOTE (ici @ 04-12-2017, 10:07)
Иначе и аз си правя по едни очила годишно, ама фирмата е сключила договор с Оптикласа и 200лв са сравнително прости очила. Моите са такива, без никакви корекции 1.75 диоптъра. Но пък си имам по едни чоила в раницата, колата в офиса и в къщи.

а аз си ги купувам от била. бях си купил едни от кауфланд, цели десет лева бяха, ама са по-неудобни. купих си едни за 3 лева от била и съм много доволен, един диоптър, чудесни са, не ги усещам на носа си направо. като ги забравя в някое заведение, просто си купувам нови като ида за хляб. е това е прогрес, не да се мъчи човек по оптики и доктори
PM
johnfound
Публикувано на: 04-12-2017, 10:30
Quote Post

Group Icon
Име:
Група: VIP

QUOTE (Elf-a @ 04-12-2017, 10:52)
Никога не съм носел очила, нямам си идея и за очилата като стъкла, рамки и тнт. Ясно е, че ще взимам без диоптър.

Не се занимавай с глупости. Не ти трябват очила. На работата с компютъра няма да се отразят по никакъв начин. Но все пак ще има точно два ефекта единият положителен, другият отрицателен:

1. (+) Ще изглеждаш малко по-интелигентно.
2. (-) Ще трябва да ги бършеш редовно и въобще да се грижиш за тях.

--------------------
asm32 - Приложно програмиране на асемблер.
Tox: 2B446ADCEC7E180CD4C59391D81D4CAB3E99CA7AE767DB3AB45AF976F8A2050FF071DDB733F1
PMEmail PosterUsers Website
Elf-a
Публикувано на: 04-12-2017, 10:31
Quote Post

Име:

QUOTE (johnfound @ 04-12-2017, 10:30)
QUOTE (Elf-a @ 04-12-2017, 10:52)
Никога не съм носел очила, нямам си идея и за очилата като стъкла, рамки и тнт. Ясно е, че ще взимам без диоптър.

Не се занимавай с глупости. Не ти трябват очила. На работата с компютъра няма да се отразят по никакъв начин. Но все пак ще има точно два ефекта единият положителен, другият отрицателен:

1. (+) Ще изглеждаш малко по-интелигентно.
2. (-) Ще трябва да ги бършеш редовно и въобще да се грижиш за тях.

Тук плюса не е за подценяване icon_lol.gif

--------------------
The Matrix is back !
Coming soon...
PMEmail Poster
vlady1
Публикувано на: 04-12-2017, 11:12
Quote Post

Име:
Ранг: Новопостъпил

И аз бях супер скептично настроен за "очила за компютър". Никога не ме е боляло глава от монитор, дори и на старите кинескопи, на които прекарвах много часове в гейминг. Напоследък имах проблеми с напрежение, сухота и парене в очите и въпреки, че си слагах изкуствени сълзи, пак не ги усещах така, както, ако не гледам 2 дни в монитора. Откакто взех очила( стъкла Цайс БлуПротект, рамки по избор, без диоптер), направо се родих. Чувствам се страхотно, прекарвам пак супер много време пред монитора, но не усещам вече това напрежение или парене. Единствено съжалявам, че не го направих по-рано, както се канех преди 2 години.
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0