BG Development

Страници: (6) [1] 2 3 ... последна »  ( Първото ново мнение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Гласово програмиране, Програма за гласово програмиране
Антон Яначков
Публикувано на: 03-11-2017, 16:42
Quote Post

Име: Антон Яначков
Група: Потребител
Ранг: Активен

В Библията се казва, че в началото бе словото. Едва сега започвам да разбирам тези думи.
Този клип с продължителност 9 минути, показва как с помоща на гласови команди се създава прост калкулатор: https://youtu.be/qoZoMGtYhAk

Линк за сваляне на програмата:http://portal.bivaood.com/Programi/BookGoogle3.zip

Изглед на гласовия редактор:
user posted image
PMEmail PosterUsers Website
hristonev
Публикувано на: 03-11-2017, 16:54
Quote Post

Име:
Ранг: Посетител

Децата от глад ще умрат ако пиша на такъв редактор. Поздравления за труда.
PMEmail Poster
PureEvil
Публикувано на: 03-11-2017, 16:59
Quote Post

Име: Атанас Митрев
Ранг: Почетен член

Пак ли ми трябва скъп софтуер и интернет за да ползвам този софтуер?

--------------------
<?php die("WTF"); ?>
PMUsers WebsiteICQ
40oz
Публикувано на: 03-11-2017, 17:11
Quote Post

Име:

Искаш да си напишеш програмка ли?
Напиши си гласовите команди на лист хартия и ми ги прати сканирани. Аз ще пусна OCR и text to speech, софтуерът ще ми напише програмката и аз ще ти я върна по пощата.
PMEmail Poster
thrawn
Публикувано на: 03-11-2017, 17:24
Quote Post

Име:

id="100"

А аз си мислех, че за толкова време Яначков поне html ще научи, но неби...
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 03-11-2017, 17:39
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

Момко, вземи ползвай speech recognition, на 100 години си и е срамота да не ги знаеш тия неща, а и M$ среди за програмиране ползваш. Ей ти пример - http://www.c-sharpcorner.com/UploadFile/ma...culator-in-wpf/
PMEmail Poster
Антон Яначков
Публикувано на: 03-11-2017, 18:22
Quote Post

Име: Антон Яначков
Ранг: Активен

QUOTE (Golden Gega @ 03-11-2017, 17:39)
Момко, вземи ползвай speech recognition, на 100 години си и е срамота да не ги знаеш тия неща, а и M$ среди за програмиране ползваш. Ей ти пример - http://www.c-sharpcorner.com/UploadFile/ma...culator-in-wpf/

Speech recognition не работи на български и е абсолютно непригоден. Идеята е редактор, на който и 6 годишно българче да се справя без затруднения. Освен това в клипчето практически не се виждат същинските глезотии на редактора. Не се виждат, защото просто не се е наложило да ги ползвам. Ще запиша по-подробен клип, в който ясно проличават удобствата. Редакторът работи прекрасно и без гласови команди, като при това смятам да му добавя още хитрини.
PMEmail PosterUsers Website
hristonev
Публикувано на: 03-11-2017, 19:35
Quote Post

Име:

QUOTE (Антон Яначков @ 03-11-2017, 18:22)

Speech recognition не работи на български и е абсолютно непригоден. Идеята е редактор, на който и 6 годишно българче да се справя без затруднения. Освен това в клипчето практически не се виждат същинските глезотии на редактора. Не се виждат, защото просто не се е наложило да ги ползвам. Ще запиша по-подробен клип, в който ясно проличават удобствата. Редакторът работи прекрасно и без гласови команди, като при това смятам да му добавя още хитрини.

Редактора е съпоставим с notepad, това което се вижда на клипчето. Въобще каузата е обречена. Безплатните редактори NPP, VIM и IDE-та Eclipse са на светлинни години да не говорим за JetBrains. Този дето си вади хляба, ще си плати за IDE. За едно нещо обаче можеш да се замислиш. Изтрий редактора и направи чертожник за геометрични фигури. Може да се ползва от малки деца да кажем. Ако вкараш и малко физика би се получила страхотна обучителна игра.
PMEmail Poster
Golden Gega
Публикувано на: 03-11-2017, 19:41
Quote Post

Име:
Ранг: Старо куче

QUOTE (Антон Яначков @ 03-11-2017, 18:22)

Ти си рядко тъпо парче, какъв български в програмирането??? Българчетата първо че са засукали английските термини със смартфоните, второ че дори за да ти гласи ексела то трябва да има компютърна грамотност с английски. Трето, с това бавене не е програмиране, а мъчение - човека горе ти го каза в прав текст. Четвърто, дори китайците дето са над милиард не са си позволили лукса да ползват китайския в девелопмента. Пето, тая идиотщина с ексела и настройките си е ... идиотщина. И шесто, като даваш примери за нещо (HTML) - покажи малко знания в тая област. Ако отидеш да ти показват нещо и го илюстрират с модерни за 1930 година методи смисъла на презентацията се губи тотално. В програмистки форум си, демонстрираш абсолютна профанщина, това е тотално неуважение. Все едно аз да отида в Козлодуй и да обяснявам на хората които с ядрена енергия си вадят хляба как Ръдърфорд е разбил ядрото на атома. Вземи се стегни, не си на 15 години.
PMEmail Poster
SuN
Публикувано на: 03-11-2017, 20:39
Quote Post

Group Icon
Име: Финто Нешън
Група: Администратор

Хейтъри! icon_smile.gif

Това е само демо, очевидно в бъдеще технологията може да се оптимизира до безкрайност и обратно поне два пъти!

Иначе мен ме изкефи. Работи ли? Работи. Стана ли за няколко минути? Стана. Като си пуснете някой видео урок от тубата вече е достатъчно само да насочите микрофона към колонките и няма нужда да преписвате като гламави. Тя програмата сама ще се напише и ще може да видите как работи. Нещо като 3Д принтер за програми - сваляте аудио файла, пускате го и програмата се създава самичка.

Цветовата схема много ми хареса също. Съвсем сериозно предложение тука - подходящо е за майки с малки деца. Представям си как седят заедно пред компютъра и си говорят - "Покажи се котенце!" и котенецто изкача на екрана. - "Скрий се котенце!" и котенцето изчезва. Във версия 2.0 може да се добави кученце.

Това мнение е било редактирано от SuN на 03-11-2017, 22:04

--------------------
Копирай лесно ударено и - ѝ Ѝ
Замърсяване на въздуха в София - http://aqicn.org/city/bulgaria/sofia/druzhba/
PMEmail Poster
1 потребители преглеждат тази тема в момента (1 гости, 0 анонимни потребители)
Потребители, преглеждащи темата в момента:

Topic Options Страници: (6) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

Copyright © 2003-2015 | BG Development | All Rights Reserved
RSS 2.0